زمان انتشار: ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۵ آذر ساعت 12:03 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۹/۱۵ ساعت 12:02    تعداد بازدید: 155    کد مطلب: 70424

معاون فرهنگی قوه قضاییه:
قوانین باید حامی کارگر و ترغیب کننده کارفرمایان باشند
حجت الاسلام والمسلمین هادی صادقی معاون فرهنگی قوه قضاییه در نشستی با دکتر محمدرضا جعفریان معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی و هیأت همراه اظهار داشت : قوانین فقط برای حمایت از کارگر نیست بلکه قانون باید ترغیب کننده کارفرمایان و تولیدکنندگان نیز باشد و امنیت تولید را تضمین کند.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، حجت الاسلام والمسلمین هادی صادقی افزود: تولید کننده ای که از فرآیندهای قانونی بیزار شود، صحنه تولید را ترک می کند و این به اقتصاد کشور لطمه می زند.

وی خاطر نشان کرد : تورم قوانین هزینه آور است و برای حمایت از کارگر و کارفرما باید آثار منفی قوانین را از بین برد.
حجت الاسلام صادقی با تاکید بر اینکه برخی از برنامه ها از دیدگاه ما از اولویت خاصی برخوردار است، اظهار داشت: تاکید فراوان بر مبحثی مانند طرح تکریم ارباب رجوع به جهت جایگاه و اهمیت آن در جامعه است و باید در هر برنامه مصوبی حتما توجه ویژه ای به این مقوله شود و بر اساس آن برنامه ریزی انجام گیرد.
معاون فرهنگی قوه قضاییه با اشاره به این موضوع که سازمان تأمین اجتماعی یکی از سازمانهای پر مخاطب است، یاد آور شد : مسئولان این سازمان بویژه در بخش فرهنگی و اجتماعی می بایست با برنامه ریزی های وسیع ضمن حفظ حرمت و شأن مخاطبان با آگاهی بخشی و اطلاع رسانی به شفاف سازی قوانین و مقررات این سازمان کمک کنند .
در این جلسه دکتر محمدرضا جعفریان معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی ضمن ارایه گزارشی از اقدامات انجام شده در این سازمان اظهار داشت: سازمان تأمین اجتماعی با تحت پوشش داشتن بیش از نیمی از جمعیت کشور خدمات متنوع بیمه ای و درمانی را به مخاطبان و شرکای اجتماعی ارایه می دهد .
وی افزود : این سازمان تلاش می کند با انجام اقدامات فرهنگی و اجتماعی و توسعه تعامل با شرکای اجتماعی ضمن افزایش سطح رضایتمندی سطح اطلاعات و آگاهی مخاطبان را افرایش دهد و از نقطه نظرات و دیدگاههای آنها در سیاستهای کلان سازمان استفاده کند.
دکتر جعفریان خاطر نشان کرد : این سازمان با توسعه سیستم های مکانیزه و به روز رسانی بخشنامه ها و دستورالعمل ها در جهت بهبود فرایندهای کاری و ایجاد عدالت گام بر داشته است .
وی افزود : در زمینه تکریم ارباب رجوع با استقرار میز خدمت در واحدهای اجرایی تأمین اجتماعی و همچنین با آموزش کارکنان تلاش نموده ایم نسبت به توسعه تکریم ارباب رجوع در این سازمان کوشا باشیم .
دکتر جعفریان امیدواری نمود، این سازمان با همکاری حوزه فرهنگی قوه قضاِییه نسبت به تقویت اصل سه جانبه گرایی و پاسخگویی مطلوب به مخاطبان و شرکای اجتماعی اقدام کند .

ارتباط مستقیم در فضای مجازی با سرپرست سازمان تامین اجتماعی
به صفحه اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha