زمان انتشار: ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۴ دي ساعت 15:15 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۱۰/۲۴ ساعت 15:14    تعداد بازدید: 21    کد مطلب: 72813

بازدید معاون استاندار و مدیرکل تامین اجتماعی قم از تعدادی واحد تولیدی
معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار به همراه مدیرکل تامین اجتماعی قم و مدیران عضو ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان از شرکت های فعال در صنعت خودروسازی استان قم بازدید کردند.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار قم با اشاره به مطالبه های انباشته شده قطعه سازان استان از خودروسازان گفت: اداره کل تامین اجتماعی و امور مالیاتی با توجه به مشکل نقدینگی پیش آمده برای واحدهای قطعه ساز مساعدت لازم را در دریافت معوقه های بیمه ای و مالیاتی انجام دهند.

 مهرداد غضنفری با تاکید بر ضرورت حل و فصل مسائل کارگری در موضوع مشاغل سخت و زیان آور تصریح کرد: از آنجا که تعیین سختی یک شغل از حیطه اختیارات استان خارج است، این مساله باید به ستاد مرکزی تسهیل و رفع موانع تولید منعکس شود.
معاون استاندار قم با اشاره به اینکه اوایل سال جاری ٩ هزار میلیارد ریال به صورت تسهیلات و ٢ هزار میلیارد ریال نیز به صورت نقدی به واحدهای تولیدی استان تزریق شد، گفت: این پرداخت ها منجر به ایجاد بیش از ٤٠٠ شغل جدید و تثبیت اشتغال 7 هزاز نفر شده است.
در ادامه این بازدید مشکلات بیمه ای واحدهای تولیدی بازدید شده مطرح شد و دادخواه مدیرکل تامین اجتماعی قم بر پیگیری مسائل عنوان شده در این بازدید و مساعدت به منظور حفظ اشتغال پایدار و جلوگیری از افرایش بیکاری کارگران تاکید کرد.
شرکت های « پولاسا » ، « قم آلیاژ » ، « ایده نگر » و « تکران مبرد » واحدهای تولیدی استان قم در شهرک شکوهیه بودند که مورد بازدید مدیران استانی قرار گرفتند.
٢ هزار و ٣٠٠ واحد صنعتی کوچک، متوسط و بزرگ در قم وجود دارد که از این تعداد ٢ هزار و ٢٥٦ واحد مربوط به صنایع کوچک، ٧٥ واحد مربوط به صنایع متوسط و ٦٣ واحد مربوط به صنایع بزرگ است؛ همچنین بیش از ٥٣ هزار تن در واحدهای صنعتی استان فعالیت می کنند.
 


کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha
Page Generated in 0/7314 sec