شناسه خبر: 39811
تاریخ انتشار:۱۳۹۶ سه شنبه ۲۰ تير، ساعت 09:25
میمک 1359/12/9 ترکش خمپاره

مختصری از زندگی نامه :
شهید عباس ابراهیمی در سال 1334 در یک خانواده مذهبی در شهر تهران به دنیا آمد. اولین فرزند خانواده و بسیار مورد علاقه پدر و مادر بود.
دوران ابتدایی را در دبستان ملی قوامی و دوره متوسطه در دبیرستان بایندور واقع در خیابان امیر اشرفی که منزل مسکونی آنها نیز در آنجا بود گذراند در سال 54 به خدمت سربازی اعزام گردید و دوران سربازی را در لشکر 92 زرهی اهواز گذراند، در سال 56 پس از اتمام دوران سربازی به تهران مراجعت کرد پس از مدت کوتاهی به استخدام سازمان تامین اجتماعی درآمد و در شعبه 16 تهران این سازمان در قسمت درآمد به انجام وظیفه مشغول گردید. با توجه به معتقدات مذهبی که داشت همیشه سعی می کرد که با ارباب رجوع با اخلاق خوب برخورد نموده و موجبات رضایت آنان را فراهم نماید و جانب حق را مراعات کند و با شهادتش جای خالی او را میان همکاران کاملا ً احساس می گردید.
در دوران اعتصابات و در تمام راهپیمایی های شکوهمند انقلاب اسلامی شرکت داشت و در بحث هایی که بین او و سایرین پیش می آید با کمال متانت و صبر انقلابی با آنها برخورد می کرد. در اردیهشت ماه سال 59 با دختری که از همسایگان آنها بود ازدواج و با شروع جنگ تحمیلی به محض شنیدن از صدای جمهوری اسلامی و اعزام منقضی خدمتهای 1356 به منزل رفته و پس از خداحافظی به سمت پادگان شتافت و خود را معرفی و به جبهه اعزام گردید  و به مبارزه بی امان خویش علیه کفار بعثی ادامه داد و اغلب در قسمت دیده بانی پیش قدم بود. تا اینکه در بامداد 9 اسفند سال 59 در حالیکه بیش از 6 روز از خدمت دوران احتیاط وی باقی نمانده بود با شلیک خمپاره دشمن در جبهه میمک به صف شهدای انقلاب اسلامی پیوست. پیکر غرق به خونش طی مراسم با شکوهی توسط همکاران و بستگان در شهر دلیجان تشییع و در موطن اصلی اش به خاک سپرده شد و همسرش در 13 فروردین 60 یعنی درست یکماه بعد از شهادت ایشان پسری بدنیا آورد که نام او را عباس گذارد که انشاالله با تربیت خوب و اسلامی بتوان ادامه دهنده راه پدر باشد.
شهید دارای 4 خواهر و1 برادر بود که پس از شهادت وی خانواده اش نیز به دشهر دلیجان نقل مکان کردند تا مادر داغدارش بتواند در شبهای جمعه با رفتن به سر مزاز فرزندش قدری از آلام خود را که از فراق فرزندش در سینه دارد بکاهد.
(روحش قرین رحمت و راهش پر رهرو باد)

استقبال پدران و مادران از شهادت عزیزانشان ما را به یاد امام سجاد (ع) و زینت کبری (ع) می اندازد.


(امام خمینی)

آپارات سراسری - استان ها
اظهار نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 1/3085 sec