شناسه خبر: 58757
تاریخ انتشار:۱۳۹۷ شنبه ۸ ارديبهشت، ساعت 08:04
دکتر محمد رضا جعفریان ،مشاور عالی اجرایی، دستیار مدیر عامل و معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی به مناسبت ماه شعبان پیامی صادر کرد.

به گزارش معاونت فرهنگی و اجتماعی  سازمان تامین اجتماعی، متن پیام دکتر جعفریان به شرح ذیل است:

ماه شعبان که در روایات اسلامی به ماه رسول الله (صلی الله علیه و آله) مشهور است، ماه جشن ها و اعیاد بزرگ جهان اسلام است، ماهی که در اوایل آن میلاد خجسته سه شخصیت بزرگ نهضت عاشورا، یعنی حضرت امام حسین (علیه السلام)، حضرت ابوالفضل العباس (علیه السلام) و حضرت امام زین‌العابدین‌(علیه السلام) واقع شده است و بهمین مناسبت، دهه اول آن، سراسر شور و نشاط است. بدون تردید، روحیه اقتدار و عزت طلبی در کشور عزیز ما، ریشه در آموزه های ارزشمند نهضت امام حسین‌(علیه السلام) و یاران وفادارش دارد و همانگونه که مکررا در فرمایش های بنیانگذار جمهوری اسلامی (رضوان الله علیه) و مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) بیان شده، تأسی از آن حضرت (علیه السلام) میهن عزیز ما را در مقابل هرگونه دست اندازی و زیاده خواهی بد اندیشان، بیمه خواهد کرد. توالی روز ارتش (29 فروردین)، روز پاسدار و روز جانباز در ماه شعبان سال جاری، بیش از پیش تجلیل از تلاشگران عرصه امنیت و اقتدار جمهوری اسلامی را می طلبد و بر همه ما فرض است تا سپاسگزار این نعمت بزرگ باشیم.
        ولادت خجسته حضرت علی اکبر (علیه السلام) و روز جوان در روز یازدهم شعبان، مناسبت مبارک دیگری است که بحق، از منظر فرهنگی، بسیار خطیر و قابل توجه است. امروزه توجه به جوانان و ظرفیتها و نیازهای ایشان، امر مهمی است که جوامع فاقد این ظرفیت عظیم، بیشتر قدر آن را می دانند. جامعه جوان، جامعه ای است که مطلوب اندیشمندان اقتصاد است و به زعم ایشان، جامعه ای که جوان نباشد بسیاری از بازارهای آن، همچون مسکن، پوشاک، خودرو و ... و صندوقهای بازنشستگی آن و ... رو به ورشکستگی می گذارند. وضعیت نگران کننده نرخ های بیکاری، ازدواج، طلاق، جرائم کیفری و ... بویژه در میان جوانان، حاکی از آن است که در این عرصه، از جایگاهی که شایسته جمهوری اسلامی است، برخوردار نیستیم و امیدواریم با تحقق شعار سال، یعنی حمایت از کالای ایرانی، که بحمدالله عزم دولت و ملت در آن جهت است، شاهد ارتقاء مستمر شاخصهای اقتصادی باشیم.
         مناسبت مبارک دیگر، ولادت حضرت بقیه الله الاعظم (عجل الله تعالی فرجه الشریف) است که برای شیعیان عصر غیبت امام زمان (عج)، یکی از مهمترین وقایع تاریخ اسلام است و از این رو، ماه شعبان، ماه امید مستضعفان جهان است، ماهی که بشریت، یک صدا عدالت را می طلبد، ماهی که آدمیان، فارغ از رنگ، نژاد، زبان، دین و آیین، به افقی می نگرند که روزی از آن خورشید مساوات و مواسات برخواهد آمد. و امروز، به برکت گسترش آوای اسلام در پهنه گیتی، بزرگداشت زادروز حضرت عدالت گستر (عج)، از محدوده تفکر شیعی خارج شده و گفتمان جهانی انتظار عدالت، در حال شکل گیری است.
       اینجانب این ماه عظیم و مناسبتهای مبارک آن را به ملت عزیز ایران و مخصوصا خانواده بزرگ تامین اجتماعی، بازنشستگان و مستمری بگیران شریف، کارفرمایان محترم و بیمه شدگان تلاشگر، تبریک و تهنیت عرض نموده و از خدواند متعال خواهان توفیق روزافزون یکایک آن عزیزان می باشم.

آپارات سراسری - استان ها
اخبار مرتبط
اظهار نظرات | 0
captcha