زمان انتشار: ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۵ آذر ساعت 13:04 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۹/۱۵ ساعت 13:04    تعداد بازدید: 178    کد مطلب: 70432

پیام معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی به مناسبت روز دانشجو
مشاور عالی اجرایی و دستیار مدیرعامل و معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی به مناسبت روز دانشجو پیام تبریکی صادر کرد.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، در پیام دکتر محمدرضا جعفریان آمده است:

باید همت شما (دانشجویان) این باشد که در دنیا به وضعی برسیم که اگر کسی بخواهد به تازه‌های علمی دست پیدا کند، مجبور باشد زبان فارسی یاد بگیرد.
  (مقام معظم رهبری(مد ظله العالی))
16 آذر در تقویم ما به عنوان روز دانشجو نام گذاری گردیده است در چنین روزی یاد و خاطره شهدای دانشجو قبل و بعد از انقلاب را گرامی میداریم. تعلیم و تعلم در فرهنگ ایرانی - اسلامی ما امری مقدس و الهی برشمرده شده است، چنانکه در آیه 114 سوره مبارکه طه، خداوند به پیامبر (ص) دستور می‌دهد "از پروردگار ازدیاد در علم را تقاضا کند" (وَقُلْ رَبِّ زِدْنِی عِلْمًا). از سوی دیگر، روایات بسیاری نیز از بزرگان دین درباره اهمیت تعلیم و تعلم نقل شده است، از جمله اینکه پیامبر اکرم (ص) می فرمایند : خیر دنیا و آخرت با دانش است و شرّ دنیا و آخرت با نادانى. (بحارالانوار، ج79، ص170)
دانشگاه و دانشجو در نظام جمهوری اسلامی نیز از جایگاه غیر قابل انکاری برخوردار است تا جائیکه بنیانگذار جمهوری اسلامی، حضرت امام خمینی (ره) می فرمایند: "از دانشگاه باید سرنوشت یک ملت تعیین شود". در حقیقت، ایشان اوضاع جامعه را انعکاسی از اوضاع دانشگاه می دانند. در رتبه‌بندی سالانه دانشگاه ها، از جمله رتبه‌بندی شانگهای، 500 دانشگاه برتر جهان معرفی می شوند، بررسیهایی که در آنها 4 شاخص کیفیت آموزش، کیفیت اعضای هیأت علمی، برونداد پژوهشی و عملکرد سرانه علمی دانشگاه بررسی می شود. دقت در این رتبه بندی ها و شاخصها نشان می‌دهد که همیشه دانشگاههای کشورهای پیشرفته و توسعه یافته در صدر این رتبه بندیها قرار دارند. این امر، تایید همان فرمایش حضرت امام خمینی (رضوان الله علیه) است که پیشرفت و یا عقب ماندگی یک کشور به وضعیت دانشگاههای آن کشور بستگی دارد. دانشجویان و اساتید محترم، چنانچه از مسائل حاشیه‌ای، که آفت هر امری است، بپرهیزند و به امور تخصصی خویش بپردازند، رسیدن به قله های تعالی و پیشرفت، هیچ گاه دور از دسترس نخواهد بود.
در عصر حاضر، با وجود مشکلات بسیاری که استکبار جهانی برای ملتهای آزادیخواه، از جمله ملت شریف ایران بوجود آورده است، ایجاب می نماید که آزاد اندیشان به مقابله با این توطئه ها و تحریمها بپردازند و البته در این میان نقش دانشجویان، نقشی بی بدیل است. دانشجویان باید چشم و چراغ مبارزه علمی با زیاده طلبان باشند و با امکانات خدادادی، که اتفاقا به وفور در اختیار این ملتها قرار گرفته است، وابستگی به قدرتهای علمی و اقتصادی جهان را روز به روز کاهش دهند. دانشگاه و دانشجو نماد آزاد اندیشی،آزادیخواهی و عدالت طلبی و اخلاق مداری می باشد . 
دانشجویان عزیز باید در حفظ حراست ازچنین نمادی سخت کوشا بوده و الگوی جامعه ایرانی اسلامی باشند همچنان که در قبل از انقلاب و بعد از انقلاب، دوران جنگ و دوران سازندگی، نماد چنین تفکری بوده اند.
اینجانب فرا رسیدن 16 آذر، را به تمامی دانشجویان و اهالی علم و فرهنگ، بویژه همکاران محترم سازمان تبریک عرض می کنم و از خداوند متعال توفیق روزافزون این عزیزان را مسألت می نمایم.    

ارتباط مستقیم در فضای مجازی با سرپرست سازمان تامین اجتماعی
به صفحه اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha