زمان انتشار: ۱۳۹۳ شنبه ۱۴ تير ساعت 06:54 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۳/۴/۱۴ ساعت 11:35    تعداد بازدید: 716    کد مطلب: 5633

تاریخچه مدیریت درمان
آشنایی با شکل گیری واحد های تابعه مدیریت درمان استان قم


درمان تامین اجتماعی در قم از زمانی آغاز گردید که وزارت بهداری پلی کلینیک بوعلی را در سال 1355 احداث و تامین اجتماعی در آن مرکز ارائه خدمات درمانی به بیمه شدگان را آغاز نمود. به دنبال تصویب قانون الزام در سال 1369 پلی کلینیک بوعلی به تامین اجتماعی واگذار گردید. در سال 1371با تاسیس دی کلینیک دکتر غرضی به عنوان دومین مرکز درمانی شروع به کار نمود و سپس با ایجاد پلی کلینیک تخصصی 22 بهمن در سال 85 به عنوان سومین مرکز درمانی اقدام به ارائه خدمات درمانی به بیمه شدگان نمود. لازم به ذکر است که در سال 83 ساختمان جدیدی جهت پلی کلینیک بوعلی ساخته شد. این سه  مرکز ملکی سازمان کلیه خدمات  سرپائی را به صورت رایگان به بیمه شدگان ارائه می نمایند.همچنین در دی کلینیک دکتر غرضی علاوه بر خدمات سرپایی، اعمال جراحی محدود نیز به بیمه شدگان محترم ارائه می گردد.
      دفتر اسناد پزشکی مدیریت درمان در سال 1374 تاسیس شد این مرکز باخریداری خدمات درمانی از طریق انعقاد قرارداد با پزشکان و موسسات تشخیصی درمانی باعث گسترش میزان بهره مندی بیمه شدگان از خدمات درمانی استان گردید.

     همچنین کمیسیونهای پزشکی و طب کار در پلی کلینیک تخصصی 22 بهمن و  مرکز اطلاعات، پذیرش و اعزام بیماراندر ستاد مدیریت درمان مستقر می باشد.
   اما با رشد شتابان جمعیت تحت پوشش تامین اجتماعی از جمله طلاب ، کارگران ساختمانی، تولید کنندگان و صنایع مختلف ، ضرورت ونیاز به ارائه خدمات گسترده تر در بخش درمان مستقیم و به عبارتی خواسته 20 ساله بیمه شدگان استان برای داشتن یک بیمارستان ملکی، را دوچندان نمود . خوشبختانه با پیگیری های متعدد مسئولین استانی و کشوری، سرانجام کلنگ ساخت بیمارستان امام رضا (ع)  در تاریخ 3/3/86 در کیلومتر 4 جاده قم –اراک به زمین زده شد . مصوبه این بیمارستان بصورت 100 تخت می باشد ولی طراحی مجموعه قابلیت توسعه تا 120 تخت را دارد. در طراحی این بیمارستان بخشهای جنرال تخصصی (داخلی وقلب – اطفال – جراحی عمومی – ارتوپدی – زنان – گوش و حلق و بینی ودندانپزشکی وچشم پزشکی) در کنار بخشهای تخصصی (تختها و بخشهای ویژه CCU,NICU,ICU و تحت نظر قلبی) به همراه 9 اتاق عمل دیده شده است.

وسرانجام بیمارستان تامین اجتماعی استان قم در خردادماه  سال 1392 افتتاح گردید .

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha