زمان انتشار: ۱۳۹۶ شنبه ۱۲ اسفند ساعت 11:56 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۲/۱۲ ساعت 11:55    تعداد بازدید: 645    کد مطلب: 56484

از قوانین تامین اجتماعی بیشتر بدانیم؛
معاینه پزشکی کارگران بدو استخدام الزامی است
بر اساس ماده 90 قانون تامین اجتماعی، کارفرمایان موظفند قبل از به کارگماردن کارگران نسبت به انجام معاینات پزشکی آنان اقدام کنند.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، هدف از الزام کارفرمایان به اجرای ماده 90 قانون تامین اجتماعی، صیانت از نیروی کار، پیشگیری از حوادث ناشی از کار، ضرورت توجه به الزامات قانونی از سوی کارفرما و ارجاع شغل متناسب با توانایی جسمی و روحی افراد است.
بر این اساس، افراد شاغل در کارگاه‌ها باید قابلیت و استعداد جسمانی متناسب با کارهای مرجوع را داشته باشند و کارفرمایان مکلفند قبل از به کارگیری کارگران، مراحل انجام معاینه پزشکی آنها را فراهم سازند.
درصورتی که پس از استخدام مشمولان قانون، معلوم شود که نامبردگان در حین استخدام قابلیت و استعداد کار مرجوع را نداشته و کارفرما در معاینه پزشکی آنها تعلل کرده است و درنتیجه بیمه‌شده دچار حادثه‌ شده و یا بیماری او شدت یابد، سازمان تامین اجتماعی مقررات قانونی را درباره بیمه‌شده اجرا و هزینه‌های مربوط را طبق ماده 50 قانون تامین‌اجتماعی از کارفرما مطالبه و وصول خواهد کرد.

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha