• ۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۸ شهريور
  • اِلخَميس ١٩ محرم ١٤٤١
  • Thursday, September 19, 2019
کلیدواژه: 47007
تاریخ انتشار:۱۳۹۶ جمعه ۳ شهريور، ساعت 10:30
تاریخ بروزرسانی:۱۳۹۶/۶/۶

بخش  نوزادان
این بخش در طبقه اول قرار دارد و دارای 14 تخت فعال است .
معمولا نوزادانی که مبتلا به بیماری های زیر می باشند در این بخش بستری می شوند :
یرقان یا زردی ( ایکتر ) ، قند خون پائین ( هیپوگلیسمی ) ، عفونت خونی ( سپسیس ) ، نوزادان نارس ( پره ماچور ) ، نوزادان با مشکلات حاد تنفسی ( R.D.S ) .
به دلیل حساسیت و آسیب پذیر بودن نوزادان بستری ، رفت و آمد در بخش نوزادان باید در حداقل امکان صورت گیرد تا از انتقال عفونت و عفونت های ثانویه به نوزادان جلوگیری گردد .
* جهت رفاه حال مادران ، اتاق شیر دهی و اتاق استراحت مادر فراهم شده است . ( اتاق شیر دهی در همین بخش و اتاق استراحت مادر در انتهای سالن طبقه اول روبروی دفتر پرستاری پیش بینی شده است ) .
* جهت سهولت و سرعت در انجام تغذیه نوزادانی که از طریق لوله ( گاواژ ) تغذیه می گردند ، موکدا توصیه می گردد شیر مادر در موعد مقرر ( از طریق بطری ) به بخش ارسال گردد تا تاخیری در تغذیه نوزاد ایجاد نشود .
( با توجه به اینکه می توان شیر مادر را تا 72 ساعت در یخچال نگهداری نمود ، بهتر است مادران شیر خود را در بطری جمع آوری و در موعد مقرر به بخش تحویل نمایند ) .
* مادران می توانند برخی نیازهای خود را از فروشگاه بیمارستان ( واقع در محوطه ، جنب ورودی بیمارستان ) تهیه نمایند .

هم اطاقی مادر و نوزاد ( Rooming in ) :
یک تا یک ساعت و نیم بعد از زایمان ،  مادر به بخش مراقبت های پس از زایمان منتقل و بلافاصله نوزاد را برای ارتباط عاطفی و تغذیه با شیر مادر نزد وی می آورند . آموزش های لازم درارتباط با نحوه شیردهی ، واکسیناسیون و آموزش های بهداشتی توسط پرستار در اختیار مادران قرار می گیرد .

آپارات سراسری - استان ها سروش سراسری - استانها
اظهار نظرات | 0
captcha