شناسه خبر: 39580
تاریخ انتشار:۱۳۹۶ چهارشنبه ۶ ارديبهشت، ساعت 14:37
فارسیات -اهواز 14/11/1359 ترکش به کمر

مختصری از زندگی نامه :
فریدون مغانلو در دیماه سال 1331 در خانواده ای متوسط در تهران دیده به جهان گشود . دوران تحصیل را در دبستان و دبیرستان با موفقیت به پایان رسانید . در سال 54 به خدمت اعزام شد ، بعد از پایان دو سال خدمت به استخدام سازمان تامین اجتماعی درآمد .
در 20 بهمن سال 1357 او برای گرفتن کلانتری 5 رفته بود که بعد از تیراندازیهای پی در پی فشنگ اسلحه او تمام می شود و برای پر کردن فشنگ اسلحه داخل یکی از نانوائیها می شود که چند ساواکی او را می بینند و با چشمان بسته او را روانه زندان می کنند .بعد از شکنجه های فراوان و قرار اعدام ساعت 11 صبح روز 22 بهمن که با خواست خداوند مردم در زندان را می شکنند او و دیگر برادرانش آزاد می شوند .
شهید زندگی کوتاهش را همراه با عشق به خدا واسلام سپری کرد و او واقعا به حقانیت اسلامی پی برده بود .
او دریافته بود که راه سعادت در پیوستن به کاروان حق و حقیقت است تا اینکه با شروع جنگ تحمیلی علیه مزدوران عراقی و باطل فعالانه و دلاورانه کوشید.
او همیشه به همسرش می گفت ،من شهید می شوم و تو باید دنباله رو راه من باشی و پسرم را حسین  وار بزرگ کنی و دخترم را چون زینب تربیت کنی و خود نیز حافظ حجاب و ایمان باشی،شهید پس از 5 ماه در خط مقدم جبهه در تاریخ 15/11/59 در دشت کربلای اهواز بخون غلطید و به این طریق به معشوق خود که همانا عشق به شهادت بود رسید.

(روحش شاد و یادش گرامی باد)
 

آپارات سراسری - استان ها
اظهار نظرات | 0
captcha