زمان انتشار: ۱۳۹۵ شنبه ۲۹ آبان ساعت 17:16 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۵/۸/۲۹ ساعت 17:48    تعداد بازدید: 272    کد مطلب: 34212

اجلاس جهانی تامین اجتماعی در پاناما


اجلاس جهانی تامین اجتماعی در پاناما

در اجلاس جهانی تامین اجتماعی که از 18-14 نوامبر 2016 (28-24 آبان 1395) با حضور  بیش از 1000 نفر از سیاست گذاران و مدیران سازمان های تامین اجتماعی از بیش از 150 کشور جهان در پاناما سیتی، پاناما  برگزار می گردد، روند پیشرفت و پایداری آتی تامین اجتماعی در کانون توجه جهانیان قرار می گیرد.
در این اجلاس که  مهمترین رویداد جهانی برای رهبران سیستم های تامین اجتماعی است، سیاست گذاران سراسر جهان می توانند در مباحث راهبردی شرکت کرده و درخصوص چگونگی ایجاد و توسعه تامین اجتماعی           در سطح بین المللی به تبادل نظر بپردازند.
اجلاس جهانی تامین اجتماعی توسط جناب آقای خوان کارلوس وارلا، رئیس جمهور پاناما و در حضور نمایندگان دولت جمهوری پاناما و نیز ریاست اتحادیه بین المللی تامین اجتماعی که این نشست سه سالانه را برگزار می کند و همچنین میزبان این رویداد، مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی پاناما، افتتاح می شود.

بستری منحصر به فرد در زمینه تامین اجتماعی در سطح جهانی

پیش از آغاز اجلاس، آقای ارول فرانک استوو، ریاست ایسا با ا استقبال از این رویداد اظهار داشت: تامین اجتماعی رشد قابل توجهی را طی دهه های گذشته شاهد بوده که نتیجه آن ارائه حقوق و مزایای حمایت اجتماعی به صدها میلیون انسان در سراسر جهان بوده است. با این حال، چالش هایی نیز نظیر سالمندی جمعیت، افزایش نابرابری و بیماری های غیر مسری، سیاست گذاران را بر آن داشته تا به دنبال یافتن راهکارهای بلند مدت برای رسیدگی و پاسخگویی به مخاطرات و همچنین تضمین پایداری سیستم های تامین اجتماعی باشند.
این رویداد منحصر به فرد که نقطه عطف مجموعه نشست های ایسا به شمار می رود، فرصت تبادل نظر و تنظیم راهبردها را در اختیار مدیران و کارشناسان تامین اجتماعی قرار می دهد.


اهم موضوعات اجلاس جهانی تامین اجتماعی:

  • ارائه گزارش جدید از 10 چالش جهانی تامین اجتماعی بر اساس تحقیق، تحلیل و مشاوره با بیش از 280 مدیر دپارتمان های دولتی و سازمان ها در تمامی نقاط جهان.
  • نقش ضروری راهبری و نوآوری در ارتقاء سازمان تامین اجتماعی و گسترش دامنه پوشش
  • تحلیل کارشناسی حوزه های کلیدی مدیریت تامین اجتماعی شامل کاربرد فناوری اطلاعات و ارتباطات، سلامت و مراقبت های بلند مدت، رشد خدمت رسانی کاربر محور، مقابله با خطا، گریز از پرداخت حق بیمه، سوء استفاده و تقلب، پایداری و کفایت مستمری، سرمایه گذاری در خانواده، کودکان و نوجوانان، افزایش فعالیت و اشتغال.
  • نتایج پژوهش های بین المللی درخصوص تاثیر اقتصادی و اجتماعی تامین اجتماعی و چگونگی حفظ و تقویت آن از منظر حقایق جدید اجتماعی، جمعیتی، اقتصادی و بازار کار.
  • توسعه نقش مرکز تعالی ایسا در مدیریت تامین اجتماعی و معرفی مجموعه رهنمودهای جدید شامل ارتباطات، اشتغال پایدار، توسعه دامنه پوشش تامین اجتماعی و کارهای اکچوئری.
  • اعطای جایزه ایسا به دستاوردهای چشمگیر در تامین اجتماعی.

نشست مدیران تامین اجتماعی در سطح بین الملل

نقطه پایانی اجلاس جهانی، گردهمآیی مدیران تامین اجتماعی از سراسر جهان و نمایندگان بلند پایه از سازمان های  بین المللی همچون سازمان ملل، سازمان جهانی کار، OECD و بانک جهانی خواهد بود. شرکت کنندگان در این جلسه به تحلیل و گفت و گو در خصوص نحوه عملکرد سیستم های تامین اجتماعی در برابر چالش های اقتصادی و اجتماعی و تغییر جهان کار خواهند پرداخت.
در طول این جلسه، اعضای ایسا، ریاست جدید اتحادیه و اعضای جدید هیات رئیسه را انتخاب نموده و برنامه و بودجه اتحادیه برای دوره مدیریت سه ساله آتی را مورد بررسی قرار می دهند.
اجلاس جهانی پیشین تامین اجتماعی در روسیه - مسکو (2007)، کیپ تاون - آفریقای جنوبی (2010)، و دوحه -  قطر (2013)، برگزار شده اند.

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha