زمان انتشار: ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۴ آذر ساعت 15:33 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۹/۱۴ ساعت 15:32    تعداد بازدید: 134    کد مطلب: 70378

مدیر درمان تامین اجتماعی گلستان:
حرکت از روش های سنتی به الکترونیک ضرورتی اجتناب ناپذیر است
مدیر درمان تامین اجتماعی گلستان گفت: حرکت از روش های سنتی به الکترونیک یک ضرورت است که باید درجهت آن گام برداشت.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکتر احمد نصرتی در همایش آموزشی تبدیل نسخه دستی به الکترونیک و حذف دفترچه های درمانی کاغذی که با حضور پزشکان طرف قرارداد تامین اجتماعی گلستان برگزار شد، با تاکید بر چهار محور تبیین شده توسط مرحوم دکتر نوربخش مبنی بر قانون مداری، برنامه محوری، پاک دستی و پاسخگویی، افزود: جلسه حاضر مبتنی بر این استراتژیهاست و مکلف به پاسخگویی هستیم.

وی حذف دفترچه های درمانی را برنامه ای ملی معرفی کرد که سازمان تامین اجتماعی از سه سال قبل آغاز کرده و به مرور در کل کشور فراگیر نموده است.

دکتر نصرتی افزود: طرح نسخه الکترونیکی درسازمان تامین اجتماعی آغاز شده و سایر سازمانهای بیمه گر نیز بدنبال اجرای این طرح هستند.
وی تعداد مراکز و پزشکان طرف قرارداد استان گلستان را ١٣٠٨ مرکز بیان کرد و افزود: درسال گذشته ٧ میلیون نسخه در دفتر اسناد پزشکی این استان بررسی شده است.
مدیر درمان تامین اجتماعی گلستان ضرورت اجرای این طرح را پیرو طرح پیاده سازی طرح دولت الکترونیک دانست و مزایای ملی آن را بسیار زیاد دانست و صرفه جویی در وقت بیماران و پزشکان و افزایش صحت و دقت اطلاعات و گزارش گیری آسانتر و دقیق تر را از جمله این مزایا دانست.
دکتر نصرتی با اشاره به اینکه اشتباه در خواندن نسخ سالانه ٣هزار نفر را در کشور به کام مرگ می کشاند و این سیستم به حفظ حرمت و احترام جامعه پزشکی کمک خواهد کرد تا شاهد درخواست های غیر علمی از سوی بیماران نباشیم.
دکتر زینلی رئیس دفتر اسناد پزشکی استان گلستان نیز از حضور بموقع پزشکان تقدیر کرد و با اشاره به زمینه های طرح های آی تی سازمان تامین اجتماعی که در این استان اجرا شده است، طرح نسخه الکترونیک را طرحی روان و سهل الوصول دانست.
وی تاکید کرد: ٥٠ درصد جمعیت کشور تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی است و سلامت این جمعیت بر عهده این سازمان است.
دکتر زینلی تغییر و تحول در حوزه سلامت را مفید دانست و حرکت از سیستم های سنتی به سمت الکترونیک را متضمن افزایش کیفیت درمان و سلامت بیمه شدگان دانست.
بهروز کتابی معاون نوآوری و طرحهای دفتر راهبری سیستم های سازمان تامین اجتماعی نیز در ادامه این همایش، گفت: طرح نسخه الکترونیک در سال ٩٤ از استان یزد آغاز شد و اکنون شاهد راه اندازی طرح در بیست و ششمین استان هستیم.
وی افزود: از جمله مزایای این طرح می توان به اجرای قوانین بالا دستی، صرفه جویی در مصرف کاغذ، حفظ سوابق درمانی بیماران به صورت دقیق و الکترونیک و جلوگیری از مخدوش شدن آن، صرفه جویی در زمان پزشک و بیمار،‌ امکان دریافت و تکمیل داروهای تجویز شده در یک نسخه از بیش از یک داروخانه،‌ امکان اصلاح و ویرایش آنلاین نسخ، امکان درج حساسیت های دارویی، نشان دادن تداخلات دارویی و پرداخت آنلاین ٦٠ درصد نسخ تجویز شده، اشاره کرد.
 

ارتباط مستقیم در فضای مجازی با سرپرست سازمان تامین اجتماعی
به صفحه اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha