شناسه خبر: 39576
تاریخ انتشار:۱۳۹۶ چهارشنبه ۶ ارديبهشت، ساعت 14:37
شهدای تامین اجتماعی

شهید احمد صفرخانی

حرم امام رضا(ع) روز عاشورا 30/03/1373 بمب گذاری درحرم امام رضا(ع)

مختصری از زندگی نامه :
شهید « احمد صفر‌خانی »
این شهید بزرگوار در جریان بمب‌گذاری حرم مطهر «امام‌رضا(ع)» در روز عاشورای سال 1373 توسط منافقین کوردل به همراه فرزند خرد‌سالش به درجه رفیع شهادت نائل شد.
همسر شهید در خصوص نحوه شهادت همسر و فرزندش در جریان بمب گذاری حرم امام‌رضا(ع) گفت: همسرم ارادت عجیبی به «امام‌رضا(ع)» داشت و ما هر سال به زیارت امام می‌رفتیم. سال 1373 زمینی تهیه کرده بودیم که در آن برای خانواده منزلی بسازیم. همسرم پیشنهاد داد ابتدا به زیارت «امام‌رضا(ع)» برویم سپس برای ساخت خانه اقدام کنیم.
روز عاشورای سال 73 آخرین روز سفر ما به مشهد بود و بعد از ظهر آن روز قصد بازگشت به تهران را داشتیم که در جریان بمب‌گذاری همسر و پسر 10 ساله‌ام به شهادت رسیدند.
همسر شهید درباره آخرین دیدار با فرزند نونهالش گفت: ظهر عاشورا برای زیارت زریح مقدس «امام‌رضا(ع)» رفتیم که همسر و پسرم به سمت آقایان ‌رفتند. دقایقی بعد پسرم را از پشت شیشه دیدم که او به من گفت ، ما زیارت کردیم شما چطور. گفتم ما هنوز نه. در همین لحظه انفجار رخ داد و من دیگر همسر و فرزندم را ندیدم.
همسر شهید از حضور این شهید بزرگوار در جبهه خبر داد و گفت: شغل همسرم پرستاری بود و وی چند سال در منطقه حضور داشت. در آن زمان انتظار شهادت و یا جانبازی وی را داشتم اما هیچ‌گاه تصور نمی‌کردم وی در مشهد مقدس و در حرم «امام رضا(ع)» به شهادت برسد.
همسرم با قرآن و نماز مأنوس بود و همواره نماز اول وقت را بجا می‌آورد وی دو سال اول جنگ را در منطقه بود و پس از بازگشت باز هم به صورت داوطلبانه هر سال یک‌ماه به جبهه می‌رفت. این شهید بزرگوار عمل به وظیفه را به زندگی ترجیح می‌داد.
با وجود گذشت بیش از 20 سال از شهادت همسر و فرزندم هنوز حضور آنها را در کنار خودم احساس می‌کنم و به یاد ندارم مشکلی را با همسر شهیدم درمیان بگذارم و این مشکل حل نشود.

آپارات سراسری - استان ها
اظهار نظرات | 0
captcha