زمان انتشار: ۱۳۹۶ جمعه ۲۹ دي ساعت 10:00    تعداد بازدید: 396    کد مطلب: 53943

معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی خبر داد:
524 نفر از کارگران ساختمان پلاسکو بیمه بیکاری دریافت کردند
معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی گفت: در اجرای ماده 2 قانون بیمه بیکاری، برای 524 نفر از کارگران بیمه شده شاغل در ساختمان پلاسکو مقرری بیمه بیکاری برقرار و تا پایان آذر سالجاری پرداخت شده است.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، محمد حسن زدا با اشاره به فرا رسیدن اولین سالگرد حادثه تلخ ساختمان پلاسکو و گرامیداشت درگذشتگان این حادثه افزود: در اجرای مصوبه نوزدهم بهمن سال گذشته هیات محترم وزیران، برای افراد غیرمشمول شامل کارفرمایان، بیمه شدگان اختیاری، صاحبان حرف و مشاغل آزاد،کارگاههای خانوادگی و افراد فاقد سابقه پرداخت حق بیمه، در مرحله اول(دی و بهمن 95) یک هزار و 50 نفر و در مرحله دوم ( اسفند 95 و فروردین 96) یک هزار و 16 نفر به ازای هر ماه مبلغ 10 میلیون ریال پرداخت شد.
وی اظهار داشت: همچنین در اجرای بند دیگری از مصوبه فوق، از تعداد 829 کارگاه شناسایی شده، 269 کارگاه فعال دارای لیست بیمه، 29 کارگاه فعال و فاقد لیست بیمه و 57 کارگاه نیمه فعال و مابقی راکد و فاقد فعالیت بوده اند که در خصوص تقسیط و یا بخشودگی جرائم بدهی بیمه ای این کارگاهها اقدام شد.
زدا گفت: از درخواست های واصل شده از سوی کارفرمایان کارگاههای ساختمان پلاسکو برای تقسیط بدهی با 62 مورد از آنها موافقت شد.
معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی افزود: 19 کارگاه بدهکار درخواست استفاده از بخشودگی جرائم را داشته اند که در این خصوص نیز اقدام شده است.

 

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه