کد خبر: 46081
مدیرعامل هلدینگ گردشگری سازمان تامین اجتماعی:
سازمان تامین اجتماعی می تواند پیشران گردشگری پزشکی در کشور شود
مدیرعامل هلدینگ گردشگری سازمان تأمین اجتماعی گفت: سازمان تأمین اجتماعی با توجه به امکانات در اختیار این صلاحیت را دارد تا پیشران این عرصه باشد و با خلق گفتمان و ادبیات علمی به اجرایی کردن این طرح بپردازد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، غلام‌حیدر ابراهیم بای‌سلامی در نشست خبری که در آستانه‌ همایش تخصصی ساماندهی و آغاز عملیات اجرایی طرح گردشگری پزشکی تأمین اجتماعی ‌ برگزار شد، با تأکید بر ضرورت ساماندهی گردشگری پزشکی به عنوان یکی از مهمترین و درآمدزاترین شاخه‌های گردشگری سلامت اظهار کرد: این طرح با مشارکت ۳۲ کشور و ۱۷ بیمارستان ملکی تأمین اجتماعی و ۵ بیمارستان خصوصی، ‌۲۰۰ متخصص و ۴۰ پزشک حاذق عملیاتی می‌شود و قرار است گردشگری پزشکی در شهرهایی مثل شیراز، مشهد، ‌رشت و تهران و همچنین نقاط مرزی که دارای امکانات مجهزتری است، ساماندهی شود.
وی ایجاد گفتمان گردشگری پزشکی را گام نخست این ساماندهی دانست و افزود:‌ یکی از دلایل رشد نکردن گردشگری پزشکی در ایران، نبود درک و مفهوم درست از گفتمان گردشگری پزشکی است
ابراهیم بای سلامی گفت: در قالب این طرح، سازمان تأمین اجتماعی برند گردشگری پزشکی خواهد شد که برای عملیاتی شدن آن تاکنون با ۱۶ کشور قرارداد بسته شده و در حال بستن قرارداد با ۱۶ کشور دیگر است.
نایب رییس هیات مدیره هلدینگ گردشگری سازمان تامین اجتماعی با بیان این‌که ۷۰ درصد درآمد گردشگری سلامت از گردشگری پزشکی تامین می‌شود و ۳۰ درصد دیگر به سه حوزه‌ی درمانی، پیشگیرانه و تندرستی اختصاص دارد، گفت: گردشگری پزشکی مانع فرار مغزها می‌شود. ضمن آن‌که غفلت از برنامه‌ریزی و سنتی ماندن بیمارستان‌ها سبب از دست دادن بازار گردشگری پزشکی می‌شود.
وی افزود: در حال حاضر کشورهای همسایه سخت در تلاش‌اند امکانات گسترده و مدرن‌تری را در گردشگری پزشکی ایجاد کنند که غفلت از آن، باعث می‌شود همین کشورها جاذبه‌ای برای متخصصان و پزشکان متبحر ایرانی شوند .
بای‌سلامی درباره ضرورت ورود هلدینگ گردشگری سازمان تأمین اجتماعی به حوزه گردشگری پزشکی، اظهار کرد: این مسؤولیت ملی ما نیست، ولی کاری که انجام می‌دهیم رویکردی ملی دارد، ضمن آن‌که به عنوان بزرگترین بنگاه اقتصادی غیردولتی و دومین ارائه‌دهنده خدمات پزشکی و اولین ارائه‌کننده خدمات دارویی در کشور، رسالت داریم بازار گردشگری پزشکی را از دست ندهیم و از درآمد آن برای رفاه بیشتر استفاده کنیم. وظیفه ما افزایش ثروت برای رفاه افراد آسیب‌دیده‌ جامعه است.
وی ادامه داد:‌ این طرح دو سال است که آغاز شده و اکنون به مرحله اجرا رسیده، ‌ تقاضا در گردشگری پزشکی بالا است. اکنون ما می‌خواهیم برند بین‌المللی و معتبری را با مشارکت سایر کشورها ایجاد کنیم .
محمد ابراهیم لاریجانی، مدیر آژانس تامین تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی ـ که مجری این طرح است، نیز در سخنانی درباره طرح گردشگری سلامت که سه‌شنبه این هفته با حضور ۳۲ نماینده از جمله کشورهای جمهوری آذربایجان، ‌اوکراین، روسیه، داغستان، چک، ‌ ازبکستان، ‌ گرجستان، تاجیکستان، بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان، کانادا و آمریکای شمالی، عمان، افغانستان، عراق، ترکیه، چین، اوگاندا، ‌ آلمان، برزیل، بلغارستان، تانزانیا، ترکمنستان، رومانی، فرانسه، قبرس، کنیا، نیجریه و هلند رونمایی می‌شود، گفت:‌ فرآیند این کار کاملاً شفاف و برنامه‌ریزی شده است و یقین داریم که با وجود ناهمواری راه، بخش خصوصی از سازمان تأمین اجتماعی برای باز کردن این مسیر پر فراز و نشیب قدردانی خواهد کرد.
لاریجانی افزود: ‌شیوه کار به این شکل است که دفاتر خدمات مسافرتی از ما می‌توانند بیمارستان بگیرند و هر بیمارستانی نیاز به بیمار داشت می‌تواند از این طریق تأمین کند. فضا برای همکاری با بخش خصوصی باز است. این ۳۲ کارگزار نیز نماینده رسمی هلدینگ گردشگری سازمان تأمین اجتماعی در آن کشورها خواهند شد تا بیماران را سامان‌دهی شده به ایران هدایت کنند.
طرح گردشگری پزشکی ۱۷ مردادماه با حضور کارگزارانی از ۳۲ کشور رونمایی می‌شود.

Page Generated in 0/0113 sec