زمان انتشار: ۱۳۹۳ يکشنبه ۱۷ اسفند ساعت 14:29 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۳/۱۲/۱۷ ساعت 14:29    تعداد بازدید: 882    کد مطلب: 13507

معاون حقوقی و امور مجلس سازمان تأمین اجتماعی:
نظرات سازمان تأمین اجتماعی دربودجه سال آینده کل کشور مورد توجه قرار گرفت
معاون حقوقی و امور مجلس سازمان تأمین اجتماعی گفت: با ایجاد تعامل موثر با نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مشارکت سازمان، نظرات سازمان تأمین اجتماعی در بودجه سال آینده کل کشور، مورد توجه قرار گرفت.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، عبدالرحمان تاج الدین افزود: لایحه بودجه، به عنوان سند دخل و خرج یک ساله کل کشور توسط دولت تدوین و رسیدگی و تصویب آن در مجلس شورای اسلامی انجام می شود.
وی ادامه داد: بودجه، شامل احکام و ارقامی است که در تمامی شئونات کشور نقش دارد که در چارچوب اسناد بالادستی مانند قانون برنامه و بودجه و سیاستهای اصلی نظام تدوین می شود.
تاج الدین با اشاره به جایگاه مهم سازمان تأمین اجتماعی در کشور و نقش تأثیرگذار این سازمان در برخی از موضوعات بودجه، اظهار داشت: با دستور اکید دکتر سید تقی نوربخش مدیر عامل سازمان، لایحه بودجه میان معاونت های مختلف سازمان توزیع شد و در شورای راهبری مجلس شورای اسلامی که متشکل از نمایندگان مجلس و معاونان سازمان بود، موضوعات مرتبط سازمان در بودجه بررسی شد.
معاون حقوقی و امور مجلس سازمان تأمین اجتماعی گفت: در این جلسات نقاط قوت و ضعف لایحه بودجه به خصوص موضوعاتی که متوجه سازمان تأمین اجتماعی است، شناسایی شد و در همین راستا پیشنهاداتی که می توانست به سازمان کمک کند، تنظیم و به امضای نمایندگان مجلس رسید.
تاج الدین افزود: پس از این مرحله، با حضور دکتر سید تقی نوربخش مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی در کمیسیون های تخصصی ، پیشنهادات تصویب شد.
وی با بیان اینکه سازمان تأمین اجتماعی به هنگام طرح بودجه در کمیسیون تلفیق مجلس، بررسی آن را رصد می کرد، اظهار داشت: با هماهنگی های لازم، توانستیم بخشی از مواردی که می توانست برای سازمان تأمین اجتماعی مشکل ساز شود، حذف کنیم.
معاون حقوقی و امور مجلس سازمان تأمین اجتماعی افزود: در زمان طرح بودجه در صحن علنی، نیز نظرات و دیدگاههای این سازمان در شورای راهبری مورد کنکاش قرار گرفت و نقاط ضعف و قوت آن شناسایی شد.
وی تأکید کرد: با تعامل سازنده با نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مصوباتی که می توانست به سازمان آسیب بزند، حذف شد وبودجه مصوب سال آینده، هیچ گونه دغدغه و نگرانی را برای این سازمان ندارد اگر چه در برخی پیشنهادات مانند مطالبات سازمان از دولت نتوانستیم گام موثری برداریم.
تاج الدین با تقدیر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مورد توجه قرار دادن دیدگاههای سازمان تأمین اجتماعی و همچنین تشکر ازاعضای هیات مدیره، مدیر عامل، مدیران ستادی واستانی و کارشناسان اداره کل امور مجلس سازمان اظهار امیدواری کرد: این همدلی و همراهی در سایر موضوعات مرتبط با سازمان نیز تداوم یابد.

 

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha