زمان انتشار: ۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۳ دي ساعت 18:21 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۱/۷ ساعت 08:06    تعداد بازدید: 317    کد مطلب: 53252

درباره مدیریت درمان استان


خدمات درمانی سازمان تأمین اجتماعی در استان سمنان با هدایت و راهبری مدیریت درمان استان و در دو بخش درمان مستقیم و درمان غیرمستقیم ارائه می گردد. مدیریت درمان استان همواره در جهت ارتقاء کمی و کیفی خدمات درمانی در بخشهای مختلف تلاش نموده و علاوه بر رعایت قوانین و مقررات و الزامات سازمانی سیستم مدیریت کیفیت بر اساس استاندارد ISO9001.2015 را به خدمت گرفته و آن را با مشارکت کلیه کارکنان در تمامی سطوح به جریان انداخته است. این مدیریت، اقتصاد مقاومتی را بعنوان یک تفکر راهبردی دانسته و تلاش در جهت افزایش بهبود کیفیت خدمات درمانی، رضایتمندی مراجعین، توسعه ی توانمندی ها و قابلیتهای نیروی انسانی از طریق استانداردهای آموزشی و بهره گیری از فناوری اطلاعات در جهت توسعه الکترونیکی خدمات را سرلوحه کاری خود قرارداده است.

درمان مستقیم:
فعالیتها و خدمات درمانی سازمان در بخش درمان مستقیم از طریق مراکز درمانی ملکی و استیجاری در سراسرکشور مانند بیمارستانها، کلینیکها، پلی کلینیکها، دی کلینیکها و ... و بصورت رایگان به بیمه شدگان سازمان ارائه می گردد. همچنین فعالیتهای مربوط به کلینیکهای طب کار و بهداشت حرفه ای، امور کمیسیونهای پزشکی بدوی و تجدید نظر استانها مربوط به بخش درمان مستقیم سازمان می باشد.
مدیریت درمان تأمین اجتماعی استان سمنان در بخش درمان مستقیم با یک بیمارستان، یک پلی کلینیک تخصصی و 6 درمانگاه تخصصی و عمومی در خدمت بیمه شدگان محترم سازمان می باشد که این مراکز عبارتند از:
بیمارستان شفاء سمنان:
این بیمارستان در سال 1373 راه اندازی گردید و در حال حاضر با بخشهای زیر در خدمت بیمه شدگان محترم می باشد:
- بخش های بستری: جراحی، مغز و اعصاب، زنان و زایمان، چشم، ارولوژی، قلب، اطفال، ارتوپدی،ENT ،NICU ، ICU  و...
- واحدهای سرپائی: درمانگاه عمومی و تخصصی، دندانپزشکی، رادیولوژی، سونوگرافی، فیزیوتراپی، اکو، دیالیز، ویدئوسکوپ، تست ورزش و ...
بیمارستان شفاء با احراز درجه ارزشیابی یک در شاخص های اعتباربخشی، بعنوان اولین بیمارستان سبز سازمان و همچنین بیمارستان دوستدار کودک معرفی شده است. اجرای طرحهای pm (پایش و نگهداشت اموال و تجهیزات بصورت الکترونیکی) و pacs ( امکان رؤیت تصاویر دیجیتال در سایت) و همچنین ارتقاء هتلینگ این بیمارستان با اعتبار 30 میلیارد ریالی از جمله فعالیتهای ارزنده در جهت ارائه هرچه مطلوبترخدمات درمانی و افزایش سطح رضایتمندی مراجعین به این بیمارستان می باشد.


پلی کلینیک تخصصی شهید بیاری شاهرود (شبانه روزی)
این پلی کلینیک یکی از مجهزترین مراکز درمانی سازمان در سطح کشور می باشد که بصورت شبانه روزی به بیمه شدگان شهرستان شاهرود خدمات درمانی تخصصی ارائه می کند.
خدمات قابل ارائه در پلی کلینیک شهید بیاری شاهرود:
ـ ویزیت پزشکان عمومی در سه شیفت و متخصصین در شیفت صبح
ـ ویزیت همزمان 3 دندانپزشک
ـ سونوگرافی و رادیولوژی دیجیتال
ـ آزمایشگاه، تزریقات و نوار قلب
ـ خدمات مامایی و دارویی

درمانگاه تخصصی سمنان (شبانه روزی)
این مرکز در سال 1369 و بعنوان دومین واحد درمانی سازمان در استان شروع به فعالیت نموده که علاوه بر خدماتی شامل: ویزیت پزشکان عمومی در سه نوبت ، ویزیت پزشکان متخصص زنان، اطفال ، قلب و داخلی بصورت روزانه ارائه می گردد. همچنین بخشهای دندانپزشکی،آزمایشگاه، تزریقات،نوار قلب، مامایی و داروخانه شبانه روزی نیز در خدمت مراجعین محترم و بیمه شدگان سازمان می باشد.

درمانگاه تخصصی دامغان (شبانه روزی)
این واحد درمانی در شهرستان دامغان با 46 نفر پرسنل اداری و درمانی به بیمه شدگان این شهرستان که حدود 60000  نفر می باشند بصورت شبانه روزی خدمات درمانی شامل: ویزیت پزشکان عمومی و ماما ، متخصصین داخلی و اطفال ، خدمات دندانپزشکی ، آزمایشگاه ، تزریقات ، نوار قلب و خدمات دارویی  ارائه می نماید. ارائه خدمات در بخش رادیولوژی نیز از ویژگیهای برجسته در این مرکز درمانی می باشد که باعث رضایتمندی بیمه شدگان سازمان در این شهرستان شده است.

درمانگاه تخصصی گرمسار (شبانه روزی)
این واحد درمانی ازسال 1371در شهرستان گرمسار شروع به فعالیت نموده است. درمانگاه گرمسار از ابتدای تاسیس بصورت دو نوبته و از سال 1394 بصورت شبانه روزی با خدماتی شامل: ویزیت پزشکان عمومی و متخصص، ویزیت ماما، خدمات دندانپزشکی، آزمایشگاه، تزریقات، نوار قلب و خدمات دارویی در خدمت بیمه شدگان محترم این شهرستان می باشد. بخش رادیولوژی این مرکز درمانی نیز در طول سال به حدود 9000 بیمه شده خدمت ارائه می نماید.

درمانگاه حضرت فاطمه زهرا(س) مهدیشهر (دو نوبته)
درمانگاه حضرت فاطمه زهرا(س) مهدیشهر بعنوان اولین مرکز درمانی ملکی سازمان در استان و در منطقه طالب آباد این شهرستان واقع شده که علاوه بر خدماتی مانند: ویزیت پزشکان عمومی، دندانپزشکی، تزریقات، نوار قلب، داروخانه و آزمایشگاه به جهت نزدیکی این مرکز با شهر سمنان و برخورداری اهالی شهرستان مهدیشهر از خدمات تخصصی، پزشکان متخصص شاغل در بیمارستان شفاء در کلیه رشته های تخصصی بصورت هفتگی در این مرکز حضور یافته و بیماران را ویزیت می نمایند.

درمانگاه شماره 2 شاهرود (دو نوبته)
در شهرستان شاهرود علاوه بر پلی کلینیک شهید بیاری، درمانگاه عمومی دونوبته شاهرود نیز با توجه به نیاز بیمه شدگان این شهرستان و به جهت بهره مندی آنان از خدمات درمانی سازمان، از سال 1388 درمانگاه شماره 2 در دو شیفت صبح و عصر افتتاح گردید. این مرکز درمانی با 17 نفر کادر اداری و درمانی و با خدماتی شامل: ویزیت پزشکان عمومی، نوار قلب، تزریقات، خدمات مامایی و داروخانه در خدمت بیمه شدگان سازمان می باشد.

درمانگاه عمومی ایوانکی (یک نوبته)
این مرکز درمانی در اردیبهشت ماه سال 1395 و با واگذاری ساختمان آن از طرف شورای شهر و نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی فعالیت خود را بصورت درمانگاه تک شیفت آغاز نمود. درمانگاه ایوانکی در حال حاضر با خدماتی شامل: ویزیت پزشکان عمومی، دندانپزشکی، مامایی، داروخانه و تزریقات در خدمت بیمه شدگان می باشد.

درمانگاه در دست احداث سرخه
این پروژه درمانی در سال 1394 توسط مدیر عامل محترم سازمان جناب آقای دکتر نوربخش کلنگ زنی شد که با برنامه ریزی های صورت گرفته در نیمه نخست سال 1397 به بهره برداری خواهد رسید. این مرکز درمانی با خدماتی شامل: ویزیت پزشکان عمومی و متخصص، رادیولوژی و سونوگرافی، تزریقات و آزمایشگاه و خدمات مامایی و بخش اورژانس در خدمت بیمه شدگان شهرستان سرخه خواهد بود.

 

درمان غیرمستقیم:
روش ارائه درمان غیرمستقیم از طریق خرید خدمت پزشکان، گروه های پزشکی بیمارستان های بخش دولتی و خصوصی بصورت کلینیکی وپاراکلینیکی وداروخانه ها است که زیر نظر اداره کل درمان غیر مستقیم انجام می شود. استفاده از خدمات درمانی سازمان در بخش درمان غیر مستقیم به دو صورت کلی صورت می گیرد.
- درمانی است که بیمه شده از خدمات درمانی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی، مراکز بهداشتی  درمانی و بیمارستانی وزارتخانه ها، سازمانها، نهادها، ارگان های دولتی و غیردولتی طرف قرارداد سازمان استفاده می کند.
- از طریق مراجعه به پزشکان و بیمارستانهای خصوصی غیرطرف قرارداد با سازمان، که هزینه های درمانی توسط بیمه شده پرداخت می شود و سپس حسب تعرفه های مصوب از دفاتر رسیدگی به اسناد پزشکی بخشی از هزینه های پرداختی را دریافت می نماید .

دفتر رسیدگی به اسناد پزشکی استان سمنان:
از وظایف دفتر اسناد پزشکی استان سمنان می توان به موارد ذیل اشاره نمود:
ـ عقد قرارداد همکاری با مراکز درمانی و تشخیصی استان
ـ رسیدگی و پرداخت صورتحساب ارائه شده توسط مراکز
ـ نظارت بر چگونگی ارائه خدمات درمانی توسط واحد بازرسی و ناظرین بیمارستانی
ـ رسیدگی به پرونده های بیمارستانی در شورای علمی تخصصی
ـ تایید برخی خدمات پاراکلینیکی و نسخ دارویی و تشکیل پرونده دارویی بیماران خاص
لازم بذکر است دفتر اسناد پزشکی سمنان تا پایان نیمه نخست سال 1396 با 184 پزشک، 68 داروخانه، 48 مرکز پاراکلینیکی، 29 درمانگاه و مرکز بهداشتی درمانی و 9 بیمارستان در سطح استان قرارداد همکاری داشته است.

واحد کمیسیون پزشکی:
از جمله فعالیتهای واحد کمیسیون پزشکی نیز می توان به موارد زیر اشاره نمود:
ـ تعیین میزان از کارفتادگی جسمی و روحی بیمه شدگان
ـ تعیین فرسایش جسمی و روحی بیمه شدگان شاغل در مشاغل سخت و زیان آور
ـ بررسی استراحت های پزشکی ایام بیماری
ـ بررسی وضعیت سلامتی و از کارافتادگی اولیه متقاضیان استفاده از بیمه حرف و مشاغل
و ده ها خدمت دیگر

به صفحه اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha