شناسه خبر: 56570
تاریخ انتشار:۱۳۹۶ دوشنبه ۱۴ اسفند، ساعت 08:00

ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز بزرگداشت مقام مادر و مقام زن و میلاد پر برکت امام خمینی (ره) مبارک باد.
برای زنها کمال افتخار است که روز تولد حضرت صدیقه (سلام الله علیها)
را روز زن قرار داده اند، افتخار است و مسئولیت.  امام خمینی (ره) (صحیفه امام، ج 20، ص: 4)


به راستی، همچنانکه بنیانگزار کبیر انقلاب اسلامی (رضوان الله تعالی علیه) فرمودند، چه افتخاری برای مادران و زنان این مرز و بوم بالاتر از این که روز ولادت حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها)، روز مادر و زن معرفی شود. آری، مادران و زنان، به عنوان زحمتکش ترین افراد جامعه، که هم وظیفه به دنیا آوردن و هم وظیفه تربیت انسانها را به عهده دارند، نقشی بی بدیل در اعتلای جامعه بشری ایفاء می نمایند. هر مادری در خانه همچون خورشیدی می درخشد، که اگر خانه، که محل آرامش انسان است، هر چه داشته باشد، اما مادر نداشته باشد، گویی که هیچ ندارد. جامعه نیز از این قاعده مستثنی نیست. روایات متعددی از پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) و اهل بیت بزرگوارش (علیهم السلام)، وارد شده که ضمن بزرگداشت و ستایش جایگاه مادران و زنان، همواره مردان را به رعایت آن جایگاه رفیع فراخوانده است. تا آنجا که پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) می فرمایند : بهترین مردان امت من، کسی است که نسبت به همسر خود بهترین رفتار را داشته باشد. (مکارم الاخلاق، ص 216)
       اگر مادران و زنان مومن و مسلمان نبودند، اسلام از جایگاه پرافتخار کنونی خود به دور می ماند. پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) از همان روز اول بعثت، با تایید و حمایتهای بی دریغ حضرت خدیجه (سلام الله علیها) و در نهایتِ غربت، نهضت خود را آغاز فرمود، همان حمایتهایی که در اعصار بعدی، از سوی حضرت زهرا (سلام الله علیها) برای امیرالمومنین علی (علیه السلام) و از حضرت زینب کبری (سلام الله علیها) برای امام حسین‌(علیه السلام) بروز و ظهور نمود.
     در عصر حاضر نیز، انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و دستاوردهای مختلف جمهوری اسلامی در عرصه‌های مختلف علمی، فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و ... هیچگاه از مادران و زنان اصیل، شایسته و مومن ایران زمین بی نیاز نبوده و نخواهد بود. اگر مادران صبور و مقاوم این سرزمین نبودند، از رزمندگان دلاور و شهدای پرافتخاری که تقدیم اسلام شدند نیز اثری نبود.
      آفرین بر همه آزاد زنان این مرز و بوم، از کارآفرینان، کارگران، کارمندان و بویژه کارکنان شایسته، آگاه و مجرب سازمان تامین اجتماعی، که با تأسی از این بانوی بزرگ، مشغول خدمت رسانی به مردم شریف و عزیز ایران اسلامی هستند و چه افتخارآمیز است حضور دهها هزار بانوی توانمند در سازمان، چه در کسوت کارشناسی و چه در کسوت مدیریت، که منشأ اثر بوده و خواهند بود و امیدواریم با عنایت خداوند بزرگ، پیشرفت و تعالی این بزرگواران، روزافزون باشد.
      و چه نیکوست که در همین مناسبت فرخنده، ولادت پر برکت بنیانگزار بزرگ انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی (رحمة الله علیه) نیز قرار گرفته است، همان شخصیت ممتازی که جایگاه زن را از حضیض مذلت روزگار ستمشاهی به عزت و سربلندی در عصر نوین اسلامی مبدل ساخت و کلام شیوای او که فرمود "از دامن زن است که مرد به معراج می رود"، همواره در نظر حقیقت طلبان تجلی می کند.
        در پایان، سزاوار است یاد کنیم از کلام دکتر شریعتی در اثر ماندگار فاطمه (س) ، فاطمه (س) است که فرمود : "از شخصیت فاطمه سخن گفتن، بسیار دشوار است. فاطمه یک زن بود، آن چنانکه اسلام می‌خواهد که زن باشد. تصویر سیمای او را پیامبر (صلی الله علیه و آله)، خود، رسم کرده بود و او را در کوره‌های سختی و فقر و مبارزه و آموزشهای عمیق و شگفت انسانی خویش، پرورده وناب ساخته بود"، و اذعان داریم که آنچه درباره آن شخصیت بی نظیر عالم خلقت گفته می شود براساس بلندای اندیشه گویندگان است و بروز و ظهور جایگاه حقیقی آن دردانه خلقت، فقط در اندیشه اولیاء خداوند است.
    اینجانب به عنوان عضوی از خانواده بزرگ تامین اجتماعی، این مناسبت فرخنده را به تمامی مادران و زنان این سرزمین، بویژه مادران و زنانی که در سازمان تامین اجتماعی شاغل بوده و هستند، تبریک و تهنیت عرض نموده و برای یکایک ایشان از درگاه خداوند متعال خواستار سلامتی، بهروزی و سربلندی می باشم.

آپارات سراسری - استان ها
اظهار نظرات | 0
captcha