شناسه خبر: 43835
تاریخ انتشار:۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۱ تير، ساعت 10:04
بمباران بیمارستان 29 بهمن تبریز 27/11/1365

مختصری از زندگی نامه :
شهید روح الله مختاری در سال 1317 در آخرین ماه فصل بهار در روستای سیه کلان از توابع شهرستان اهر بدنیا آمد .
شهید در سال 1358 به استخدام سازمان در آمد و کار خود را به عنوان کمک انباردار در بیمارستان 29 بهمن تبریز آغاز کرد.صداقت وی باعث جلب اعتماد همکاران وی شده بود.وی با جدیت و صداقت تلاش می کرد وظیفه خود را به نحو احسن به انجام برساند .شهید مختاری در سال 1335 ازدواج کرد و حاصل این ازدواج هشت فرزند است.
از همسر شهید در مورد ایشان سوال کردیم : همسرم همیشه آرزوی شهادت داشته به ما هم توصیه می کرد که خود را اسیر دنیا و مادیات نکنیم چرا که اینها همه وسیله ای است که باید برای کمک به خلق خدا استفاده کنیم چرا که رضایت خدا در اینست.بنابراین کمک به نیازمندان را وظیفه شرعی و انسانی خود میدانست .
نکته دیگر در مورد شهید این بود که به نماز اول وقت بسیار اهمیت می دادند و خصوصا در مورد نماز شب که سعی می کردند ترک نشود.
به همه ی فرزندانش دو مسئله را خیلی توصیه می کردند و روی آنها تاکید داشتند یکی نماز ،که اکیدا توصیه می کردند ترک نشود و ضمنا اول وقت خوانده شود و دیگر تاکید زیادی داشتند که فرزندانشان به تحصیل خود ادامه بدهند.
نکته پر اهمیت دیگری که در زندگی شهید بود اهمیت فوق العاده ایشان به روابط خود با فرزندان بود سعی می کردند مانند دوست با فرزندان برخورد کنند.
ایشان علاقه زیادی به کوهنوردی داشتند و فرزندان خود را هم به ورزش تشویق می کردند و به بچه ها می گفتند شما باید ایستادگی و پایداری را از کوه یاد بگیرید.و بالاخره در 27 اسفندماه سال 1365 در اثر بمباران بیمارستان 29 بهمن تبریز توسط هواپیماهای بعثی روح اله مختاری در حال انجام وظیفه به فیض شهادت نائل آمد

آپارات سراسری - استان ها
اظهار نظرات | 0
captcha