زمان انتشار: ۱۳۹۷ پنج شنبه ۳۱ خرداد ساعت 10:00 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۳/۳۰ ساعت 14:36    تعداد بازدید: 356    کد مطلب: 61132

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس:
بخشودگی جرایم بیمه ای بهتر از شکایت های قضایی است
حسن نوروزی، سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی بخشودگی جرایم کارفرمایان را اقدام مناسبی توصیف کرد و گفت: تاکنون که اصرار بر جریمه بوده، با پرداخت نکردن حق بیمه در حجم بالایی روبه رو بودیم و اکنون که این جرایم بخشوده شده، باور ما بر این است که کارفرمایان به پرداخت معوقات حق بیمه تامین اجتماعی ترغیب شوند.


نوروزی با اشاره به بازدیدهایی که از کارخانه ها و بنگاه های اقتصادی داشته است گفت: رباط کریم منطقه ای صنعتی است و بارها کارفرمایان نسبت به جرایم انتقاد کرده اند.

وی، با تاکید براینکه هیچ کارخانه ای به دنبال تاخیر در پرداخت حقوق دولتی و بیمه ای نیست، گفت: بنگاه های اقتصادی با مشکلات نقدینگی رو به رو هستند. بنابر این ترجیح می دهند تامین و پرداخت هزینه آب و برق و تلفن و حقوق کارکنان و دیگر هزینه جاری را در اولویت پرداخت قرار دهند، به همین دلیل با کسری بودجه روبه رو می شوند.

نماینده رباط کریم در مجلس شورای اسلامی تاخیر در پرداخت حقوق دولتی و حق بیمه ها را از سر ناچاری دانست و گفت: وضعیت اقتصادی روشن است و کارفرمایان با مشکلات بسیاری رو به رو هستند و چنانچه فشار بیشتری به کارفرمایان وارد شود، آنان نسبت به تولید بدبین می شوند و یک باره همه چیز را رها می کنند که تعطیلی کارخانه ها و بیکاری کارگران را به دنبال دارد.

وی اینکه جریمه به جریمه تعلق بگیرد را معضلی جدی دانست و گفت: در شرایطی که مقام معظم رهبری بر حمایت از تولید ملی تاکید کرده اند، تمامی دستگاه ها باید به سویی گام بردارند که از تولید و تولید کننده حمایت شود تا اشتغال و رونق داخلی جان بگیرد و بخشودگی جرایم بیمه ای کارفرمایان می تواند یکی از اقداماتی باشد که در راستای بیانات رهبر انقلاب انجام می شود.

نوروزی با اشاره به اینکه میزان بالایی از حق بیمه پرداخت نشده است گفت: اینکه سازمان دلخوش باشد طلب زیادی از کارفرمایان دارد اما نتواند آن را دریافت کند که درست نیست، مهم آن است که سازمان بتواند پولش را بگیرد.

وی با تاکید بر اینکه مراجع قضایی در قبال این قبیل اعتراضها حکم به توقیف اموال می دهد گفت: اگر دستگاه تولید توقیف شود، آیا امکان ادامه تولید وجود دارد. بنابر این بهترین راهکار همانی است که امروزه سازمان در پیش گرفته و بخشودگی جرایم دیرکرد می تواند بهترین اقدام باشد. که بابد بابت این از مسوولان سازمان تشکر کرد.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی تامین 24

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha