• ۱۳۹۷ دوشنبه ۴ تير
  • اِلأِثنين ١١ شوال ١٤٣٩
  • Monday, June 25, 2018
دومین بازدید دفتر نظارت و ارزشیابی اموراستانها در اردیبهشت ماه سال جاری از استان خوزستان انجام گردید.
بازدید نظارتی از اداره کل استان خوزستان و شعب تابعه
ربیع زاده مدیرکل نظارت و ارزشیابی امور استانها: بازدیدهای نظارتی از استانها بصورت ماهانه ادامه خواهد داشت...
یکی از اهداف اصلی دفتر نظارت و ارزشیابی شناخت استعدادها و ایجاد زمینه هایی برای بروز این استعدادها می باشد.
ارائه 3 طرح جدید توسط کارگروه خلق محتوا اداره کل استان اصفهان در دفتر نظارت و ارزشیابی امور استانها
دفتر نظارت و ارزشیابی اموراستانها در راستای انجام امور محوله، در اردیبهشت ماه 97 از اداره کل استان فارس و شعب تابعه بازدید نمود.
بازدید نظارتی از اداره کل استان فارس و شعب تابعه
بازدیدهای نظارتی از استانها بصورت ماهانه ادامه خواهد داشت
اتمام عملیات ثبت اطلاعات و  بارگذاری مستندات و خودارزیابی در جشنواره شهید رجائی
جشنواره شهید رجائی
جشنواره شهید رجایی به منظور نهادینه‌کردن فرهنگ ارتقاء و بهبود عملکرد دستگاه‌های اجرایی در سطوح مختلف به استناد آیین‌نامه اجرایی مواد 81 و 82 قانون مدیریت خدمات کشوری بصورت سالانه در سطح دستگاه های اجرایی کشور برگزار می گردد.
ارزیابی، ارزشیابی و رتبه بندی واحدهای اجرائی در این دوره به مثابه دوره های قبل با استفاده از 33 معیار محاسبه گردیده است.
ارزیابی ، ارزشیابی ورتبه‌بندی واحدهای اجرایی (شعب و ادارات‌کل) در نه ماهه سال 1396
به منظور پایش عملکرد و ایجاد فضای رقابتی برابر برای واحدهای اجرایی ، ارزیابی، ارزشیابی و رتبه بندی واحدهای اجرائی بر مبنای اندازه گیری فعالیت‌ها و با استفاده از خروجی سیستمی عملکردها که با لحاظ تیپ برای ادارات کل و گروه برای شعب(544 شعبه) و براساس آمار و اطلاعات لغایت آذر ماه 96 و با استفاده از 33 معیار و محاسبه امتیازات مکتسبه صورت گرفته‌ است .
اجرای برنامه های جانشین پروری مستلزم وجود یک نظام ارزیابی قوی است که بتواند شایستگی‌های آشکار و پنهان کارکنان مستعد را شناسایی و معرفی کند. یکی از شیوه های به نسبت جدید برای این منظور استفاده از روش کانون های ارزیابی و توسعه  است.
کانون های ارزیابی : رویکرد جدید سازمان در مدیریت استعدادها و شایسته سالاری
امروزه، مدیریت جانشین پروری از راه فرایندی انجام می پذیرد که مدیریت استعداد ها نام دارد. با اجرای این فرایند، نیروی انسانی با استعداد سازمان برای تصدی مشاغل و منصب‌های کلیدی در سال های آینده شناسایی شده و با برنامه های متنوع آموزشی و پرورشی، به تدریج برای به عهده گرفتن این مشاغل و مسئولیت‌ها آماده می شوند.
عملکرد واحدهای اجرایی(ادارات‌کل و شعب) در دوره شش ماهه اول سال 96 با استفاده از 35 معیار -که با مشارکت ادارات کل تخصصی ستادی تدوین شده است- توسط دفتر نظارت و ارزشیابی معاونت اموراستان ها و بر اساس اطلاعات ثبت شده واحدهادر سیستم مکانیزه مورد ارزیابی قرارگرفت.
مدیرکل نظارت و ارزشیابی امور استانها نتایج ارزیابی ، ارزشیابی و رتبه بندی شش ماهه اول سال 1396 واحدهای اجرایی (ادارات کل و شعب تابعه)را اعلام نمودند
ادارات کل برتر بر اساس تیپ در دورۀ شش ماهه اول 1396 عبارتند از : ادارات کل شهرستانهای استان تهران و استان اصفهان( تیپ یک) ، ادارات کل هرمزگان و البرز ( تیپ دو ) و اداره کل زنجان ( تیپ سه)
ششمین همایش سراسری روسا و کارشناسان نظارت و ارزشیابی ادارات کل استانها در اسفندماه سال 96 برگزار گردید.
برگزاری همایش سراسری روسا و کارشناسان نظارت و ارزشیابی امور استانها
همایش سراسری روسا و کارشناسان ارشد نظارت و ارزشیابی ادارات کل استانها در روزهای 13 و 14 اسفندماه سال 96 در شهر تهران و به میزبانی اداره کل غرب تهران بزرگ برگزار گردید.

** قابل توجه کارفرمایان محترم** طرح بخشودگی جرایم کارفرمایان خوش حساب تا دهم تیر ماه 1397 در کلیه شعب سازمان تأمین اجتماعی قابل اجرا می باشد.
Page Generated in 5/2400 sec