زمان انتشار: ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۷ تير ساعت 09:01 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۴/۱۷ ساعت 09:01    تعداد بازدید: 191    کد مطلب: 61837

در نشست خبری هفته تامین اجتماعی توسط مدیران کل و درمان تامین اجتماعی هرمزگان مطرح شد؛
53 درصد هرمزگانی ها تحت پوشش تامین اجتماعی/ راه‌اندازی MRI بیمارستان تامین اجتماعی خلیج‌فارس
در آستانه هفته تامین اجتماعی، نشست خبری مدیران کل و درمان تامین اجتماعی استان هرمزگان با حضور خبرنگاران خبرگزاری ها، مطبوعات محلی، پایگاه های خبری و روزنامه های سراسری در بندرعباس برگزار شد.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی ، مدیر کل تامین اجتماعی هرمزگان در این نشست خبری،تأمین اجتماعی را بزرگترین سازمان بیمه گر اجتماعی و دومین تأمین‌کننده خدمات درمانی در کشور توصیف کرد و اظهار داشت: 53.4 درصد از جمعیت یک میلیون و 776هزار نفری هرمزگان در حال حاضر تحت پوشش تامین اجتماعی قرار دارند.
سید فاضل حیدری بلوکی با اشاره به اینکه خدمات گوناگونی توسط سازمان تامین اجتماعی ارائه می شود، افزود: در حال حاضر 504 نفر از کارکنان تأمین اجتماعی استان هرمزگان در 37 واحد اجرایی شامل 17 شعبه اصلی، 12 شعبه اقماری، 4کارگزاری اصلی و اقماری و همچنین 4کارگزاری جدید در حال راه اندازی در اقصی نقاط استان خدمات دهی به بیش از 947 هزارنفر و 944را بر عهده دارند.
وی اضافه کرد: بر اساس آخرین تجزیه و تحلیل آماری صورت گرفته تا فصل بهار سال جاری، 318هزار و 70نفر، تعداد بیمه شدگان اصلی و 552 هزار و 701 نفر تعداد بیمه شدگان تبعی در این استان تحت پوشش تامین اجتماعی قرار دارند که در مجموع 870 هزار و 771 نفر را شامل می‌شود. این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد 4 درصدی داشته است.
حیدری بلوکی بیان کرد: از تعداد کل بیمه شدگان اصلی تامین اجتماعی در استان هرمزگان، 85 درصد به جامعه شاغلین مردان و 15 درصد به جامعه شاغلین زنان اختصاص دارد.
مدیرکل تامین اجتماعی هرمزگان گفت: تعداد مجموع مستمری بگیران تحت پوشش تأمین اجتماعی در این استان 77 هزار و 173 نفر است که از این تعداد 43 هزار و 934 نفر مستمری بگیر اصلی هستند و مجموع آنها در مقایسه با سال گذشته رشد 8درصدی داشته است.

به گفته مدیرکل تامین اجتماعی هرمزگان، مهمترین شاخص های تعادل چرخه منابع و مصارف در این سازمان نسبت جامعه پرداخت کننده به جامعه دریافت کنندگان است که ضریب پشتیبانی نامیده می شود؛ روند این نسبت در سال های اخیر رو به کاهش بوده و در حال حاضر در هرمزگان برابر با 11 است که به معنای پشتیبانی هر 11 نفر بیمه شده از یک پرونده مستمری بگیر است.
وی خاطرنشان کرد: تعداد کارگاه های فعال در استان هرمزگان 26 هزار و 622 واحد است که بخشی از آنها مهم ترین و بزرگترین بنگاه های اقتصادی و تولیدی کشور در حوزه بنادر، کشتی سازی، فولاد، آلومینیوم و ... محسوب می شوند.

مدیر درمان تامین اجتماعی هرمزگان خبر داد:
راه‌اندازی MRI بیمارستان تامین اجتماعی خلیج‌فارس

دکتر مریم امیری مدیر درمان تأمین اجتماعی استان هرمزگان نیز در این نشست خبری با بیان اینکه خدمات درمانی در دو بخش مستقیم و غیرمستقیم صورت می‌پذیرد، گفت: بالغ‌بر 705 مرکز به‌صورت غیرمستقیم و بالغ‌بر 9 مرکز نیز به صوت مستقیم در استان هرمزگان ارائه خدمات می‌کنند.
وی تعداد بستری‌شدگان در مراکز درمانی تامین اجتماعی این استان طی سال جاری را بالغ ‌بر 6 هزار و 271 نفر اعلام و تصریح کرد: بالغ‌بر 364 هزار و 937 نفر درمجموع به‌صورت سرپایی و بستری به مراکز درمان تأمین اجتماعی استان مراجعه کرده‌اند.
دکترامیری بازسازی فضای اداری، درمانی و رفاهی تأمین اجتماعی قشم، راه‌اندازی 29 تخت بستری جدید در بیمارستان خلیج‌فارس، راه‌اندازی واحد MRI و ماموگرافی ، بازسازی اتاق‌های ایزوله و تکمیل ساخت انبار دارویی در بیمارستان خلیج‌فارس را از اهم اقدامات مدیریت درمان تأمین اجتماعی استان هرمزگان در سال 97 عنوان کرد.
مدیر درمان تأمین اجتماعی استان هرمزگان راه‌اندازی مرکز درمانی در شهرستان کیش، خرید ساختمان جهت رسیدگی به اسناد پزشکی، اخذ مجوز ساخت مجموعه ورزشی در بیمارستان خلیج‌فارس را از اهم اقدامات در درست پیگیری مدیریت درمان تأمین اجتماعی استان در سال جاری ذکر کرد.
وی با تأکید بر اینکه قرارداد خرید دستگاه MRI منعقدشده و اعتبار 75 میلیارد ریالی برای آن دیده‌شده است، اظهار کرد: امیدوارم تا پایان سال جاری شاهد راه‌اندازی دستگاه MRI بیمارستان خلیج‌فارس باشیم.

 


کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha