زمان انتشار: ۱۳۹۷ جمعه ۴ خرداد ساعت 11:00 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۳/۲ ساعت 14:26    تعداد بازدید: 207    کد مطلب: 60065

مدیر کل تامین اجتماعی قم:
بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان خوش حساب در جهت حمایت از نیروی مولد اجرا می شود
مدیرکل تامین اجتماعی قم، قانون بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان خوش حساب را در برنامه زنده رادیو تلویزیونی« بی تعارف » صدا و سیمای مرکز این استان تشریح کرد.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، علی اصغر دادخواه در این برنامه، اجرای طرح بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان خوش حساب در سالجاری را به عنوان یکی از اقدامات این سازمان در جهت حمایت از نیروی مولد دانست و تصریح کرد: کارفرمایان برای استفاده از طرح بخشودگی تا دهم تیر مهلت دارند.
وی با بیان اینکه بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان خوش حساب در سال گذشته نیز اجرا شد، گفت: کارفرمایانی که موفق نشدند از این طرح استفاده کنند،به شرط مشمول بودن می توانند درخواست تخصیص فرصت مجدد برای برخورداری از مزایای این طرح را به تامین اجتماعی اعلام کنند.
دادخواه اظهار داشت: کارفرمایان واجد شرایط تا تاریخ دهم تیرماه ٩٧ مهلت دارند درخواست خود را برای استفاده از مزایای بخشودگی جرائم بیمه ای به شعب تامین اجتماعی ارائه کنند تا نسبت به بررسی آنها اقدام شود.
مدیر کل تامین اجتماعی قم گفت: تمامی کارفرمایانی که به این سازمان بدهی دارند می توانند دلایل بحران خود را که منجر به عدم پرداخت حق بیمه به این سازمان شده و به تایید سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و یا استانداری رسیده است را به شعب تامین اجتماعی ارائه کنند.
وی افزود: طرح بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان خوش حساب شامل کارفرمایان کارگاههای معدنی، تولیدی، خدماتی و صنعتی و اشخاص حقیقی و حقوقی است.
وی با اشاره به اینکه بدهی های تا ٥ میلیارد ریال کارفرمایان توسط شعب تامین اجتماعی بررسی می شود، گفت: بدهی های تا ٢٠ میلیارد ریال به وسیله اداره کل استان و بیش از ٢٠ میلیارد ریال توسط ستاد مرکزی این سازمان مورد بررسی قرار می گیرد.

مدیر کل تامین اجتماعی استان قم با بیان اینکه چنانچه کارفرمایان توان پرداخت یکجا بدهی را نداشته باشند، افزود: می توانند درخواست تقسیط بدهی خود را ارائه دهند و اگر در ١٢ ماه تقسیط کنند از ١٠٠درصد بخشودگی برخوردار می شوند و چنانچه در ١٨ ماه بدهی خود را پرداخت کنند از ٨٥ درصد بخشودگی بهره مند می شوند، در ٢٤ ماه بدهی خود را تقسیط کنند از ٧٥ درصدبخشودگی برخوردار هستند و اگر در ٣٠  و یا ٣٦ ماه قسط بندی کنند به ترتیب از ٦٠ و٥٠ درصد بخشودگی برخودار می شوند.
وی با بیان اینکه کارگاههای فعال مشمول استفاده از طرح بخشودگی جرائم کارفرمایان خوش حساب هستند، ادامه داد: کارگاههای ورشکسته و تعطیل مشمول این طرح نیستند.
دادخواه تصریح کرد: اجرای طرح بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان خوش حساب با هدف حمایت از کارگران و کارفرمایان انجام می شود و هدف از اجرای آن کمک به کارفرمایانی است که درایجاد بحران و عدم پرداخت حق بیمه مقصر نبوده اند بلکه نوسانات ارزی و پدیده های طبیعی(زلزله و..) منجربه بدهی آنها به سازمان تامین اجتماعی شده است.
 

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha