شناسه خبر: 59011
تاریخ انتشار:۱۳۹۷ سه شنبه ۱۱ ارديبهشت، ساعت 14:06

امسال هفته کار گر مصادف با اعیاد شعبانیه و روز کارگر در طلیعه نیمه شعبان قرار گرفت و این تقارن عینیت بخشی تحقق عدالت خواهی جامعه کارگران و مستضعفان جهان به ظهور منجی و برپایی عدالت اجتماعی برای همه مردم می باشد .امید به ظهور به فرمایش رهبر معظم انقلاب " روز نیمه‌ی شعبان روز امید است. این امید، مخصوص شیعیان یا حتّی مخصوص امت مسلمان هم نیست. اصلِ امید به یک آینده‌ی روشن برای بشریت و ظهور یک موعود، یک منجی، یک دست عدالت‌گستر در سرتاسر جهان، تقریباً مورد اتفاق همه‌ی ادیانی است که در عالم سراغ داریم. غیر از حالا دین اسلام و مسیحیت و یهودیت، حتّی ادیان هند، بودائی و ادیانی که نامی از آن‌ها هم در ذهن اکثر مردم دنیا نیست، در تعلیمات خود یک چنین آینده‌ای را بشارت داده‌اند. این در واقع امید بخشیدن به همه‌ی انسان‌ها در طول تاریخ است و پاسخ‌گوئی به نیاز انسان‌ها به این امید، که حقیقتی هم با آن بیان شده است" . کارگران این عزیز ترین طبقه از مردم که نبی اکرم بر دستان پینه بسته شان بوسه زده و بر آن افتخار میرورزد شاید درد و رنج بیشتری را بواسطه مشکلات مختلف در جامعه متحمل میشوند و قطعا از منتظرین واقعی در بین اقشار مختلف می باشند .
پیشرفت و توسعه پایدار  در میهن عزیزمان در تجلی استعدادها و سرمایه انسانی ساعی و کارآمد، ، اندیشه خلاق به همراه  داشتن شور و نشاط و امید امکان پذیر است  و کارگر ان  در هر صنف و صنعتی به عنوان نیروی محرکه چرخه اقتصاد نقش برجسته و ویژه‌‏ای دارند. و گرامیداشت این مجاهدین عرصه اقتصادی نه فقط در نوشته ها و سخنرانی ها و در ایام خاص و بویزه این هفته بلکه در عمل برعهده تمامی مسئولین و دلسوزان نظام است . و مهمتر از هر اقدامی امیدوار نگه داشتن و عدم سر خوردگی از نظام و انقلاب و تلاش عینی و واقعی برای  اعتلای وضعیت اقتصادی و معیشتی آنان است .
در غرب  و اغلب کشور ها شاهدیم که علیرغم داشتن اقتصاد آزاد، پیشرفت اقتصادی و توسعه صنعت ، در توسعه جوامع کارگری نه تنهاموفق نیستند بلکه کارگران به طور مستقیم قربانیان نظام مزبور شده اند. زیرا دولت ها بطور واقعی از سرمایه داران  حمایت کرده و تئوری برابری انسانها و آزادی اقتصادی برای کارگران در عمل فقر و استثمار شدید را به ارمغان آورده و عدالت واقعی تنها جنبه شعاری بخود گرفته ودر عمل شاهد آن نیستیم . عدالت یک تکلیف الهی و اصل محبوب مطابق با خواست و فطرت انسان و موجب تعالی بشر در حوزه های مختلف زندگی فردی و اجتماعی است و جامعه ی بشری هم از ابتدا، تا حال آرزوی روزی را داشته و دارد که در آن، نسیم ملایم عدالت و برابری در تمام زوایای زندگی انسان های دردمند و رنجیده، نفوذ کند. آیا انسان های دردمند و تشنه ی عدالت و برابری، تا ابد در حسرت این آرزوی و رؤیای تعبیر نشده، خواهند سوخت؟ یا روزی این آمال و آروزهای دیرین بشر ، محقق شده و مصداق عینی و خارجی پیدا خواهد کرد؟

خداوند متعال در آیات متعددی بر حکومت جهانی و وعده  مبنی بر خلافت و وراثت مؤمنان و صالحان در زمین تاکید نموده اند از جمله در  آیه 55 سوره نور که می فرماید  «خداوند به افرادی که ایمان آورده اند و عمل صالح انجام داده اند وعده می دهد که آنها را قطعاً خلیفه ی روی زمین خواهد ساخت... و دین و آیینی را که برای آن ها پسندیده، پا بر جا و ریشه دار خواهد کرد، خوف و ترس آن ها را به امنیت و آرامش تبدیل خواهد نمود»و در آیه 105  همان سوره اشاره به این امر مهم دارد " در آینده صالحان و پاکان، وارثان زمین خواهند شد و روی زمین برای همیشه از عناصر و حاکمیت جور و ستم، پاکیزه، خواهد شد. "
مسئله ظهور امام زمان، در میان شیعه دارای ویژگی خاصی است که، سبب می‌گردد، این امر از صورتی ذهنی به امر واقعی تبدیل، و روح حقیقت  موجود در کالبد آن جریان پیدا کند مقام معظم رهبری نیز در این باره می‌فرماید: «خصوصیت اعتقاد ما شیعیان این است که این حقیقت را در مذهب تشیع از شکل یک آرزو، از شکل یک امر ذهنی محض، به صورت یک واقعیت موجود تبدیل کرده است. حقیقت این است که شیعیان وقتی منتظر مهدی موعودند، منتظر آن دست نجات‌بخش هستند و در عالم ذهنیات غوطه نمی‌خورند؛ یک واقعیتی را جستجو می‌کنند که این واقعیت وجود دارد. حجت خدا در بین مردم زنده است، موجود است، با مردم زندگی می‌کند، مردم را می‌بیند، با آن‌هاست، دردهای آن‌ها را حس می‌کند."
و همزمانی این دو رویداد یعنی روز جهانی کارگر که در جهت بزرگداشت جانفشانی کارگران در احیای حقوق خود و دستیابی به عدالت و برابری و روز نیمه شعبان که مولود عدالت گستر واقعی و تحقق وعده حتمی الهی است . مسیری را برای ما ترسیم می نماید که هر آنچه در توان داریم برای نزدیک شدن به آرمان مهدی موعود برای کارگران صبور ، بزرگوار و پر تلاش و کم توقع بکار بندیم تا فردا روزی در محضر حق شرمنده این وارثان واقعی زمین نشویم .   
قطعا در این بین یکی از مهمترین نیازهای کارگران ارجمند  امنیت شغلی ،کاهش دغدغه های آتی  ، عدالت اجتماعی و رفاه عمومی است که بخشی از این فضای امید وار کننده و نشاط بخش را سازمان تامین اجتماعی فراهم نموده است امروز سازمان مفتخراست که به بیش از 42 میلیون بیمه شده و خانواده آنان در حال خدمت رسانی است .و سعی بر آن دارد تا با ارائه خدمات با کیفیت در بخش بیمه و درمان رضایت بیشتر کارگران را که ستون فقرات تولید و اقتصاد کشور ند را کسب نماید .
امید است همه با وحدت و همدلی در راه تحقق آرمانهای اصلی انقلاب وخدمت به محرومین و کارگران عزیز کوشا و در پیشگاه خداوند متعال و امام منتظر سر بلند وموفق باشیم .

آپارات سراسری - استان ها
اظهار نظرات | 0
captcha