زمان انتشار: ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۴ آذر ساعت 09:20 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۹/۱۴ ساعت 09:20    تعداد بازدید: 91    کد مطلب: 70329

مدیر کل تامین اجتماعی چهارمحال و بختیاری:
منابع سازمان تامین اجتماعی متعلق به کارگران و بیمه شدگان است
کارگاه آموزشی و هم اندیشی هیات های تشخیص مطالبات سازمان تامین اجتماعی با حضور مدیر کل تامین اجتماعی ،اعضاء و نمایندگان کارفرمایان و کارگران هیات های تشخیص مطالبات در استان چهارمحال وبختیاری برگز شد.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی،مدیرکل تأمین اجتماعی چهارمحال و بختیاری در این نشست با اشاره به  اهمیت برگزاری چنین نشست هایی ابراز امیدواری کرد:  این گونه جلسات و نشست ها به حل مسائل میان جامعه کارفرمایی و سازمان تامین اجتماعی منتهی شود.

غلامرضا محمدی گفت: مقوله تامین اجتماعی یکی از ابزارهای موثر برای توسعه است و از طریق بازتوزیع ثروت، فاصله طبقاتی را کاهش می دهد.
محمدی افزود: هیات های حل اختلاف رسالت سنگینی را بر عهده دارند و اعضای این هیات ها در مورد پرونده های متعددی قضاوت می کنند که حقوق کارگران، کارفرمایان و سازمان تامین اجتماعی در این پرونده ها مطرح است.
وی  تلاش برای کاهش اعتراضات را یادآور شد و گفت: تلاش بر این بوده که حتی  المقدور، کار به هیات های بدوی و تجدید نظر کشیده نشود و قضاوت عادلانه ای صورت گیرد.
غلامرضا محمدی با تاکید بر اینکه اموال سازمان تامین اجتماعی متعلق به کارگران و بیمه شدگان و منابع آن حق الناس است، در ادامه اظهار داشت:هیات های تشخیص مطالبات دارای مسئولیت خطیر و رسالت سنگین هستند و در کنار تعهد و تعصب به سازمان  صیانت از حقوق طرفین پرونده ها را نباید فراموش کنند.
مدیر کل تامین اجتماعی چهارمحال وبختیاری با اشاره به اینکه تعداد جلسات هیات های بدوی و تجدید نظر در ٨ ماهه منتهی به آبان سال ٩٧در استان به ترتیب  ٥٧  و ١٢جلسه بوده است،  در ادامه خاطر نشان کرد: بررسی پرونده ها در هیات ها باید با دقت نظر کامل باشد و مسئولان هیات ها در کنار تعصب و تعهد سازمانی ،توجه داشته باشند حقی از کارفرمایان و بیمه شدگان ضایع نشود.
علی صادقی، معاون بیمه ای اداره کل نیز با تشریح کامل بخشنامه ها و آیین نامه های مربوط به هیات های تشخیص مطالبات سازمان  گفت: هیات های تشخیص مطالبات سازمان تنها مرجع صلاحیت دار رسیدگی به اعتراضات نسبت به حق بیمه ها و محل رفع اختلاف بین کارفرما و تامین اجتماعی هستند.
وی اظهار کرد: بر اساس ماده ٣٦ قانون تامین اجتماعی، کارفرما مسئول پرداخت حق بیمه سهم خود و بیمه شدگان مشمول ماده ٤ قانون است که به هر عنوان در برابر دریافت مزد یا حقوق کار می کنند لذا تاخیر کارفرما در پرداخت حق بیمه یا عدم پرداخت آن رافع مسئولیت و تعهدات سازمان در برابر بیمه شده نیست.
صادقی ادامه داد: این سازمان نیز مکلف است اعتراض کارفرما را حداکثر تا یک ماه پس از دریافت آن در هیات بدوی تشخیص مطالبات مطرح نماید و در صورت عدم اعتراض کارفرما در طول مدت مقرر، تشخیص سازمان قطعی و میزان حق بیمه و خسارات تعیین شده، طبق ماده ٥٠ این قانون وصول می شود.

ارتباط مستقیم در فضای مجازی با سرپرست سازمان تامین اجتماعی
به صفحه اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha