زمان انتشار: ۱۳۹۳ جمعه ۱۷ بهمن ساعت 13:54 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۳/۱۱/۱۷ ساعت 13:54    تعداد بازدید: 19474    کد مطلب: 12362

مدیرعامل تامین اجتماعی در نماز جمعه تهران اعلام کرد؛
افزایش مستمری بازنشستگان از ابتدای سال 94 پرداخت می شود/شیمی درمانی و رادیوتراپی رایگان شد
با همکاری وزارتخانه های تعاون کار و رفاه اجتماعی و مسکن و شهرسازی،مسکن امید برای بازنشستگان تامین اجتماعی ایجاد خواهد شد


متن کامل سخنان دکتر سیدتقی نوربخش بدین شرح است:

بِسْمِ اللَّـهِ الرَّ‌حْمَـٰنِ الرَّ‌حِیمِ

وَالْفَجْرِ‌ ﴿١﴾ وَلَیَالٍ عَشْرٍ‌ ﴿٢﴾ وَالشَّفْعِ وَالْوَتْرِ‌ ﴿٣﴾ وَاللَّیْلِ إِذَا یَسْرِ‌ ﴿٤﴾

فرا رسیدن سی و ششمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و تحقق آرمان بلند مجاهدان راه حق و حقیقت را به شما خواهران و برادران نمازگزار و ملت شریف ایران و تمامی آزادی‌خواهان جهان تبریک و تهنیت عرض می‌کنم.

پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی برگ زرینی در تاریخ پر فراز و نشیب این کشور است و استقرار و تداوم این شجره طیبه با حمایت و همراهی آحاد ملت بزرگ ایران میسر شده است. انقلاب اسلامی نقطه عطفی در تاریخ این سرزمین است و اقشار گوناگون مردم بویژه نیازمندان و محرومین در پیروزی و تداوم انقلاب نقشی منحصر به فرد دارند.

نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با هدف اجرای احکام نورانی اسلام و بسط و گسترش عدالت در همه عرصه‌ها برپا شد. برای تحقق آرمانهای بلند نظام اسلامی در 36 سال گذشته شاهد بودیم که این ملت بزرگ و شریف از هیچ گونه ایثار و فداکاری مضایقه نکردند و در تمامی عرصه‌های دفاع از انقلاب اسلامی همواره حاضر بوده‌اند.

معمار کبیر انقلاب همواره مسئولان و مدیران نظام اسلامی را به خدمت و رسیدگی به محرومین و مستضعفین توصیه می‌فرمودند. امام(ره) بارها تاکید فرمودند: "گمان نمی‌کنم عبادتی بالاتر از خدمت به محرومین وجود داشته باشد."

امام راحل (ره ) از نیازمندان و محرومان به عنوان ولی نعمت یاد می کردند. ایشان فرمودند: "به مستضعفان و مستمندان و زاغه نشینان که ولی نعمت ما هستند، خدمت کنید."

البته ایشان تأکید می‌کردند که آسایش و رفاه اجتماعی در سایه تلاش و کوشش مردم و اتکا به توان داخلی باید محقق شود و استقلال کشور و عزت مردم نباید برای رسیدن به رفاه و رفع مشکلات اقتصادی فدا شود. حضرت امام(ره) در این باره تصریح فرموده‌اند: "من مطمئنم که ملت عزیز ایران یک لحظه استقلال و عزت خود را با هزار سال زندگی در ناز و نعمت، ولی وابسته به اجانب و بیگانگان معاوضه نمی کند."

اینک با گذشت 36 سال از پیروزی انقلاب، شاهد هستیم که مردم شریف ایران همچنان با عزم استوار و ایمان مستحکم پشتیبان نظام جمهوری اسلامی هستند و با تمام وجود از ارزش‌هایی که برای تحقق آنها به پا خاستند محافظت می‌کنند.

سی و شش سال از آن روزهای غرورانگیز می‌گذرد. و شاهدیم که در سالروز پیروزی انقلاب میلیونها نفر از اقشار گوناگون مردم 22 بهمن در سرتاسر کشور به دعوت ولی امر مسلمین، رهبر معظم انقلاب اسلامی لبیک گفته، به خیابانها می‌آیند و عید انقلاب را گرامی می‌دارند. معنی این جشن ملی هر ساله این است که انقلاب اسلامی قائم به ایمان‌های آحاد مردم است و نظامی که متکی به مردم است، مخالفینش هرچه از لحاظ، نظامی، ثروت واقتصاد قدرتمند باشند، نمی‌توانند این نظام را متزلزل کنند. نظام جمهوری اسلامی متکی به ایمان مردم است و همان ایمانی که منجر به شکل گیری این نظام شده است، عامل اصلی پایداری آن نیز خواهد بود.

دهه مبارک فجر و بیست و دوم بهمن مدیون امام بزرگوار(ره) ، شهدا و ملت بزرگ ایران است بنابراین خدمت به چنین مردم شریفی، بزرگترین نعمت و بالاترین افتخار برای مسئولان و مدیران نظام مقدس جمهوری اسلامی است که باید قدر آن را دانست و از تمامی فرصت‌ها و موقعیتها برای خدمت شایسته به مردم استفاده کرد.

تمامی نهادها و دستگاه‌ها در دولت تدبیر و امید برای خدمت به مردم و رفع مشکلات کمر همت بسته‌اند و سازمان تأمین اجتماعی نیز در همین جهت، عهده دار خدمت رسانی به اقشار گوناگون جامعه بویژه تلاشگران عرصه تولید و سازندگی کشور است.

به شما نمازگزاران شریف و به ملت بزرگ ایران، اطمینان می دهم در سازمان تأمین اجتماعی، رویکرد خدمت به بیمه شدگان، مستمری بگیران وکارفرمایان گرامی، به عنوان صاحبان اصلی صندوق تأمین اجتماعی، نه یک شعار؛ بلکه اصلی ترین راهبرد و نتیجه تمام تلاش هاست.

بر اساس قانون برخورداری از تأمین‌اجتماعی حقی همگانی و تکلیف حاکمیتی است که به لطف الهی در دولت جناب آقای دکتر روحانی شاهد تلاش های بسیار ارزنده برای تحقق  این مهم برای تمامی مردم ایران هستیم .

سازمان تأمین اجتماعی در حال حاضر قریب به 40 میلیون نفر از اقشار گوناگون مردم را تحت پوشش قرار داده است و خدمات آن، نقطه اتکاء و امید مولدترین و زحمتکش‌ترین اقشار جامعه محسوب می‌شود و شرکای اجتماعی آن، به‌ویژه کارگران و نیز مستمری‌بگیران، آینده خویش را در گرو تدابیر این سازمان خدمات‌رسان اجتماعی می دانند.

این سازمان به عنوان بزرگترین سازمان اجتماعی و اقتصادی کشور با مأموریت‌های متنوع و متعددی در حوزه‌های اجتماعی و اقتصادی، نه تنها متکفل ارائه خدمات بیمه ای و درمانی به ذینفعان خود است، بلکه باید با برنامه‌ریزی و آینده‌نگری نسبت به حفظ، حراست و ارتقای سرمایه‌های بیمه شدگان خود تلاش کرده و در خدمت به مردم و یاریگر دولت محترم و حاکمیت باشد.

در این فرصت کوتاه اجازه می‌خواهم به دو مورد از همسویی کامل سیاست‌های سازمان اشاره کنم.

1-در خصوص سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری تمام تلاش سازمان معطوف به تحقق این سیاست‌هاست. این سیاست‌های امیدوارکننده، دغدغه همه مسئولان و متولیان کشور است و سازمان تأمین‌اجتماعی که مشمول همه بندهای این سیاست‌ها می‌شود، حقیقتاً سازمان مشمول هر 42 بند سیاست‌های ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری است؛ با تشکیل ستادهایی ویژه تمام همت و تلاش خود را در جهت تبیین و تسری این سیاست‌ها بر ارکان و اجزای سازمان نموده است.

2-در رابطه با سیاست‌های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری در رابطه با سلامت نیز سازمان تأمین اجتماعی در اجرای سیاست‌های کلی نظام سلامت که به عنوان یکی از مهم ترین اولویت های دولت تدبیر و امید مورد توجه قرار گرفته است همکاری کامل دارد و با اختصاص 12000 میلیارد تومان بودجه در سال 93، به اجرای این برنامه مبادرت کرده است.

برای همه هموطنان عزیز کاملاً مشخص است که وضعیتی که هم‌اکنون در بخش سلامت و رفع دغدغه‌های درمانی مردم در آن قرار داریم قابل مقایسه با یک سال قبل نیست. در یک سال قبل بیش از 50 درصد هزینه‌های درمانی توسط خود بیماران پرداخت می‌شد و هم اکنون در نقطه‌ای قرار داریم که کمتر از 6 درصد هزینه‌ها توسط بیماران پرداخت می‌شود. علاوه بر آن هزینه‌های خانمان‌سوزی مثل هزینه‌ شیمی درمانی و رادیو تراپی با آخرین مصوبه شورای عالی بیمه در هفته گذشته 100 درصد رایگان گردید و هزینه‌های پرداختی از جیب را به زیر 6 درصد کاهش داد.

حقیقتاً جهت گیری و راهبرد اصلی سازمان تأمین اجتماعی به عنوان اصلی‌ترین تأمین کننده منابع بخش درمان و دومین تولید کننده درمان این است که در جهتی حرکت نماید که سخن مقام معظم رهبری که فرموده‌اند؛ بیمار جز رنج بیماری دغدغه دیگری نداشته باشد؛ انشاء الله محقق شود.

پرداخت مستمری بازنشستگی، پرداخت مستمری به بازماندگان بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران متوفی، پرداخت مستمری ازکارافتادگی، حمایت از بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران دربرابر حوادث و بیماری‌ها، پرداخت مقرری بیکاری، پرداخت غرامت دستمزد ایام بیماری، پرداخت غرامت دستمزد ایام بارداری، پرداخت کمک هزینه ازدواج و پرداخت هزینه وسایل کمک پزشکی و همچنین پرداخت کمک هزینه کفن و دفن از مهمترین خدمات سازمان تأمین اجتماعی است.

این خدمات متنوع از طریق 480 شعبه بیمه‌ای و 353 بیمارستان و مرکز درمانی متعلق به این سازمان و نیز 46 هزار مرکز درمانی دولتی و خیریه و خصوصی طرف قرارداد سازمان، به بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران این سازمان ارائه می‌شود.

سازمان تأمین اجتماعی افتخار خدمت به شریف‌ترین اقشار این کشور یعنی کارگران و فعالان عرصه تولید را دارد و بیش از 56 درصد مستمری‌بگیران و 30 درصد بیمه‌شدگان تأمین‌اجتماعی حقوق حداقلی دریافت می‌کنند و خدمت به نیازمندان و محرومان جامعه نیز از افتخارات سازمان تأمین اجتماعی محسوب می‌شود.

هم اکنون قانونمداری، برنامه‌محوری، پاکدستی و پاسخگویی مهمترین راهبردهای سازمان تأمین‌اجتماعی است. گستره وسیع فعالیت‌ها و ویژگی‌های خاص سازمان تأمین اجتماعی باعث شده است که برنامه ریزی دقیق و علمی مبنای فعالیت قرار گیرد و از شهریور ماه سال گذشته، در تأمین‌اجتماعی کمیته‌های راهبردی برای برنامه‌ریزی صحیح و استراتژیک تشکیل شده است.

در برنامه راهبردی سازمان تأمین اجتماعی، برنامه محوری، امانت داری و پاکدستی، کرامت انسانی، قانونمداری و عدالت محوری، تخصص گرایی، همبستگی سازمانی، تعهد حرفه‌ای، اخلاق گرایی، آینده نگری و بهبود مستمر و روز آمد به عنوان ارزشهای سازمانی  مطرح شده است.

در سال 93 برای بهبود و ارتقاء خدمات سازمان گام‌های ارزشمندی برداشته شد. افزایش 25 درصدی حقوق بازنشستگان و پرداخت آن از ابتدای سال برای اولین بار، افزایش مزایای مختلف پرداختی به بازنشستگان،رفع مشکلات پوشش بیمه‌ای فرزندان چهارم به بعد؛ فراهم‌سازی زمینه پوشش بیمه‌ای ایرانیان خارج از کشور، گسترش خدمات غیر حضوری و به روز شدن پرداخت مطالبات مراکز درمانی طرف قرارداد که در شروع به کار دولت تدبیر و امید 10 ماه عقب بود از جمله اقدامات انجام شده در سازمان تأمین اجتماعی در سال جاری است.

سازمان تأمین اجتماعی با گسترش خدمات غیر حضوری در سال 93 حدود 3 میلیون مراجعه حضوری به شعب را حذف کرده است. مطالبات مراکز درمانی طرف قرار داد را تا آبان ماه پرداخت کرده‌ایم و به روز شده‌ایم.

امیدواریم در سال آینده نیز شاهد تداوم روند رو به بهبود خدمت رسانی سازمان تأمین اجتماعی به بیمه‌شدگان و بازنشستگان باشیم. سازمان تأمین‌اجتماعی درنظر دارد در سال آینده شرایطی را فراهم نماید تا مستمری‌بگیران درصورت مراجعه به مراکز دانشگاهی بدون پرداخت فرانشیز و به صورت رایگان از خدمات درمان بستری استفاده کنند.

یکی دیگر از برنامه‌های سازمان تأمین اجتماعی در سال 94 ایجاد مسکن امید برای بازنشستگان است که با همکاری بین بخشی بین سازمان تأمین اجتماعی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت راه و شهرسازی فراهم خواهد شد.

در سال 93 افزایش مستمری بازنشستگان از ابتدای سال پرداخت شد و در سال آینده نیز این کار انجام می‌شود و افزایش حقوق مستمری بگیران بر اساس مصوبه هیأت دولت ابلاغ و از ابتدای سال به حساب این عزیزان واریز می‌شود. امیدواریم افزایش حقوق این عزیزان در سال آینده متناسب با نرخ تورم باشد.

همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر بیمارستان‌های تأمین‌اجتماعی در کرمان، بیمارستان آیت الله کاشانی در تهران و زابل مورد بهره‌برداری قرار گرفته و یا می‌گیرند و در مجموع 36 پروژه مختلف بیمه‌ای و درمانی در سراسر به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیران و کارکنان سازمان تأمین‌اجتماعی با عزمی استوار و با تلاش در جهت تحقق منویات و سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به ویژه در حوزه‌های سلامت و اقتصاد، ضمن دقت در شناخت شرایط و آسیب‌شناسی اوضاع دیروز و امروز، به بازسازی و ارتقاء خدمات این سازمان می‌پردازد.

برادران و خواهران؛

سازمان تأمین اجتماعی در افق برنامه ( سال 1404)، سازمانی است پایدار، پویا، چابک و سرآمد در پاسخگویی، با فرآیندهای هوشمند ارائه خدمات کیفی و بهنگام تأمین اجتماعی به ذی‌نفعان.

در آستانه یوم الله 22 بهمن و فرا رسیدن عید انقلاب اسلامی، کارکنان سازمان تأمین اجتماعی نیز همچون اقشار مختلف ملت بزرگ ایران در این جشن بزرگ ملی حضور یافته و با آرمانهای بلند نظام مقدس جمهوری اسلامی پیمانی دوباره می‌بندند.

والسلام علیکم و رحمت‌ا... و برکاتهشش

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha