شناسه خبر: 58745
تاریخ انتشار:۱۳۹۷ يکشنبه ۹ ارديبهشت، ساعت 08:00
دکتر محمد رضا جعفریان ،مشاور عالی اجرایی، دستیار مدیر عامل و معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی به مناسبت روز معلم پیامی صادر کرد.

به گزارش معاونت فرهنگی و اجتماعی  سازمان تامین اجتماعی، متن پیام دکتر جعفریان به شرح ذیل است:

"دست توانای معلم است که چشم انداز آینده ما را ترسیم می کند"
                                                                                (مقام معظم رهبری)

         برای عظمت معلم همین بس که خداوند متعال در اولین آیات نازل شده بر پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) در سوره مبارکه علق و همچنین در ابتدای سوره مبارکه الرحمن، به موضوع تعلیم می‌پردازد و خود را معلم معرفی می فرماید. تعلیم و تربیت که کار اصلی معلم است، یکی از پرتکرارترین واژگان قرآن کریم و دیگر کتب آسمانی است، ضمن اینکه روایات اسلامی و در درجه بعد از آن، کلام اندیشمندان ادیان و مذاهب مختلف نیز، مشحون از موضوع اهمیت تعلیم و تعلم و مقام معلم است.
      معلم را می توان موثرترین عامل فرهنگ سازی در جامعه دانست و هر آنچه در این امر سرمایه‌گذاری شود، رشد و بالندگی برداشت خواهد شد. بودجه های هنگفت جوامع پیشرفته در زمینه آموزش و پژوهش، خود بهترین سند پیشرفت آنها در عرصه رفاه و آبادانی است.و این امریست که با توجه به الزامات قانونی باید در کشور محقق شود. به راستی کدام جامعه را سراغ داریم که بدون توجه به تعلیم و تربیت، از فرهنگ متعالی برخوردار شده باشد ؟ آیا امروز، ما به فرزندمان شغل معلمی را توصیه می نماییم ؟ اگر از روی انصاف به این سئوالات پاسخ دهیم، خواهیم دید که همه ما در آنچه حاصل گشته، سهیم هستیم. نباید همیشه از دولتها انتظار تحول فرهنگی داشته باشیم، همه ما در تحقق تحول فرهنگی، یا عدم تحقق آن، نقش داریم. از این دیدگاه، روز معلم، یکی از مهمترین روزهای سال است و چه نیکوست که همه آحاد و دست اندرکاران امر، از این فرصت برای تحول در دیدگاه های فرهنگی، بویژه در موضوع تعلیم و تربیت استفاده نمایند.   
        اکنون شایسته است از آیت الله مطهری (رضوان الله علیه) که حادثه شهادت ایشان مبنای نامگذاری روز معلم قرارگرفته است، نیز یاد و بر این نکته تاکید شود که تا زمانی که آزاداندیشی متفکرانی همچون ایشان، دکتر شریعتی، شهید مفتح، شهید بهشتی، در جامعه بشری رونق نگیرد، این آسیاب، بهمین منوال، بر مدار جنگ افروزی و زیاده طلبی خواهد گردید.
اینجانب این مناسبت گرانقدر را به جامعه فرهیخته عزیزمان و خانواده بزرگ تامین اجتماعی تبریک و تهنیت عرض نموده و امیدوارم روز به روز بر توفیقات معلمان عزیز و زحمتکش افزوده شود.

آپارات سراسری - استان ها
اخبار مرتبط
اظهار نظرات | 0
captcha