زمان انتشار: ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۳ خرداد ساعت 08:00 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۳/۲۳ ساعت 11:14    تعداد بازدید: 305    کد مطلب: 60848

ایجاد پرونده های الکترونیک بیمه شدگان استان البرز تا پایان امسال
مدیرکل تامین اجتماعی استان البرز گفت: با هدف افزایش رضایتمندی بیمه شدگان و کارفرمایان سازمان تأمین اجتماعی طی ۴ سال گذشته نحوه ارائه خدمات دستخوش تغییرات شده و ارائه خدمات به سمت گسترش آی تی و آی سی تی رفته است.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی؛ مرتضی سلامی گفت: ارائه لیست و پرداخت حق بیمه، مشاهده سوابق و اخذ فیش حقوقی مستمری بگیران از جمله خدمات سازمان تامین اجتماعی است که به شیوه غیرحضوری ارائه می شود.
وی افزود: پرونده های کاغذی در سازمان تامین اجتماعی تبدیل به پرونده های الکترونیکی می شوند و این طرح در شعب یک، دو و سه کرج و همچنین در شعبه فردیس شروع و تا پایان سال در استان البرز عملیاتی می شود.
مدیرکل تأمین اجتماعی البرز با اشاره به اینکه سازمان تامین اجتماعی برای تامین امنیت خاطر نیروهای مولد و رفع دغدغه های آنها ایجاد شده است، گفت: تامین اجتماعی بزرگترین سازمان بیمه گر اجتماعی در کشور است و بیش از ۵٠ درصد جمعیت حدود ۴٢ میلیون نفر را تحت پوشش قرار داده است.
سلامی با اشاره به ماموریت های سازمان تأمین اجتماعی گفت: حمایت های این سازمان از بیمه شدگان شامل حمایتهای کوتاه مدت و بلند مدت است که غرامت دستمزد ایام بیماری، غرامت دستمزد ایام بارداری، کمک هزینه ازدواج، کمک هزینه پروتز و اروتز و کمک هزینه کفن و دفن را از تعهدات کوتاه مدت سازمان تامین اجتماعی و پرداخت مستمری های بازنشستگی، ازکارافتادگی و بازماندگی در ردیف تعهدات بلندمدت سازمان تامین اجتماعی قرار می گیرند.
مدیر کل تامین اجتماعی استان البرز گفت: سازمان تامین اجتماعی از بیمه شدگان در برابر حوادث حمایت می کند و در صورتی که بیمه شده در حین حادثه ناشی از کار دچار قطع و یا کاهش توانایی انجام کار شوند مورد حمایت قرار می گیرند.

ارتباط مستقیم در فضای مجازی با سرپرست سازمان تامین اجتماعی
به صفحه اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha