زمان انتشار: ۱۳۹۳ چهارشنبه ۱ مرداد ساعت 08:52 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۳/۵/۱ ساعت 08:52    تعداد بازدید: 28278    کد مطلب: 6475

موسسه خدمات درمانی البرز


این موسسه در سال 1371 با حضور مرحوم دکتر غرضی مدیر عامل وقت سازمان تأمین اجتماعی مورد کلنگ زنی قرار گرفت و پس از پیگیری ساخت این بیمارستان سر انجام بیمارستان 316 تختخوابی تخصصی البرز به عنوان مهمترین بیمارستان تأمین اجتماعی در غرب استان تهران در بهمن ماه سال 1380 با حضوردکتر مسعود پزشکیان وزیر وقت بهداشت درمان وآموزش پزشکی مورد بهره برداری قرارگرفت . 
این بیمارستان به عنوان یکی از تخصصی ترین بیمارستانهای کشور بوده و با هدف ارائه خدمات تخصصی به مراجعین و کاهش حجم مراجعین به بیمارستانهای تهران بخصوص بیمارستان میلاد راه اندازی شد . 
مدیریت بیمارستان 316 تختخوابی تخصصی البرزکرج درسال 1387وبراساس تصمیمات هیأت مدیره سازمان تأمین اجتماعی به هیأت مدیره تغییر و به موسسه خدمات درمانی البرزکرج تغییرنام داد .

خدمات قابل ارائه :

این موسسه هم اکنون با 280 تخت فعال در بخش شمالی شهرستان کرج بخش عظیمی از درمان شهرستان کرج و حومه را به دوش داشته و با دارا بودن بخش اورژانس فعال بطور شبانه روزی خدمات درمانی اورژانسی را به مراجعین ارائه می نماید . این مرکز با داشتن پزشکان و متخصصین و فوق تخصصین مقیم در رشته های جراحی عمومی ، جراحی اعصاب ، داخلی ، ، زنان و زایمان خاطر مراجعین را از بابت تکمیل شدن چرخه درمان تسهیل نموده است و تجهیز بودن مرکز اورژانس با تجهیزات مدرن و پرسنل مجرب این امکان را بوجود آورده است که با هر گونه موارد اورژانسی و حاد با فراغ بال و احاطه کامل مواجه شوند .
اتاق های عمل
بیمارستان البرز دارای 6 اتاق عمل مجهز به آخرین تجهیزات پیشرفته از قبیل دستگاه های بیهوشی ـ مانیتورینگ ـ پالس اکسی متر ـ ساکشن سانترال ـ سیستم گازهای طبی و انواع میکروسکوبهای چشمی ـ جراحی مغز و اعصاب و گوش می باشد. همچنین اتاق عمل دارای 12 تخت ریکاوری و مراقبت های بعد از عمل می باشد.
در ضمن اتاق عمل دارای دستگاه لاپاراسکوپی بوده و اعمال جراحی با کمک لاپاراسکوپی نیز انجام می شود.
این بیمارستان با داشتن بخشهای بستری مجهز و پرسنل کار آزموده و همچنین فضای فیزیکی مناسب امکان درمان با کیفیت بالا را فراهم نموده است. اتاقهای بخشهای بستری به دو قسمت عمومی و ایزوله تقسیم بندی شده است که تمامی این اتاقها به امکانات رفاهی از جمله یخچال ، تلویزیون ، کاناپه تخت خوابشو و سایر امکانات مورد نیاز تجهیز شده است.
بخش های بستری بیمارستان عبارتند از:
بستری روزانه ( Day care) ، جراحی اعصاب مردان و زنان ، ارتوپدی مردان و زنان ، جراحی مردان و زنان ، داخلی مردان و زنان ، بلوک زایمان ، زنان و زایمان ، نوزادان ، اطفال ، CCU ، ICU
بخش دیالیز موسسه خدمات درمانی البرز نیز با 10 تخت دیالیز در حال ارائه خدمات به بیماران دیالیزی استان می باشد .
درمانگاه این بیمارستان در دو نوبت صبح و عصر خدمات درمانی تخصصی  و فوق تخصصی مورد نیاز مراجعه کنندگان را ارائه می نماید که در نوبت عصر به صورت حضوری و پذیرش تلفنی امکان ارائه خدمات درمانی تخصصی را فراهم نموده است.
تخصص های ذیل در درمانگاه این بیمارستان آماده پذیرش مراجعه کنندگان می باشد:
زنان ـ داخلی ـ عفونی ـ قلب ـ پوست ـ چشم ـ جراحی عمومی ـ جراحی اعصاب ـ داخلی اعصاب ـ روماتولوژی ـ اطفال و نوزادان ـ توراکس ـ بیهوشی - فوق تخصص کلیه - فوق تخصص اطفال - فوق تخصص گوارش - فوق تخصص زانو و فوق تخصص شانه
سایر خدمات تخصصی درمانگاهی
آندوسکوپی - کولونوسکوپی - برونکوسکوپی - الکتروکاردیوگرافی - اسپیرومتری - تست ورزش - اکوکاردیوگرافی - ادیومتری - EEG الکترو انسفالوگرافی -EMG الکترومیوگرافی
بخش سنگ شکن بیمارستان نیز با مجهز بودن به دستگاه پیشرفته سنگ شکن و پزشکان متخصص و متبحر در حال حاضر یکی از مهمترین خدمات درمانی ارولوژی را به مراجعه کنندگان ارائه می نماید.
واحدهای پاراکلینیکی :
1- واحد تصویربرداری

این واحد با دارا بودن قسمتهای رادیوگرافی ساده و رنگی ، سونوگرافی معمولی و داپلر ( رنگی ) ، سی تی اسکن با تزریق و بدون تزریق امکان هر نوع تصویربرداری درمانی را فراهم نموده است. در ضمن تخلیه کیست و بیوپسی نیز با کمک دستگاه سی تی اسکن و سونوگرافی بدون انجام جراحی صورت می گیرد.
2- واحد آزمایشگاه

آزمایشگاه بیمارستان با تجهیزات کامل آزمایشات بخشهای بستری و سرپایی را با دقت و سرعت مطلوب انجام می دهد این آزمایشگاه دارای بخش های پاتوبیولوژی ـ سرولوژی ـ بیوشیمی ـ هورمون ـ هماتولوژی ـ میکروب شناسی ـ بانک خون و . . . می باشد.
3- فیزیوتراپی

بخش فیزیوتراپی مجهز به دستگاههای پیشرفته فیزیو تراپی است و امکانات ارائه خدمات ذیل را دارا میباشد : برق درمانی ـ آب درمانی ـ حرکت درمانی ـ تنفس درمانی
4- داروخانه

ارتباط با ما :

آدرس کرج – انتهای باغستان غربی – بعد از میدان کوهستان – انتهای بلوار پرستار
تلفن 8-34320001
نمابر 34305522
پیش شماره 026

ارتباط مستقیم در فضای مجازی با سرپرست سازمان تامین اجتماعی
به صفحه اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha