زمان انتشار: ۱۳۹۷ جمعه ۷ ارديبهشت ساعت 14:42 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۲/۸ ساعت 19:07    تعداد بازدید: 1543    کد مطلب: 58637

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در دیدار با استاندار سیستان و بلوچستان خبر داد:
قانون بخشودگی جرائم بیمه ای کار فرمایان خوش حساب از شنبه به مدت 2 ماه اجرا می شود
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی از تصویب قانون بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان خوش حساب در هیأت وزیران خبر داد و گفت: این قانون با پیشنهاد سازمان تأمین اجتماعی به تصویب رسیده است و از روز شنبه به مدت 2 ماه به اجرا در می آید.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، دکتر سیدتقی نوربخش در دیدار با استاندار سیستان و بلوچستان اظهار داشت: این قانون با هدف حمایت از تولید کنندگان و در اجرای منویات مقام معظم رهبری در نام گذاری سال جاری به نام حمایت از کالای ایرانی اجرا می شود و کارفرمایان با لحاظ شرایط مقرر در این قانون می توانند با پرداخت اصل بدهی خود از بخشودگی جرائم مربوبطه بهره مند شوند.

وی در ادامه به تشریح سایر اقدامات این سازمان در حمایت از کالای ایرانی پرداخت و گفت: ما دوبسته برای حمایت از کالای ایرانی تهیه کرده ایم. یکی در طرف عرضه کالا و دیگری در بخش تقاضا. در طرف عرضه علاوه بر قانون بخشودگی جرائم کارفرمایان، معافیت بیمه ای کارفرمایان در صورت جذب نیروی جدید با لحاظ شرایط قانونی خاصی در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: در اجرای قانون مشوق های کارفرمایی، کارفرمایانی که نیروی جدید دارای کمتر از یک سال سابقه بیمه پردازی و دارای مدارک کارشناسی و بالاتر که در مراکز کاریابی ثبت نام کرده اند؛ را به کار گیرند برای مدت ۲سال از پرداخت حق بیمه معاف خواهند بود.

دکتر نوربخش اظهار داشت: کارگاههایی که افراد واجد شرایط در این قانون را به کار می گیرند بایستی فعال و دارای کد کارگاهی تأمین اجتماعی باشند و در ازای هر دو نفر بیمه شده فعلی می توانند یک نفر نیروی جدید را با استفاده از معافیت های مقرر در این قانون جذب کنند.

دکتر نوربخش افزود: افرادی که بر اساس این قانون تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی قرار می گیرند بایستی حداکثر دارای ٣٤ سن باشند و حداقل از ٣ ماه قبل در مراکز کاریابی رسمی ثبت نام کرده باشند.

وی افزود: این قانون در راستای حمایت از تولید و کالای ایرانی و به منظور توسعه اشتغال جوانان به اجرا در آمده است و امیدواریم زمینه ساز جذب بیشتر نیروی کار و توسعه اشتغال باشد.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی برنامه های فرهنگی در راستای ترویج مصرف کالای ایرانی را از برنامه های این سازمان در بخش تحریک تقاضا برشمرد و افزود: ارائه تسهیلات ویژه برای خرید کالای داخلی نیز به همین منظور انجام خواهد شد.

دکتر نوربخش در ادامه به تصویب بودجه سال 97 سازمان تأمین اجتماعی اشاره کرد و گفت: در سال 97 بیش از 98 هزار میلیارد تومان برای ارائه خدمات به جامعه تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی هزینه می شود که این رقم برابر با 23 درصد بودجه کل کشور است.

وی ادامه داد: در سال گذشته 52 هزار میلیارد تومان برای مستمری بازنشستگان و 22 هزار میلیارد تومان نیز برای درمان هزینه شده است.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با بیان اینکه از تمامی امکانات و ظرفیت ها برای بهبود خدمات این سازمان به جامعه تحت پوشش استفاده می شود، گفت: با وجود تمامی تلاش ها هنوز تا رسیدن به شرایط مناسب فاصله داریم و بویژه میزان مستمری بازنشستگان پاسخگوی نیازها و هزینه های آنان نیست و از این بابت شرمنده این عزیزان هستیم.

دکتر نوربخش افزود: در دولت تدبیر و امید برای بهبود وضع معیشت بازنشستگان اقدامات مناسبی صورت گرفته است و میزان افزایش حقوق بازنشستگان همواره بالاتر از نرخ تورم بوده است.

وی در ادامه به بیان توضیحاتی درباره وضعیت خدمات سازمان تأمین اجتماعی در استان سیستان و بلوچستان پرداخت و گفت: به دلیل زندگی خود کاملا آشنا با این منطقه هستم و چالش ها و مشکلات این منطقه را می شناسم.

دکتر نوربخش افزود: در دولت دکتر روحانی در استان های محروم و مرزی به اندازه کل دوران سازمان تأمین اجتماعی مرکز درمانی ساخته ایم. در استان های کردستان، لرستان، مرکزی، ایلام، آذربایجان غربی که استان های محروم هستند و همین طور استان های فارس و بوشهر توسعه خدمات درمانی به خوبی انجام شده است.

وی با بیان اینکه توسعه خدمات درمانی در مناطق محروم در سازمان تأمین اجتماعی با جدیت دنبال می شود، اظهار داشت: در این استان در زابل بیمارستانی که 10 سال بلاتکلیف بود و با وجود اینکه ساخته شده بود، اما تعطیل بود؛ این بیمارستان را با همکاری دانشگاه علوم پزشکی راه اندازی کردیم.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی ارتقاء خدمات درمانی این سازمان در استان سیستان و بلوچستان را با همکاری دانشگاه علوم پزشکی در این استان قابل انجام دانست و گفت: بیمارستان زاهدان با حداکثرظرفیت فعالیت نمی کند. این بیمارستان 256 تخت خوابی است و با 181 تخت فعالیت می کند.

دکتر نوبخش گفت: این بیمارستان توسط سازمان تأمین اجتماعی ساخته شده است و علاقه مندیم که خدمات آن گسترش یابد و بایستی این مشکلات را بر طرف کنیم.

وی با بیان اینکه بخشی از این مشکلات مربوط به توسعه و ارتقاء خدمات درمانی سازمان تأمین اجتماعی در استان های محروم به طرح تحول سلامت بر می گردد، گفت: در این مناطق که جاذبه زیادی برای پزشکان ندارد و پزشکان عمدتا به صورت طرحی و ضریبK مشغول به فعالیت هستند. این پزشکان نیز در اختیار وزارت بهداشت هستند.

دکتر نوربخش گفت: ما مطالبات دانشگاه علوم پزشکی استان را پرداخت می کنیم و از استاندار و مسئولین استانی نیز درخواست داریم که برای تأمین پزشک متخصص بیمارستان های تأمین اجتماعی همکاری بیشتری داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه در سال 81 بیمارستان های تأمین اجتماعی در ایرانشهر و چابهار بنا به دلایلی به دانشگاه علوم پزشکی این استان واگذار شده اند، گفت: این بیمارستان های خدمات درمانی مورد نیاز بیمه شدگان و بازنشستگان را به صورت رایگان ارائه می دهند و تفاوتی با بیمارستان هی ملکی سازمان تأمین اجتماعی ندارند.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی از احداث مرکز درمانی تأمین اجتماعی در سراوان خبر داد و گفت: با انتخاب زمین مناسب و همکاری مسئولین شهرستان و همچنین طی مراحل قانونی امیدواریم به زودی احداث این مرکز درمانی شروع شود.

 

استاندار سیستان و بلوچستان: بخشودگی جرائم بیمه ای از نیازهای جدی کارفرمایان است

استاندار سیستان و بلوچستان نیز در این دیدار با بیان اینکه شستا یکی از بزرگترین شرکت‌های سرمایه‌گذاری کشور است و سوابق خوبی در توسعه اقتصادی مناطق داشته است، خواستار سرمایه گذاری این شرکت در پروژه های کلان استان شد .

سیددانیال محبی با اشاره به اینکه واحدهای تولیدی استان کوچک و متوسط هستند و با توجه به شرایط اقتصادی استان و عدم امکان رقابت دارای جرایم دیرکرد بیمه ای هستند، بخشودگی جرایم آنان را مورد تاکید قرار داد .

وی افزود: خشکسالی و درصد بالای بیکاری از مشکلات اساسی استان است و سازمان تامین اجتماعی کشور می تواند بسته ویژه ای در رابطه با معافیت های بیمه ای با هدف حمایت از کارفرمایان در ایجاد اشتغال به استان اختصاص دهد .

استاندار در بخش دیگری از سخنان خود گفت: سیستان و بلوچستان در حوزه درمان رشد خوبی داشته است ولی در بخش بهداشت به دلیل عدم ترویج و اطلاع رسانی مناسب مسائل بهداشتی؛ مرگ و میر مادران و نوزادان، بیماری‌های ژنتیکی حاصل از ازدواج های فامیلی و سوء تغذیه دچار نقیصه است .

محبی؛ اعتماد، امنیت و رفاه اجتماعی را سه مولفه مهم برای یک جامعه برشمرد و تصریح کرد: مردم سیستان و بلوچستان علی رغم همه مشکلات اقتصادی و معیشتی و احساس ناامنی که در خارج از استان نسبت به این استان وجود دارد، وفادار ترین مردم به نظام هستند و این اعتماد مردمی بزرگترین سرمایه است که وظیفه مسئولین را برای حل مشکلات آنان صدچندان می کند .

وی ادامه داد: علیرغم اینکه از ابتدای انقلاب تاکنون خدمات و کارهای بسیار خوبی در استان انجام شده است، کمبودهای زیادی در استان وجود دارد که در برخی حوزه‌ها شدت بیشتری دارد که در صورت تفویض اختیارات بیشتر به مدیران استان، این مشکلات تا حد زیادی رفع می‌شوند .

استاندار احداث بیمارستان و کارخانه سیمان را در جنوب استان یک ضرورت دانست و گفت: از شرکت های اقتصادی وابسته به سازمان تامین اجتماعی کشور انتظار داریم با توجه به توانایی های مالی که در این رابطه دارند در سیستان و بلوچستان سرمایه‌گذاری کنند .

وی در پایان خواستار ارائه تسهیلات بدون بهره به مستمری بگیران استان شد .

گزارش تصویری سفر استانی مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی ‌و هیات همراه به استان سیستان ‌بلوچستان به مناسبت هفته کار و کارگر

 

ارتباط مستقیم در فضای مجازی با سرپرست سازمان تامین اجتماعی
به صفحه اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha