زمان انتشار: ۱۳۹۶ پنج شنبه ۷ ارديبهشت ساعت 08:19 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۶/۲/۷ ساعت 08:18    تعداد بازدید: 332    کد مطلب: 39568

در اولین روز از هفته کارگر و به مناسبت مبعث پیامبر گرامی اسلام (ص) انجام شد:
بازدید اعضای تشکلهای کارگری استان از بیمارستان شهدای کارگر
در روز مبعث حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی (ص) و همزمان با اولین روز از هفته کارگر ، دبیر اجرایی خانه کارگر استان به همراه جمعی از اعضای تشکلهای کارگری از بیمارستان شهدای کارگر یزد بازدید کردند.


به گزارش روابط عمومی مدیریت درمان تأمین اجتماعی استان یزد : صبح روز سه شنبه به مناسبت عید سعید مبعث و در اولین روز از هفته کارگر از مسؤولان خانه کارگر و جمعی از اعضای تشکلهای کارگری استان ضمن بازدید از بیمارستان شهدای کارگر از بیماران بستری در این بیمارستان عیادت کردند.
در این بازدید که دبیر اجرایی خانه کارگر، مدیر کل تأمین اجتماعی و مسؤولان تشکلهای کارگری استان حضور داشتند دکتر توحیدی فر مدیر درمان تأمین اجتماعی استان ضمن ارائه گزارشی  گفت : با توجه به همدلی موجود بین مدیران بیمه  و درمان و نیز تشکلهای کارگری کمترین  مشکلات را در خدمات رسانی داریم .
مدیر درمان تأمین اجتماعی ضمن ابراز خرسندی از اینکه در دولت تدبیر و امید برای اولین بار در تاریخ تأمین اجتماعی مدیر‌عاملی قوی از بدنه تأمین اجتماعی انتخاب شد ، ضمن اشاره به تأکید مدیر عامل سازمان بر حرکت بر مبنای پاکدستی ، پاسخگویی و امانتداری ، مهمترین برنامه سازمان در چند  سال اخیر را نهضت IT بر شمرد و افزود : در این مدت کوتاه به بسیاری از برنامه های طراحی شده بر مبنای IT  دست یافته ایم .
وی اجرای سیستم pacs در رادیوگرافی ، اجرای نسخه الکترونیک در مراکز درمانی سازمان ، اجرای سیستم اتوماسیون و اجرای سیستم HIS بیمارستانی را از جمله اقدامات در این زمینه بر شمرد و افزود : برای اولین بار در کشور در استان یزد نسخه الکترونیک در خارج از مراکز تأمین اجتماعی و با مشارکت 17 پزشک فوق تخصص خون ، اعصاب و روان ، روماتولوژی و غدد اجرا شد و در حال حاضر مدیریت درمان استـان این آمادگی را دارد امکانات مربوطه جهت اجرای نسخه الکترونیک را در اختیـار دیگر پزشکان یزد قرار دهد . وی ادامه داد ؛ در صورت مشارکت پزشکان در این طرح ، فرانشیز سهم سازمان به محض ویزیت بیمار به حساب پزشک واریز می گردد  و پرداخت به صورت آنلاین خواهد بود . دکتر توحیدی فر همچنین رفع اشتباهات ناشی از بد خطی نسخ در تحویل دارو، امکان تحویل دارو از چند داروخانه ، نظارت بیشتر، پرداخت ‌آنلاین به پزشک و نیز کاهش مصرف کاغذ را از مزایای این طرح برشمرد .

مدیر درمان یزد در ادامه ضمن اعلام تلاش سازمان برای پرداخت به روز بدهی های بیمارستانها گفت : در حال حاضر در پرداخت بیمارستانها از سایر استانها پیشتاز هستیم .
وی ضمن اشاره به راه اندازی پیش از موعد پلی کلینیک تخصصی شهرستان بافق در سال گذشته ، اظهار امیدواری کرد ؛ درمانگاه شهرستان ابرکوه نیز با شناختی که از پیمانکار آن داریم پیش از موعد مقرر و در آینده بسیار نزدیک به بهره برداری برسد. وی در رابطه با ساخت بیمارستان فوق تخصصی سرطان حضرت ابوالفضل (ع) نیز توضیح داد : در حال حاضر نقشه های مربوطه به تأیید وزارت بهداشت رسیده و در جریان انتخاب پیمانکار میباشد که امیدواریم در هفته تأمین اجتماعی عملیات اجرایی آن آغاز شود.
دکتر توحیدی فر مدیر درمان تأمین اجتماعی در رابطه با مشکلات مربوط به نبود پزشک متخصص در درمانگاه های شهرستان های استان گفت : با اجرای طرح تحول سلامت در کشور پزشکان رغبت بیشتری برای انجام فعالیت در بیمارستانهای دانشگاه نشان دادند و با توجه به اینکه امکان استفاده از پزشکان تمام وقت دانشگاه نیز طبق قانون امکان پذیر نمی باشد لذا مشکلاتی در این زمینه برای مراکز درمانی بویژه در شهرستانها بوجود آمد که با رایزنی های انجام شده انشاء ا... مشکلات رفع خواهد شد.
مدیر درمان تأمین اجتماعی استان ؛ احداث بلوک زایمان در بیمارستان شهدای کارگر ، مجزا سازی درمانگاه و توسعه ccu و icu را از برنامه های مدیریت درمان برشمرد.
دکتر حاجی صادقی زاده رئیس بیمارستان شهدای کارگر نیز با اعلام اینکه در حال حاضر تعداد تخت های بیمارستان شهدای کارگر از 256 تخت به 304 تخت افزایش یافته است گفت :‌ با اقدامات مؤثری که  طی چند سال گذشته انجام شد میزان خدمات رسانی بیمارستان به قشر کارگر استان افزایش یافته است .
وی با بیان اینکه با توجه به مستهلک شدن دستگاه سنگ شکن بیمارستان دستگاه جدید خریداری شده ، افزود : در سال گذشته بخش فوق تخصصی به شیوه مناسب با اعتباری بالغ بر 400میلیون تومان نوسازی و طبق استانداردهای وزرات بهداشت به روز رسانی شده است .
رئیس بیمارستان شهدای کارگر همچنین راه اندازی اکسیژن ساز بیمارستان با صرفه جویی سالیانه بیش از 230 میلیون تومان ، احداث باند استاندارد فرود بالگرد جهت اعزام های هوایی اورژانس ، اصلاح و نوسازی سیستم مستهلک فاضلاب بیمارستان ، ایجاد 5 تخت دیالیز ، افزایش تخت های Nicu ، افزایش اتاق عمل بیمارستان از 6 اتاق به 8 اتاق را از دیگر اقدامات انجام شده در بیمارستان شهدای کارگر عنوان کرد و افزود ؛ در حال حاضر پیگیر توسعه اورژانس بیمارستان و افزایش تخت های آن به 30 تخت هستیم که به محض تخصیص اعتبار عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha