زمان انتشار: ۱۳۹۵ چهارشنبه ۱۵ دي ساعت 15:48 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۵/۱۰/۱۵ ساعت 15:48    تعداد بازدید: 231    کد مطلب: 35729

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی:
حوزه فن آوری اطلاعات سازمان تامین اجتماعی طی یک دوره ١٠ ساله در کما قرار گرفته بود
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: استفاده از فن آوری اطلاعات همواره مورد توجه این سازمان بوده است اما با کمال تأسف فعالیت و تلاش در حوزه IT برای مدت ١٠ سال متوقف شده بود و به نوعی در این زمینه سازمان تامین اجتماعی در کما قرار گرفته بود. حوزه فن آوری اطلاعات سازمان تامین اجتماعی طی یک دوره 10 ساله در کما قرار گرفته بود .


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکتر سید تقی نوربخش در همایش آموزشی حذف دفترچه درمانی در مراکز درمانی ملکی این سازمان افزود: تأمین اجتماعی سازمانی بزرگ و با مأموریتهای بسیار مهمی است که تأمین معاش و درمان نیمی از جمعیت کشور را بر عهده دارد.

وی اظهار داشت: با توجه به نوع وظایف و فعالیت های تأمین اجتماعی حجم اطلاعات تولیدی در این سازمان بسیار بالا است و بالغ بر ٥٠ میلیارد رکورد فقط در رابطه با سوابق جامعه تحت پوشش این سازمان تولید و ذخیره شده است که این امر نیاز به استفاده از فن آوری اطلاعات را در سازمان بدیهی می سازد.

دکتر نوربخش با اشاره به پیشینه استفاده از فن آوری اطلاعات در سازمان تامین اجتماعی گفت: استفاده از فن آوری اطلاعات در این سازمان سابقه ای طولانی دارد و توسعه IT در سازمان تأمین اجتماعی از سال ٥٢ مورد توجه قرار گرفته و در آن زمان پیشرفته ترین تجهیزات در اختیار این سازمان قرار داشته است.

به گزارش روابط عمومی مدیریت درمان تامین اجتماعی و به نقل از سایت رسمی تامین اجتماعی : مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی افزود: برای جبران عقب ماندگی ها و ایجاد تحول در حوزه فن آوری در این سازمان طی ٣ سال گذشته نهضت IT آغاز شد و در حال حاضر شرایط برای ایجاد تحول اساسی و استفاده حداکثری از فن آوری اطلاعات در سازمان فراهم شده است.

دکتر نوربخش اظهار داشت: در حوزه IT سازمان تامین اجتماعی برنامه پرونده الکترونیک در بخش بیمه ای و برنامه حذف دفترچه در بخش درمان مهمترین و اساسی ترین برنامه های این سازمان هستند که با فراهم شدن زیرساختهای سخت افزاری، نرم افزاری، فرهنگی و هماهنگی های بین بخشی در حال پیشرفت و تکمیل این دو برنامه اصولی هستیم.

وی گفت: برنامه حذف دفترچه در مراکز درمانی ملکی تأمین اجتماعی با همکاری کامل پزشکان و همکاران مراکز درمانی سازمان در حال اجراست.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه همکاران این سازمان به صورت ایثارگرانه این برنامه را اجرا می کنند، افزود:  با توجه به اهمیت فراوان حذف دفترچه برای سازمان، این پروژه باید به سرعت در تمامی استانها به اجرا درآید.

دکتر نوربخش ادامه داد: این پروژه تا کنون در ٦ استان به طور کامل اجرایی و در ١٢ استان دیگر نیز آغاز شده است.

وی با بیان اینکه با توجه به تکلیف برنامه پنجم توسعه، پروژه حذف دفترچه های درمانی باید ٦ سال قبل اجرا می شد اما همانند سایر برنامه های حوزه درمان مثل نظام ارجاع، راهنمای بالینی و موارد دیگر به فراموشی سپرده شده است، تصریح کرد: زیان عدم اجرای این برنامه ها را سازمان تأمین اجتماعی و سایر سازمان های بیمه گر متحمل می شوند.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: با اجرای موفقیت آمیز حذف دفترچه در مراکز درمانی سازمان تأمین اجتماعی امیدواریم امکان اجرای این برنامه در کل کشور فراهم شود.

دکتر نوربخش افزود: با توجه به فراهم شدن زیرساختهای فنی لازم و عزم و اراده بالا و حرکت مجاهدانه همکاران سازمان تأمین اجتماعی این برنامه تا پایان سال ٩٥ در کل کشور به اجرا در می آید و در مراکز درمانی سازمان تأمین اجتماعی برای استفاده از خدمات نیازی به دفترچه نخواهد بود.

 

انتشار دهنده خبر :  افخمی

 

 

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha