شناسه خبر: 44054
تاریخ انتشار:۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۱ تير، ساعت 14:53
بیت المقدس خرمشهر 22/2/61

مختصری از زندگی نامه :
شهید سیداحمد نظام خیرآبادی در تاریخ دهم شهریور ١٣٣١ در روستای خیرآباد به دنیا آمد و بعد از گرفتن دیپلم در شهرستان تربت حیدریه بکار مشغول شد. بعد از گذراندن خدمت سربازی در آستان قدس رضوی استخدام شد. پس از یکسال و اندی خدمت در سبزوار به شیروان منتقل شد. شهید چه در زمانی که در آستان قدس بود و چه در زمانی که در تأمین اجتماعی سبزوار و شیروان مشغول بود دوره قرآن و دعای کمیل و ندبه او ترک نمی‌شد شهید نظام خیرآبادی بعد از قبولی در کنکور امیدش به تغییر بعضی از قوانین اجتماعی بصورت اسلامی بود و در این باره کوشش‌هائی نیز کرد. در تاریخ ٥ /١ /٥٢ با  دختر عمویش ازدواج کرد. در تاریخ ٤ /١ /٦١ به جبهه اعزام شد و در تاریخ ٢٢ /٢ /٦١ در جبهه خونین شهر به شهادت رسید.
فرازی از وصیت نامه شهید :
بنام خداوندی شروع می‌کنم که جانم در قبضه قدرت اوست، بنام خالقی که هستیم از اوست، مرا بوجود آورد در حالی که نبودم، هر آن که اراده فرماید نیست می‌شوم، اگر تمام مردم از من مواظبت نمایند.
نمیدانم؛ نمی‌توانم باور کنم با آن همه گناه که بر دوشم سنگینی می‌کند این توفیق نصیبم شده باشد. خداوندا، اکنون که رحمت شرکت در این جهاد مقدس را به من عنایت فرموده ای، از درگاهت مسئلت دارم مرا بر آن بداری که هر قدمم هر عملم و هر لحظه از زندگیم در این راه فقط و فقط برای رضای تو باشد و آن قصدم متوجه قدردانی دیگران و خود نمائی نباشد.خداوندا، مصلحت کارم را فقط تو میدانی، بنابراین نمی‌توانم از تو چیزی بخواهم که تو خود صلاح مرا بهتر میدانی بنابراین خودم را بتو می‌سپارم و فقط بدرگاه خداوند عرض میکنم: پروردگارا عاقبت کارم را به خیر منتهی کن. اگر چه وقتی که به کارنامه سیاه بندگیم می اندیشم گمان میکنم فقط شهادت فی سبیل الله می‌تواند گناهانم را پوشانده، و عذاب و جدانم را فروکش کند.
پدر عزیزم و مادر مهربان فکر میکنم حقی را که برگردن من دارید نتوانسته ام ادا نمایم. امیدوارم به بزرگواریتان این فرزند سرا پا تقصیر خود را ببخشید ،چون خداوند پس امر به پرستش خود به بندگان دستور میفرماید به پدر مادر نیکی نمائید ولی من به علت کارم و حتی شاید کوتاهی نتوانستم خدمت نمایم.
به هر صورت امید عفو دارم ،توفیق شمایان را در راه پیشرفت اسلام عزیز از خداوند خواهانم.همسرم  خواهش میکنم در صورتیکه نتوانستم ام رضایت تو را جلب نمایم اکنون که به جبهه جنگ عزیمت می نمایم مرا بخشیده باشی،از خداوند می خواهم که در راه عبودیت و بندگی خداوند بیشتر موفق باشی،بر من منت گذارده و از فرزندانم مرضیه و محسن و معصومه بخوبی مواظبت  نما و آنان را با اصول اسلامی بیشتر آشنا نما.
برادران و خواهرانم
از شمایان نیز امید عفو و بخشش دارم اگر خدای ناکرده انجام وظیفه ننموده یا اسائه ادب کرده ام.
در راه اسلام گام بردارید که بهترین توشه آخرت تقوی و پرهیزگاریست(علی"ع")
در صورتیکه اینجانب به فیض شهادت نائل آمدم امیدوارم اظهار دلتنگی ننمائید،زیرا در آن صورت من به آرزوی خود میرسم،فقط برای تسلی خود فرموده خداوند در قران کریم (انالله و انا الیه راجعون) را زمزمه نمائید و شما دیگر اقوام(مادر بزرگ،عموها،دائی هاو خاله ها و خانواده های محترم)از شمایان نیز طلب بخشش دارم تا اگر به فیض شهادت نائل آمدم اسائه ادب احتمالیم نسبت به شما رنجم ندهد.
همگی شمایان را سفارش میکنم که قدر انقلاب اسلامیمان را بدانید و مطیع امر رهبر والامقام حضرت امام خمینی مدظله العالی باشید.
لحظه های گذشته را با حال مقایسه کنید،نور ایمان و جلوه انسان سازی آنرا در جامعه کنونی به وضوح مشاهده خواهید کرد،جامعه ای که در گذشته برای نیل به ...گناه و پلیدش تلاش میشد.
برای سلامتی امام دعا کنید و منتظر ظهور حضرت مهدی (عج) باشید (این انتظار را باید با عمل ثابت نمود نه با زبان)
از شمایان تقاضا میکنم در صورتیکه این وجود ناقابل من مورد قبول درگاه احدیث قرارگرفت و به جمع شهداءپیوستم استوار باشید و گریه نکنید.
بدیهی است که اظهار ناراحتی کردن شما باعث شادی منافقین خواهد شد،حال آنکه استقامت شما باعث نومیدی کفار و منافقین داخلی و خارجی میگردد.
پدرم در صورتیکه شهادت نصیبم شد از شما تقاضا میکنم به کمک برادرانم از مردمی که بیشتر با آنها در تماس بوده ام (مردم خیر آباد....دامغان خیابان دکتر فاطمی )محل سکونت فعلی و مردم شیروان برایم حلالیت بطلبید.به امید پیروزی هرچه سریعتر اسلام بر کفر جهانی – سید احمد نظام خیرآبادی

آپارات سراسری - استان ها
اظهار نظرات | 0
captcha