کد خبر: 50888
بعد از یکسال:
حال چهارقلوها خوب است
چهار قلوهایی که یک سال پیش در بیمارستان امام رضا (ع) تامین اجتماعی قم بدنیا آمده بودند برای معاینه به بیمارستان آمدند که حالشان خوب است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، آبانماه ١٣٩٥، خانمی با سن بارداری ٢٨ هفته و درد زایمان به بیمارستان امام رضا (ع) مراجعه کرد که پس از بررسی های پزشکی  ، بیمار برای انجام  عمل زایمان آماده شد. همکاران  بیمارستان با انجام هماهنگی های لازم  توانستند چند تیم پزشکی را برای انجام عمل آماده نمایند که با تلاش تیم درمانی ،عمل سزارین با موفقیت انجام  و  چهار قلوها بدنیا آمدند.

چهار قلوها  در هنگام بدنیا آمدن حال خوبی نداشتند که ابتدا توسط تیم احیاء ،گذاشتن لوله داخل تراشه (اینتوبه) و تزریق سورفکتانت و وصل کردن به دستگاه تنفس مصنوعی آغاز شد. روز ها یکی پس از دیگری سپری می شد و هر روز پس از اقدامات اولیه شامل مشاوره چشم، قلب، سونوگرافی مغز و غیره اقدامات ویژه ای برای زنده نگهداشتن نوزادان ٩٠٠ گرمی  انجام می شد.

پس از مراقبت های طولانی، شب و روز توسط پزشکان و پرستاران  به ویژه  بخش مراقبت های ویژه نوزادان بیمارستان امام رضا (ع)  و نگرانی های پدر و مادر نوزادان، بلاخره چهار قلوها با وزنی تقریبا ١٥٠٠گرم و حال عمومی خوب، پس از ٥٠ روز ترخیص شدند.

اما امروز پس از یکسال چهار قلوها برای انجام معاینه که وزن شان به بالای ٨ کیلو گرم رسیده است، برای احوال پرسی از پزشکان و پرستاران به بیمارستان امام رضا (ع) مراجعه کرده بودند.

Page Generated in 0/5214 sec