زمان انتشار: ۱۳۹۶ پنج شنبه ۲۵ خرداد ساعت 13:17 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۶/۳/۲۵ ساعت 13:16    تعداد بازدید: 52716    کد مطلب: 42435

جدیدترین روش دریافت سوابق بیمه تأمین اجتماعی بدون شماره بیمه+آموزش متنی و تصویری
برای مشاهده سوابق بیمه ای نیازی به شماره بیمه نیست و صرفا با داشتن کدملی می توان به اطلاعات و سوابق بیمه ای خود دسترسی پیدا کنید.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی تامین اجتماعی قم ، معیار بازنشستگی به سوابق بیمه پردازی مربوط می شود و در صورتی که فردی بین ٢٠ تا ٣٠ سال(بستگی به نوع سختی کار) سابقه پراخت بیمه داشته باشد بازنشسته می شود و از مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی محسوب می شود.

پرداخت کردن حق بیمه در شرکت ها و سازمان ها توسط کارفرما واریز می شود، اما در بیمه های شخصی خود فرد می تواند خود را بیمه کند.
پرداخت کردن بیمه توسط  کارفرما در برخی موارد مشکلاتی را برای فرد بیمه شده ایجاد می کند که می توان به تأخیر در واریز حق بیمه کارگر و کارمند شرکت از سوی کارفرما اشاره کرد.
به همین منظور بیمه شدگان می توانند به صورت ماهانه سوابق بیمه ای خود را مشاهده کنند و از جزییات واریز حق بیمه خود مطلع شوند.
ابتدا کسانی که تحت پوشش تأمین اجتماعی بودند برای دریافت سوابق خود به شعبه ای که حق بیمه پرداخت می شده مراجعه می کردند و سوابق خود را دریافت می کردند، اما الان این امکان فراهم شده که بدون مراجعه و به صورت غیر حضوری این سوابق بیمه ای توسط بیمه گذاران دریافت شود.

در حال حاضر سامانه سوابق بیمه ای در بخش خدمات غیرحضوری صفحه نخست همین سایت قابل دسترسی است.

برای آشنایی با نحوه دریافت سابقه «اینجا» را کلیک کنید.

به صفحه اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha