زمان انتشار: ۱۳۹۱ سه شنبه ۲۲ فروردين ساعت 13:20 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۱/۱/۲۲ ساعت 13:20    تعداد بازدید: 196    کد مطلب: 1016

حمایت قاطع کانون عالی کارگران بازنشسته و شوراهای عالی اسلامی کار کشور از مرتضوی
کانون‌های عالی کارگران بازنشسته و شوراهای اسلامی کار کشور در بیانیه‌ای مشترک حمایت قاطع خود را از سعید مرتضوی مدیر عامل جدید صندوق تأمین اجتماعی اعلام کردند.


به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل صندوق تأمین اجتماعی، در این بیانیه که به امضای علی‌اکبر خبازها، رئیس هیئت مدیره کانون عالی بازنشستگان کشور و ناصر برهانی، دبیر کل کانون عالی شورای اسلامی کار کشور رسیده، از رئیس‌جمهور و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به دلیل انتصاب مرتضوی به مدیریت صندوق تأمین اجتماعی قدردانی و تشکر شده است.
در این بیانیه آمده است: تامین اجتماعی یکی از مهمترین و اساسی ترین پیش نیازهای توسعه در جوامع مختلف به‌شمار می‌رود و دستیابی به آن همواره یکی از آرزوهای خانواده بزرگ تامین اجتماعی کشورمان بوده است.
این بیانیه می‌افزاید: نظام رفاه و تامین اجتماعی به عنوان ابزار استقرار تامین عدالت اجتماعی جایگاهی ویژه دارد و همین امر می‌طلبد تا توجه جدی و همه جانبه‌ای به این مقوله مهم داشته باشیم. نبود هماهنگی‌ها و بعضاً ناکارآمدی برخی از مدیران و فقدان یک ساختار بسامان و جامع و نبود یک مدیریت کارآمد سالها بود که این سازمان از آن رنج می‌برد و نیاز به یک طراحی جدید برای نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی کاملاً مشهود بود. به حمدالله با تدبیر و دوراندیشی رئیس محترم جمهوری جناب آقای دکتر احمدی‌نژاد و درک به‌موقع و به هنگام این نیاز سبب شد تا ایشان یکی از مدیران موفق و کارآمد نظام را برای ساماندهی این مجموعه عظیم انتخاب کنند و سکان هدایت آن را به‌دست باکفایت ایشان بسپارند.
در ادامه این بیانیه آمده است: از آغازین روزهای قبول این سمت، مدیرعامل جدید صندوق تامین اجتماعی آقای دکتر سعید مرتضوی با جدیت و پشتکار کار خود را آغاز کردند و هر روز شاهد حرکتی نو و تغییراتی اساسی و بنیادین در سازمان بوده‌ایم. حرکاتی که هر یک دورنمایی جدید از اصلاحات را برایمان ترسیم کرد و آینده‌ای بهتر را به همگان نوید داد. حرکت به‌سوی عملیاتی کردن سیاست‌های کلان و گسترش و ارتقای اعتماد عمومی و برقراری امنیت روانی و سلامت و آرامش فکری خانواده بزرگ تامین اجتماعی در این سازمان چندی است آغاز شده است.
در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: یکی از اقدامات اساسی و دستاوردهای مبارکی که اخیراً در این مجموعه عظیم به‌وقوع پیوسته و عملیاتی شدن پرداخت تعهدات دولت محترم از سال 1357 و در طول دوران دولت‌های مختلف به این سازمان می‌باشد که طی آن با عنایت و مساعدت دولت محترم و خصوصاً رئیس محترم جمهوری و پیگیری‌های مدیرعامل محترم صندوق تأمین اجتماعی آقای دکتر سعید مرتضوی مقرر شد، کل بدهی‌های دولت به سازمان که بالغ بر 35 هزار میلیارد تومان برآورد شده است، مستهلک شود و حسب اطلاع طی مصوبه‌ای از سوی دولت محترم این مبلغ با انتقال سهام ممتاز شرکت‌های دولتی پرداخت می‌شود البته شایان ذکر است که این بدهی انباشته شده از دولت‌های قبلی بوده و به دولت دهم ارث رسیده بود که به حمدالله با مساعدت دولت عدالت محور و پیگیری مدیر عامل جدید سازمان تأمین اجتماعی این مهم مرتفع شده و آینده درخشان سازمان تأمین اجتماعی تضمین گردید.
این بیانیه همچنین می‌افزاید: یقیناً با این اقدام شایسته راه برای رفاه عمومی و تامین اجتماعی کشور فراهم‌تر خواهد شد و بدین ترتیب پیش‌نیاز توسعه به یاری حق مهیا می‌شود و این مجموعه عظیم قادر خواهد بود در راستای رفع فقر و محرومیت و توزیع عادلانه دارایی‌های خود و کاهش فاصله‌های طبقاتی و تامین حداقل معیشت مستمری بگیران صندوق تامین اجتماعی حرکتی اساسی و رو به جلو داشتـه باشد و به علاوه این اقدام موجبات به حرکت درآمدن هرچه بیشتر چرخ‌های صنعت کشورمان و تحقق این فرمایش مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) که امسال را سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی نامگذاری فرمودند، فراهم خواهد آورد.
در این بیانیه آمده است: همچنین با تدارک 1100 میلیارد تومان، کل مطالبات بیمارستان‌ها، پزشکان، دندانپزشکان، داروخانه‌ها و مراکز تصویربرداری و سایر مراکز طرف قرارداد با تامین اجتماعی پرداخت و حساب معوقه آنان به روز خواهد شد.
این بیانیه در بخش پایانی خود می‌افزاید: در پایان ضمن قدردانی از هیات محترم دولت و خصوصاً رئیس محترم جمهوری و وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی و تقدیر و تشکر از عنایت و مساعدت و توجه ویژه‌ای که به حل و فصل مسائل و مشکلات این سازمان از خود ابراز داشته‌اند پشتکار و درایتی که از آقای دکتر سعید مرتضوی سراغ داریم و با حمایت‌های ویژه هیات امنای محترم سازمان، قادرند با تدبیر و رهنمودهای سازنده خود این مجموعه عظیم را به سرمنزل مقصود هدایت و اصل سه جانبه گرایی را هرچه زودتر در سازمان محقق کنند. همچنین از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی خصوصاً رئیس محترم مجلس و هیات رئیسه محترم انتظار داریم با ایجاد فضایی آرام و به‌دور از تنش و با هماهنگی و همدلی با دولت عدالت محور فرصت خدمتگزاری را برای این عنصر خدوم و زحمتکش فراهم آورند تا ایشان در محیطی عاری از دغدغه و تنش بتوانند هر چه بیشتر زمینه‌های رشد و توسعه این سازمان عظیم را فراهم کرده تا نتیجه آن عاید اقشار وسیع بیمه شدگان، بازنشستگان، مستمری بگیران و اعضای سازمان تأمین اجتماعی کشور شود.
 

به صفحه اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha