زمان انتشار: ۱۳۹۷ دوشنبه ۳۱ ارديبهشت ساعت 12:58 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۲/۳۱ ساعت 12:58    تعداد بازدید: 331    کد مطلب: 59960

تشریح قانون بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان خوش حساب در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان قم
مدیرکل تامین اجتماعی قم قانون بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان خوش حساب را در هفتیمن جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان قم تشریح کرد.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، علی اصغر دادخواه، در هفتمین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان که با حضور مهندس صادقی استاندار قم،غضنفری معاون هاهنگی امور اقتصادی و منابع انسانی استانداری و برخی دیگر از مدیران دستگاههای اجرایی استان در شهرک صنعتی شکوهیه قم برگزار شد گفت: اقدامات تشویقی سازمان تامین اجتماعی در خصوص کارفرمایان نقش مهمی در تحقق اقتصاد مقاومتی دارد.
وی افزود: ارائه هر‌گونه تسهیلات و هر اقدام تشویقی سازمان تامین اجتماعی به کارفرمایان تاثیر ویژه ای در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی دارد و آثار مثبت چنین اقداماتی مستقیما قابل انعکاس خواهد بود.
وی سازمان تامین اجتماعی را از جمله موسسات حمایتی بسیار مهم و تأثیرگذار برشمرد و تاکید کرد: این سازمان با ایجاد روابط اعتماد ساز و ارائه خدمات مناسب‌تر و حمایت همه جانبه از کارفرمایان قانونمند به‌ویژه بخشودگی جرایم مالی آنها آرامش روانی را در حوزه‌های مختلف اقتصادی ایجاد می کند.
مدیرکل تأمین اجتماعی قم با اشاره به اجرای مجدد قانون بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان خوش حساب گفت: بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان خوش حساب تا دهم تیرماه ٩٧ در واحدهای اجرایی سازمان تأمین اجتماعی اجرا می شود و کارفرمایان می توانند برای پرداخت و یا تعیین تکلیف بدهی خود به شعب تأمین اجتماعی قم مراجعه کنند.
دادخواه افزود: در صورت پرداخت نقدی و یا تقسیط بدهی تا حداکثر یک سال، تمامی جرائم بیمه ای کارفرما بخشیده می شود و در صورتی که کارفرمایان تمایل به تقسیط بدهی در اقساط بیشتری داشته باشند، بخشی از جرائم آنان متناسب با مدت تقسیط مشمول بخشودگی قرار می گیرد.
وی ادامه داد: کارفرمایان درصورت پرداخت بدهی‌های معوقه ظرف ١٨ ماه از بخشودگی معادل ٨٥ درصد، درصورت پرداخت ظرف مدت ٢٤ ماه از بخشودگی معادل ٧٥ درصد، درصورت پرداخت بدهی‌های معوقه ظرف مدت ٣٠ ماه از بخشودگی معادل ٦٠ درصد و در صورت پرداخت بدهی‌های معوقه حداکثر ظرف مدت ٣٦ ‌ماه نیز از بخشودگی معادل ٥٠ درصد جرائم مربوطه برخوردار خواهند شد.
دادخواه تصریح کرد: قانون بخشودگی جرائم در رابطه با کارفرمایانی اجرا می شود که حق بیمه کارگران تحت پوشش خود را به صورت منظم و مطابق با قانون به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت می کردند اما به دلیل بروز مشکلات ناخواسته از جمله حوادث و بلایای طبیعی، تحریم های ظالمانه و نوسانات نرخ ارز با مشکل مواجه شده و از پرداخت حق بیمه و ایفای تعهدات خود در قبال نیروی کار، بازمانده اند.
پیش از این جلسه سید مهدی صادقی استاندار قم، غضنفری معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری و برخی مدیران دستگاههای اجرایی از جمله "دادخواه" مدیرکل تامین اجتماعی قم از دو واحد صنعتی تولید تُشک و پتو در شهرک صنعتی شکوهیه قم بازدید کردند.
قم دارای ٧ شهرک صنعتی شامل شکوهیه، سلفچگان، محمود آباد، شهاب، الغدیر، تخصصی ای. سی. تی و چهار ناحیه صنعتی سیرو، طغرود، دستجرد و خورآباد است.

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha