زمان انتشار: ۱۳۹۶ پنج شنبه ۲ شهريور ساعت 14:06 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۶/۶/۴ ساعت 11:37    تعداد بازدید: 258    کد مطلب: 47055

معاونت قضایی کار و تأمین اجتماعی دیوان عدالت اداری:
آراء مراجع قضایی در خصوص تأمین اجتماعی نباید برگرفته از عواطف و احساسات باشد.
آراء صادره در مراجع قضایی و هیاتهای تشخیص و حل اختلاف که متوجه منابع صندوق تأمین اجتماعی می شود نباید بر اساس احساسات و عواطف صادر شود و باید کاملا قانونمند و مستند و مستدل و مبتنی بر اساس دلایل و شواهد قوی باشد.


حجت الاسلام باقری معاونت قضایی کار و تأمین اجتماعی دیوان عدالت اداری در نشست هم اندیشی مدیران و کارشناسان حوزه کار و تأمین اجتماعی که در سالن اجتماعات شعبه دو تأمین اجتماعی خرم آباد برگزار شد با اشاره به ضرورت صیانت از صندوق تأمین اجتماعی به عنوان یک صندوق بین النسلی که متعلق به اقشار آسیب پذیر است گفت:آرای صادره صرفاً باید در چارچوب قوانین و به دور از رفتارهای عاطفی و احساس باشد.
حجت الاسلام باقری افزود:هیات های تشخیص و حل اختلاف در مواردی که کارگر و کارفرما با یکدیگر توافق میکنند و موضوع وفق ماده 157 قانون کار محل اختلاف نمی باشد از رسیدگی و صدور رای پرهیز نمایند.
وی یادآور شد نظرات و پیشنهادات برخی کارکنان و کارشناسان حوزه کار و تأمین اجتماعی می تواند ما را در رفع برخی موانع و اصلاح رویه ها در مقام قضاوت یاری کند.
حمزه لوی مدیرکل تأمین اجتماعی استان نیز گفت:آینده و آتیه تأمین اجتماعی و پایداری و مانایی این صندوق مستلزم قضاوت صحیح و قانون مداری تک تک کارکنان و مسئولان این دو حوزه خطیر یعنی کار و تأمین اجتماعی است.
حمزه لوی با تأکید بر صلاحیت کمیته های ادعای سوابق سازمان در فرایند رسیدگی به ادعای سوابق بیمه شدگان اذعان کرد:تحمیل تعهدات خارج از قوانین و مقررات به تأمین اجتماعی قطعاً ،در آینده سازمان را در ارائه تعهدات واقعی خود به جامعه تحت پوشش با مخاطراتی مواجه خواهد کرد.

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha