زمان انتشار: ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۰ خرداد ساعت 15:55 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۳/۲۰ ساعت 17:23    تعداد بازدید: 327    کد مطلب: 60745

میراث‌داران فیضی هستیم
حسن صادقی، رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری


استاد ابوتراب فیضی با اندامی تکیده، اسوه استقامت و پایمردی در دفاع از کلیت سازمان تامین‌اجتماعی و اموال متعلق به کارگران در حوزه‌های مختلف سازمان بود. ایشان از نمایندگان باسابقه جامعه کارگری و از پیشکسوتان عرصه دفاع از منافع کارگران بود.مرحوم فیضی در عمر پربرکت خود، درس‌های بزرگی به ما و نسل‌های پس از خود آموخت. به ما آموخت که چگونه مسیر حق‌طلبی را ادامه دهیم و میراث گرانبهای تامین‌اجتماعی، درمان مستقل و قانون الزام را که ایشان برای آن کوشش بسیاری کرد، پاس بداریم. جمله معروف ایشان این بود که «شما چه می‌دانید درمان این سازمان با چه خون‌دلی شکل گرفته است.

"درمان از فرزند و خانواده‌ام برای من عزیزتر است." این سخن مدافع حقوق بیمه‌شدگان علی‌رغم جسم لرزان او بود، ولی هیچ‌گاه روح او در دفاع از سازمان تامین‌اجتماعی به‌ویژه در حوزه درمان در برابر نااهلان و نامحرمان نلرزید و سینه سپر کرد تا این میراث را به ما بسپارد. میراثی که در سال‌های اخیر مدیران و مسئولان سازمان تامین‌اجتماعی در بزنگاه‌های مختلف و زیر فشارهای فزآینده بیرونی سعی کرده‌اند به خوبی از آن پاسداری کنند و آن را از گزند تندبادهای سهمگین در امان نگه دارند.
ما امروز در اندوه مرد بزرگی هستیم که در دفاع از منافع کارگران مرزی برای خود قائل نبود و در هر شرایطی آرمان خود را دنبال می‌کرد. از لحظه‌ای که خبر درگذشت ایشان را شنیدیم، همه توان خود را برای برگزاری مراسم تشییع و ترحیم پیکر ایشان در صبح یکشنبه به‌کار بستیم تا اعضای پیشکسوت جامعه کارگری را در نقاط مختلف تهران به یک اجتماع باشکوه فرا خوانیم تا پیکر این مرد سرافراز را که صدای رسای ما بود، بدرقه کنیم و یاد او را برای تلاش‌هایش در سازمان تامین‌اجتماعی و حفظ حریم درمان که دغدغه او بود، گرامی بداریم.
ایشان هم خوش‌فکر و هم متعصب به حقوق سازمان و بیمه‌شدگان بود. تعصب او عاقلانه بود و تعقل و تعصب را تلفیق می‌کرد. از این‌رو درس بزرگی به ما آموخت. من این ضایعه را به جامعه کارگری و سازمان تامین‌اجتماعی تسلیت می‌گویم.

منبع: هفته نامه آتیه نو شماره ١٥٥

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha