زمان انتشار: ۱۳۹۶ يکشنبه ۶ اسفند ساعت 09:17 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۲/۶ ساعت 11:31    تعداد بازدید: 300    کد مطلب: 56163

شماره 143 هفته نامه آتیه نو منتشر شد
یکصد و چهل و سومین شماره هفته نامه «آتیه نو»، نشریه تخصصی حوزه رفاه و تامین اجتماعی، توسط موسسه فرهنگی هنری آهنگ آتیه منتشر شد.


«بیم ها و امیدها» تیتر پرونده اصلی این هفته «آتیه نو» است که روی جلد این نشریه نشسته است. در این پرونده تلاش شده است، نظرات شرکای اجتماعی و کارشناسان سازمان تامین اجتماعی درباره مصوبه انتقال منابع درمان تامین اجتماعی به خزانه دولت  بازتاب یابد. این هفته نامه نوشته است:«نیروهای مولد و صاحب نظران حوزه تامین اجتماعی با انتقاد از مصوبه اخیر مجلس درباره واریز سهم درمان به خزانه، به تصمیم شورای نگهبان چشم دوخته اند.»

چرا این تصمیم اشتباه است؟

آتیه نو در گزارشی با عنوان «چرا این تصمیم اشتباه است؟» نوشته است: «پس از سه‌سال کش و قوس  110 تن از نمایندگان مجلس، به رغم اعلام مخالفت شرکای اجتماعی سازمان تامین‌اجتماعی، شامل تشکل‌های صنفی کارگران، کارفرمایان و بازنشستگان، در قالب مصوبه‌ای، تامین‌اجتماعی را مکلف کردند تا حق‌بیمه سهم درمان کارگران را به خزانه دولت، واریز کند. مصوبه‌ای که شرکای اجتماعی تامین‌اجتماعی و کارشناسان حوزه رفاه و تامین‌اجتماعی، با دلایل و قراین بسیار، معتقدند که غیرکارشناسی بوده و حتی با برخی قوانین بالادستی مغایرت دارد. این مصوبه، حالا به مهم‌ترین دغدغه فعالان کارگری و کارشناسان حوزه‌های بیمه‌ و تامین اجتماعی بدل شده؛ تا آنجا که هفته گذشته، نمایندگان آنها در اعتراض به این مصوبه جلسات مزدی شورای‌عالی کار را ترک و گروهی از آنها نیز برای ابراز مخالفت، جلوی شورای نگهبان تجمع کردند. آن سر قضیه هم کارشناسان حوزه رفاه و تامین‌اجتماعی، نقدهای زیادی به مصوبه اخیر وارد می‌کنند و می‌گویند واریز منابع مالی سازمانی که از اساس باید غیردولتی و مستقل باشد، به خزانه دولت و منوط‌کردن برداشت از این حساب به اجازه دولت، بدعتی غیرکارشناسی ‌در نظام بیمه‌های اجتماعی است.»

عیدی کارگران و مزد ایام مرخصی چگونه محاسبه می‌شود؟

در این شماره از آتیه نو محمد حاجی بابایی، کارشناس تامین اجتماعی به سوالات بیمه ای خوانندگان و مخاطبان درباره « عیدی کارگران و مزد ایام مرخصی» پاسخ گفته است.

عنوان برخی دیگر از مطالب شماره 143 هفته نامه آتیه نو

قدردانی از کارآمدی و آرامش در تامین‌اجتماعی

درمان 50 درصد جمعیت کشور برعهده تامین اجتماعی است

اختلاط شتابزده حق‌الناس با بیت‌المال

قوانین بالادستی را دور نزنید!

تقویت بیمه‌ها، جامعه‌ای عادلانه‌تر می‌سازد

هشدار درباره اقتصادِ بی‌برجام

پیروزی اراده بر تنگدستی

عروسک‌ها به جنگ محرومیت می‌روند

یک‌دهم انگلیسی‌ها تنها هستند

و....

برای مشاهده آرشیو هفته نامه آتیه نو کلیک نمایید

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha