زمان انتشار: ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۳ آذر ساعت 11:05 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۹/۱۳ ساعت 12:06    تعداد بازدید: 509    کد مطلب: 70269

دکتر محسنی بندپی:
وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی بزرگترین وزارتخانه اجتماعی دولت است
دکتر انوشیروان محسنی بندپی، سرپرست سازمان تامین اجتماعی هم که به نمایندگی از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مراسم تکریم مدیرکل سابق اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان‌تهران و معارفه مدیرکل جدید این اداره حضور یافته بود، گفت : وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی بزرگترین وزارتخانه اجتماعی دولت است. وزارتخانه ‌ای که باید برای گروه‌ها و اقشار مختلف اجتماعی از قبیل سالمندان، کارگران و دیگران برنامه‌ریزی و اجرا کنند.


دکتر بندپی افزود: وزارت تعاون، کارو رفاه اجتماعی توجه به مدیریت سازمان تامین اجتماعی با ۴۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر روبرو است که از این میان شش میلیون مستمری بگیران هستتند و ۳۶ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر جزء سایر بیمه‌شدگان هستند . جامعه هدف این وزارتخانه افراد زحمت‌کشی هستند که در تولید و بالندگی کشور نقش ایفا می‌کنند.

سرپرست سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه در سال حمایت از کالای ایرانی این افراد با کارفرمایی مدیران اقتصادی چرخه تولید را رقم می‌زنند، عنوان کرد: در این وزارتخانه استراتژیک‌ترین معاونت، معاونت روابط کار است. شاکرمی در دوران مدیرکلی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران شرایط ایده‌آل برای تعامل ۲۲۶ هزار نهاد صنفی و ۱۷ هزار کارگاه تولیدی فراهم کرد. کار کردن در استان تهران در ابعاد مختلف بسیار دشوار است چراکه سرریز همه مشکلات در دیگر نقاط کشور از اینجا انباشت می‌شود.
دکتر بندپی با بیان اینکه آقای شریعتمداری در برنامه‌ها و منشور راهبردی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی چند محور کلیدی مطرح کرد که به برخی از آنها اشاره می‌کنم، گفت: در حوزه شایسته‌سالاری گفتنی است که تمام کارشناسان حوزه روابط کار در زمانی که مشیریان از این سمت بازنشسته شدند، بالاتفاق شاکرمی را مطرح کردند. در واقع وی که با شایستگی خودش را ارتقا داده بود، بهترین فرد برای این معاونت بوده است.
وی به نقش‌آفرینی زنان اشاره کرد و اظهار داشت: در حوزه زنان نیز با توجه به اینکه نیمی از جمعیت کشور زنان هستند و در بسیاری رشته‌های دانشگاهی توانسته‌اند نیمی از صندلی‌ها را در اختیار بگیرند، شریعتمداری به این حوزه توجه خاصی داشته و دارد. زنان در عرصه مدیریت بسیار توانمند هستند و وی تلاش می‌کند تا از آنها برای جایگاه‌های مدیریتی استفاده کنند.
سرپرست سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه با بیان اینکه من با توجه به سابقه حضوری که در بهزیستی داشتم باید بگویم که بیش از ۶۲ درصد پرسنل بهزیستی زن هستند، تصریح کرد: ما با کمک همین پرسنل ادارات‌مان را در استان‌های مختلف کشور مدیریت کردیم. همین پرسنل موجب شدند که سازمان بهزیستی در جشنواره شهید رجایی صاحب رتبه شود.
دکتر بندپی شفافیت را از جمله محورهای منشور راهبردی شریعتمداری دانست و خاطرنشان کرد: بنگاه‌های اقتصادی وزارت کار حاصل دسترنج کارگران هستند. وزیر کار اصرار دارد که اسامی تمامی افراد در هیات مدیره‌ها باید مشخص باشد. وی معتقد است که مدیران پروازی به خاطر صوری و بسیاری مسائل دیگر، بهره‌وری بسیار کمی دارند و از همین رو در وزارت کار جایی نخواهند داشت.
محسنی بندپی افزود: امیدواریم بتوانیم امانت‌دار خوبی باشیم. در طول ۳۰ سال از حقوق افراد حداقل بگیر کسر شده تا مراکز درمانی و شرکت‌ها و مجموعه‌های تولیدی ساخته شوند. امیدواریم اقدامات خوبی برای بیمه‌شدگان‌مان در حوزه درمان و بیمه تکمیلی داشته باشیم.
وی اضافه کرد: شاکرمی یک مدیر استراتژیک است و توانسته همکاری خوبی با سایر مدیران و کارکنانش داشته باشد. رضایی هم سابقه اثربخشی و کارآمدی بسیار بالایی داشتند.

حاتم شاکرمی معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این مراسم گفت: این  توفیق را داشتم که بیش از دو سال در محضر کارکنان، کارشناسان و مجموعه تلاش‌گران با اخلاص، تعاون، کار و رفاه اجتماعی تهران بودم. وی با قدردانی از پروانه رضایی که بعد از وی مسئولیت این اداره کل را برعهده دارد، اظهار داشت: امیدوارم وی با توانمندی و تخصص بالایی که دارد، بتواند از پس این مسئولیت سنگین برآید.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی  با بیان اینکه تلاش کردم کار خوب مدیران پیش از خود را ادامه دهم و تمام بخش‌های حوزه تعاون، کار و رفاه اجتماعی را ارتقاء بخشم، تصریح کرد: توانستیم   آرامش را در حوزه موضوعات این اداره کل در تهران برقرار کنیم و شاهد کمترین میزان تنش در حوزه کارگری باشیم. برای صیانت از نیروی کار تا جایی که در توان‌مان بود، بازرسی را افزایش  و پاسخگویی را در این حوزه بهبود دادیم و تلاش کردیم از تمرکز بازرسان در اداره کل مرکزی جلوگیری کنیم.
شاکرمی افزود: مجموعه‌های ورزشی و رفاهی را در استان تجهیز کردیم و توانستیم یک مجموعه را هم ایجاد کنیم. بزرگترین هدف من تعامل با دستگاه‌های مرتبط اجرایی استان بود.
وی با بیان اینکه در زمینه توسعه تشکلات کارگری و کارفرمایی پیشرفت‌هایی داشتیم، خاطرنشان کرد:   در اجرای برنامه‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منطبق با اسناد بالادستی اقدامات مناسبی  انجام دادیم. همچنین در حوزه انعقاد قراردادها رتبه اول کشوری را کسب کردیم.
معاون روابط کار وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی  درباره حوزه تعاون نیز گفت : به اندازه وسعت تعاونی‌ها، امکانات کافی در این زمینه وجود ندارد.  با همکاری خانه کارگر و اتاق تعاون و حمایت کلانتری در معاونت تعاون وزارت کار، بخشی از مشکلات موجود را رفع کرده و مجامع و انتخابات آنها را به‌‌روز کردیم.

در پایان این مراسم، پروانه رضایی بختیاری، مدیرکل جدید اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران یادآور شد: ما یک گروه و تیم هستیم. قدرت یک زنجیر به حلقه ضعیف آن بستگی دارد چراکه اگر حلقه ضعیف آن پاره شود کل زنجیر هم از هم می‌پاشد، از همین رو ما باید به موضوعات و نقاط آسیب‌پذیر خودمان توجه کنیم.

وی اضافه کرد: ۲۰ درصد شکایات کشور در اینجا به ثبت می‌رسد. کارشناسان این اداره کل دو برابر کارشناسان دیگر کار می‌کنند و شاید ناچار باشند روزی شش پرونده را بررسی کنند.
مدیرکل جدید اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران با تاکید بر اینکه امیدوارم همکارانم با همان دقت و پشتکار همیشگی کارشان را ادامه دهند، بیان کرد: در شرایط کنونی فکر می‌کنم که مصلحت این است که تشکلات کارگری و کارفرمایی همکاری کنند که تا حد امکان اختلافات کارگری کاهش یابند.
رضایی با بیان اینکه تهران با توجه به جمعیت و پیچیدگی‌هایی که دارد حجم مشکلات بالاتری هم دارد، گفت: باید به فکر تعداد ورودی‌های پرونده به اداره کار بود. حوزه‌های مختلف به شدت به هم مرتبط‌ هستند. اگر تعاون خوب کار کند، روند پیشرفت اشتغال هم بهتر خواهد بود. نگاه درست به موضوعات اجتماعی در روابط کار اثرگذار خواهد بود. ما باید خودمان را با شرایط کنونی بازار کار تطبیق دهیم. در حوزه اشتغال و تولید پایدار باید موثرتر عمل کنیم.
وی با بیان اینکه زنان ما در استان تهران توانسته‌اند خوب کار کنند، اظهار داشت: آنها اقدامات و عملکرد خوبی داشتند که اکنون ما به یک چنین جایگاهی رسیده‌ایم.
مدیرکل  اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: در موضوعات اجتماعی باید با یکدیگر تعامل کنیم چراکه یکجانبه نگاه کردن برای ما توفیقی حاصل نمی‌کند.

منبع:مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی 

 

 


کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha