شناسه خبر: 39726
تاریخ انتشار:۱۳۹۶ يکشنبه ۱۰ ارديبهشت، ساعت 11:26
دشت عباس 1360/11/02 ترکش خمپاره به سرو قلب

مختصری از زندگی نامه :
شهید ابوالحسن بیات در تاریخ 26/3/1355 به استخدام سازمان تامین اجتماعی در آمد و در جنوبی ترین شعبه تهران "شعبه 12" به خدمت پرداخت با آنکه از خانواده نسبتا مرفه اراک بود لیکن دست تقدیر او را در این شعبه محروم همنشین و غمخوار مستضعفان گردانید شهید،اصول و تعالیم حیات بخش اسلام را در سطوح عالی و عرفانی آن بیش از پیش در زندگی خود بکار بست.
شور شعف و بهجت حاصله از شناخت اسلام و درک حقایق آن تغییرات روحی زیادی برای وی بوجود آورد.
عواطف شدید ،محبت و تواضع و فروتنی آمیخته به حیا و احترام نسبت به همه، او را متمایز از دیگران می نمود .شهید بیات در کنار مطالعات اسلامی خود از مطالعه مکتب کمونیسم نیز غافل نبود و چون آنها را دشمن خطرناک میدانست با غنای بیشتر به ستیز و به مبارزه با کمونیسم پرداخت.
با اوج گیری مبارزات ملت مسلمان کشورمان بر علیه رژیم منحوس پهلوی او نیز همراه با دیگر برادران و خواهران ،خود را در این امر مهم سهیم دانست و برای شرکت در تظاهرات و اعتصابات پیشقدم شد.
پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی بنا به شرایط حساس تاریخی و نیاز مبرم به تشکیل انجمنهای اسلامی ،او یکی از اعضاء انجمن اسلامی بود ،با شروع جنگ تحمیلی ایران و عراق به جهت دید وسیع و روشنی که از مجاهدت در راه خدا رسیدن به مقام والای شهادت داشت ، بلافاصله در بسیج سپاه پاسداران نامنویسی کرد. سپس زمانی که ستاد مشترک از منقضی خدمتهای 53 تا 55 خواست داوطلبانه ثبت نام نمایند او عاشقانه به این دعوت لبیک گفت. وقتی علت ثبت نام او را می پرسند،میگوید برای مرد ننگ است دشمن در سرزمینش باشد و او در خانه بنشیند . دوره های لازم را در لشگر 21 حمزه گذرانید و سپس عازم جبهه شد. شهید بیات همیشه برای عملیات داوطلب میشد حتی قبل از آخرین عملیات که به شهادت او منتهی شد از اجرای عملیات دیگری می آید، سرانجام او به منتهای آرزوی خود که همانا شهادت در راه معبود بود رسید.

(روحش شاد و راهش مستدام باد )

در کشور تا وقتی مسئله اسلام و فداکاری در راه اسلام است مردم همه حاضرند.

                                                                               (امام خمینی)

 

آپارات سراسری - استان ها
اظهار نظرات | 0
captcha