شناسه خبر: 39808
تاریخ انتشار:۱۳۹۶ شنبه ۱۶ ارديبهشت، ساعت 11:48
خیبر-جزیره مجنون 62/12/22 ترکش به سر

مختصری از زندگی نامه :
شهید علی اکبر حسنی فرزند غلامعلی در سال 1335 در یکی از محلات جنوب تهران نازی آباد در خانواده مذهبی بدنیا آمد تحصیلاتش را در رشته ریاضی تا اخذ دیپلم بپایان رساند و پس از خدمت دو ساله سربازی در تاریخ 25/12/1356 به استخدام سازمان تامین اجتماعی در یکی از شعب جنوب شهر درآمد وی در طول خدمت رضایت کامل اولیای مربوطه را فراهم و صادقانه برای رضای خدا خدمت کرد و این امر مورد اذعان اولیای مربوطه می باشد. شهید حسنی در سال 1358 وارد دانشکده ادبیات دانشگاه تهران گردید و در رشته جغرافیا مشغول ادامه تحصیل شد.سپس در تاریخ 18/1/1359 ازدواج کرد و صاحب دو فرزند پسر به نام مجید و علیرضا شد.فرزند دوم ایشان 8 ماه پس از شهادت به دنیا آمد
شهید حسنی بعد از چند روز از شروع جنگ تحمیلی جهت دوره احتیاج سربازی عازم جبهه ها شد و با شهامت و سرافرازی دوره احتیاج سربازی را از 9/7/1359 لغایت 9/1/1360 بپایان رساند.در ضمن با حضور 6 ماهه خود به عنوان دوره احتیاط سربازی به جبهه قانع نشد و برای چندمین بار عازم جبهه شد و از طرفی به طرح لبیک یا خمینی جواب مثبت داده و در آخرین ماموریت خود جهت دفاع از اسلام و کشور اسلامی عازم جبهه ها شد و پس از چند روز پیکار علیه صدامیان در عملیات خیبر در جزیره مجنون در تاریخ 22/12/1362 به درجه رفیع شهادت نائل گردید.
متن وصیت نامه شهید علی اکبر حسنی:
ان الذین قالوا ربنا الله ثم استقاموا تتنزل علیهم الملائکه ان لما تخافوا و البشروا ابالجنه التی کنتم توعدون.
آنان که گفته اند خدای ما الله است و استقامت کردند ما بر آنان فرشتگان خود را نازل می کنیم در صورتیکه خوف نداشته باشند و به آنان وعده بهشت می دهیم.
برادران و خواهران اکنون که شرایط را جهت دفاع از اسلام و کشور اسلامی ضروری دیدم به جبهه آمدم تا وظیفه شرعی خود را بجا آورم تا بر خصم کار پیروز شویم و راه کربلا را که مرقد مطهر حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) که دیدگان امت اسلامی کشورمان انتظار زیارت آنرا می کشند باز کنیم و اگر سعادت به من رو آورد و رحمت الهی شامل حال من شد شهید شوم. از شما می خواهم که قدر امام عزیزمان خمینی کبیر را بدانید از شما می خواهم که اسلام را یاری کنید ، زیرا تمام دنیا بر علیه کشور ما که ندای اسلام را سر می دهد بسیج شده اند از شما می خواهم که نماز را به پا دارید زیرا نماز بالاترین فریادها است.
برایم دعا کنید زیرا بنده ای گنهکار بودم نماز و روزه قضا دارم برایم بجا آورید. مبلغ 70000 ریال خمس بدهکارم جهت سهم امام واریز نمایند.
مادرم از تو می خواهم چون کوه مقاوم و صابر باشی "ان الله مع الصابرین" واگر احیانا به شما ناراحتی رساندم مرا ببخشی.پدرم از شما بخاطر زحمتی که برایم کشیدید تشکر می کنم.خداوند ان شاء الله به شما خیر بدهد.
همسرم از تو می خواهم که پاسدار حجاب باشی و فرزندم مجید را تربیت اسلامی نمایی تا برای اسلام و مملکت خادم باشد.
برایم گریه نکید و از تشریفات خودداری نمائید .
خدانگهدار شما.
خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار.
علی اکبر حسنی
مورخ 4/12/1362

آپارات سراسری - استان ها
اظهار نظرات | 0
captcha