زمان انتشار: ۱۳۹۷ شنبه ۱۶ تير ساعت 13:29 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۴/۱۶ ساعت 13:29    تعداد بازدید: 165    کد مطلب: 61805

سرعت ارائه خدمات در گرو گسترش حوزه فناوری اطلاعات
مجید درویشی، مدیرکل تامین اجتماعی خراسان جنوبی


امروزه اصطلاح «فناوری اطلاعات» بسیار گسترش یافته و بسیاری از جنبه‌های محاسباتی و فناوری را دربر می‌گیرد و نسبت به گذشته شناخت این اصطلاح آسان‌تر شده‌است. چتر فناوری اطلاعات تقریباً بزرگ است و بسیاری از زمینه‌ها را پوشش می‌دهد.در عصر دیجیتال سازمان هایی موفقتر عمل خواهند کرد که  در حوزه فناوری اطلاعات گام برمی دارند.با این تعاریف مسلم است که سازمان تامین اجتماعی باید از فناوری اطلاعات و ارتباطات استفاده نماید و این موضوع در کشور امری ضروری و بدیهی به نظر می رسد،چرا که راه اندازی سازمان های مجازی و هوشمند،مزایای زیادی دارد. از جمله اینکه ارائه خدمات الکترونیکی بوروکراسی اداری را به حداقل رسانده و مبنای مشتری مداری را فراهم می سازد. مهمتر اینکه می توان به مشتریان پاسخگو بود.
در این بین طبق ماده 17 قانون حقوق شهروندی که سازمانها را مکلف نموده تا با ایجاد میز خدمت جهت تسریع در روند اجرای امور گام بردارد از این رو به نظر می رسد بر اساس چشم انداز سازمان تأمین اجتماعی در افق برنامه 1404 که سازمان را سازمانی پایدار، پویا، چابک و سرآمد در پاسخگویی با فرآیندهای هوشمند ارائه خدمات کیفی و بهنگام به ذینفعان می کند گسترش حوزه فناوری اطلاعت امری بدیهی به نظر می رسد زیرا خدمت رسانی الکترونیکی یکپارچه باعث صرفه جویی در زمان، هزینه های اداری و حذف مکاتبات اداری و مراجعه های حضوری مردم به سازمان برای دریافت خدمات خواهد شد.
در مجموع باتوسعه زیرساخت های فناوری اطلاعات پیامدهای مثبتی از قبیل شناسایی گلوگاه های فساد،کاهش فساد، افزایش اعتماد عمومی به سازمان، کاهش هزینه ها و …ایجاد می شود.
با این توصیف می توان گفت سازمان تامین اجتماعی با حدود 40 میلیون جمعیت تحت پوشش اعم از بیمه شده اصلی وتبعی با صدها خدمت قابل ارائه به آنان یکی از بارزترین سازمان ها در بحث ارائه خدمات متنوع به مردم می باشد که در چند سال اخیر رشد و سرعت قابل ملاحظه ای در مقوله خدمات رسانی نوین الکترونیکی داشته و درآینده می تواند با حمایت از شرکت های دانش بنیان استارت آپ علاوه بر توسعه کسب و کار،زمینه پیشرفت تولیدات نرم افزاری و سخت افزاری در راستای تحقق حمایت از کالای ایرانی را ایجاد نماید.


کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha