شناسه خبر: 37390
تاریخ انتشار:۱۳۹۵ شنبه ۲۳ بهمن، ساعت 12:31
به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی؛

لبخند تامین منتشر شد

معاونت فرهنگی و اجتماعی (اداره کل امور فرهنگی و اجتماعی بیمه شدگان) سازمان تامین اجتماعی، به منظور ارتباط بهتر و موثرتر با بیمه شدگان، اقدام به تهیه و انتشار ماهنامه ای طنز با عنوان «لبخند تامین» کرد.

به گزارش معاونت فرهنگی و اجتماعی، اولین پیش شماره ماهنامه طنز سازمان تامین اجتماعی، زیر نظر معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی (اداره کل امور فرهنگی و اجتماعی بیمه شدگان) و با همکاری معاونت فنی و درآمد، مدیریت درمان، اداره کل روابط عمومی و اداره کل آموزش و پژوهش سازمان تامین اجتماعی منتشر شد.

دکترمنصور اعتصامی، معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی در یادداشت کوتاهی در صفحه اول «لبخند تامین»، طنز را یکی از آرایه های ادبی زیبا و روش بیانی دارای قابلیت های اجتماعی برشمرده که پیام، درد، رنج و حوادث اجتماعی را با معجونی هدفمند از نیش و نوش بیان می کند.

به باور دکتر اعتصامی، نگاه طنزآلود به مسائل از جمله مسائل سازمان تامین اجتماعی، ضمن جذب مخاطب، نکات آموزشی را در قالبی لطیف به خواننده منتقل می کند.

وی با به فال نیک گرفتن حرکت جدید و مبارک اداره کل امور فرهنگی و اجتماعی بیمه شدگان، توصیه کرده تا استفاده از زبان طنز به عنوان الگو در سایر بخشهای اطلاع رسانی نیز مورد توجه قرار گرفته و الگویی برای انتقال اطلاعات باشد.

گفتنی است سردبیری ماهنامه لبخند تامین را سیامک ظریفی، از طنزنویسان باسابقه بر عهده دارد و جمعی از طنزپردازان خوش ذوق عرصه طنز کشورمان نظیر استاد احمد عربانی، مهرشاد مرتضوی، حسن غلامعلی فرد، علیرضا رضایی، فرزام شیرزادی، سیدمجتبی نکویی، مهرداد سلطانپور و رضا خراسانی در تهیه مطالب آن با سازمان تامین اجتماعی همکاری می کنند.

آپارات سراسری - استان ها
اظهار نظرات | 0
captcha