کد خبر: 48050
نشست مشترک ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی و تأمین اجتماعی آذربایجانشرقی برای هماهنگی در اجرای ماده ١٤٨ قانون کار
نشست مشترک ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی و تأمین اجتماعی آذربایجانشرقی در جهت تبیین و تشریح ضوابط اجرایی ماده ١٤٨ قانون کار برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، جعفر سمساری، مدیر کل تأمین اجتماعی آذربایجانشرقی در این نشست با قدردانی از تعامل سازنده و موثر بین کارشناسان ادارات تعاون،کار و رفاه اجتماعی و تأمین اجتماعی استان، هم اندیشی در جهت اجرای صحیح قوانین و ایجاد وحدت رویه بین واحدهای اجرایی در جهت احقاق حقوق شرکای اجتماعی را ضروری دانست.

سمساری با اشاره به اینکه در اجرای ماده ١٤٨ قانون کار، حق بیمه وصول شده در قبال تعهدات ایجاد شده بسیار ناچیز است، بر اجرای دقیق این قانون و رعایت اخلاق حرفه ای تأکید و تصریح کرد: امانتداری و صداقت از نشانه های ایمان است و لازم است همه همکاران در جهت صیانت از امانات معنوی از جمله شغل و وظایف ناشی از آن که همانا ارائه خدمات در چارچوب قوانین و مقررات و رعایت حقوق مردم است، اهتمام داشته باشند.

وی با تأکید بر ایجاد و ارتقای اعتماد بین مردم و سازمانهای خدمت رسان، محبت به مراجعین و مخاطبین را مسئولیت اجتماعی بر عهده مردم دانست و تصریح کرد: رعایت حقوق شهروندی و پایندی به اصول آن بسیار حائز اهمیت است.

مدیر کل تأمین اجتماعی آذربایجانشرقی با تأکید بر قانونمداری، اجرای قانون، به دور از برداشتهای شخصی را لازم دانست و افزود: رعایت قانون مطلوب طرفین ارائه دهنده و دریافت کننده خدمات خواهد بود.

احد حسینی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجانشرقی نیز در این جلسه با بیان اینکه در مقاطعی اختلافاتی در حوزه مشاغل سخت و زیان آور بیمه بیکاری و ادعای اشتغال بین ادارات کل وجود داشته است که  با تعامل متقابل و تشکیل جلسات مشترک، این اختلافات مرتفع شده است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجانشرقی با تأکید بر رعایت حقوق متقابل سازمان و شرکای اجتماعی،  به تشریح قوانین و مقررات موضوع ماده ١٤٨ قانون کار و مشاغل سخت و زیان آور و بیمه بیکاری پرداخته و تصریح کرد: اقدامات موثری در جهت رونق  اشتغال و شکوفایی اقتصاد، طی سالهای اخیر محقق شده است.

در بخش دوم این جلسه هم اندیشی، با تشکیل پنل تخصصی، ضمن تشریح آخرین ضوابط اجرایی ماده ١٤٨ قانون کار، راهکارهای عملیاتی در جهت کاهش اختلافات و رفع چالشهای پیش رو بررسی شد. 

Page Generated in 0/5229 sec