زمان انتشار: ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۷ مرداد ساعت 15:30 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۵/۱۷ ساعت 15:32    تعداد بازدید: 674    کد مطلب: 64017

مدیران کل و درمان تامین اجتماعی کرمان در بازدید از ایرنا:
43 هزار کارفرما در استان کرمان حق بیمه پرداخت می کنند/ توسعه خدمات درمانی تامین اجتماعی در این استان
به مناسبت روز خبرنگار،مدیران کل و درمان تامین اجتماعی استان کرمان از خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران( ایرنا) این استان بازدید کردند و به تشریح فعالیتهای حوزه تحت سرپرستی خود پرداختند.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی،مدیر کل تامین اجتماعی کرمان با اشاره به اینکه ٤٣هزار کارفرما در سطح این استان ماهیانه لیست به تامین اجتماعی ارسال می کنند، گفت: حدود ٦٥٠ میلیارد تومان معوقه کارفرمایان کرمان به تامین اجتماعی است.

علی حسینی در جریان این بازید با گرامیداشت روز خبرنگار و یاد خاطره شهدای خبرنگار اظهار داشت: رسالت خبرگزاری امیدبخشی به آینده است و سازمان تامین اجتماعی نیز این رسالت را دنبال می کند تا نیروی کار و تولید که نقش ایفا می کند نسبت به آینده امیدوار باشد.

وی افزود:  اجتماع نیاز به آینده دارد که دلگرم کار باشد و این سازمان به عنوان بزرگترین سازمان  بیمه ای کشور بیش از نیمی از جمعیت ایران را تحت پوشش دارد.

مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمان با تاکید براینکه این سازمان تعهدات سنگینی نسبت به جامعه هدف خود دارد؛ تصریح کرد: رسانه ها نقش مهمی انتقال اطلاعات و آرامش جامعه دارند.

حسینی با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی نقش بی بدلیلی در توسعه مسائل اقتصادی، اجتماعی،فرهنگی و سیاسی دارد افزود: سازمانی را که نیمی از جمعیت کشور را تحت پوشش خود دارد می تواند همواره مبنای مطالبه گری مردم برای نیازهایشان به این سازمان باشد.

مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمان با بیان اینکه بالغ بر یک میلیون و ٤٠٠ هزار جمعیت استان کرمان زیرپوشش سازمان تامین اجتماعی است، گفت: ١٠٨ خانواده مستمر بگیر در سطح استان کرمان ماهیانه مستمری دریافت می کنند.

حسینی با اشاره به اینکه  پرداختی تعهدات کوتاه مدت و بلند مدت تامین اجتماعی کرمان در سال گذشته ماهیانه ١٣٠ میلیارد تومان بوده است گفت: این عدد در شرایط اقتصادی امروز و تجهیز منابع سخت است.

وی با بیان اینکه ٤٣ هزار کارفرما در سطح استان ماهیانه لیست به تامین اجتماعی ارسال می کنند؛ گفت: در استان کرمان بالغ بر٣٠٨ هزار بیمه شده اجباری وجود دارد که در این کارگاه ها مشغول به فعالیت هستند.

حسینی با اشاره به اینکه ٤٥٠ هزار بیمه شده اصلی در کرمان وجود دارد گفت: ١٤٦ هزار بیمه خاص به صورت توافقی با سازمان تامین اجتماعی در زمینه های مختلف از جمله بیمه اختیاری، مشاغل آزاد، قالی بافی، رانندگان و غیره قرار دارند.

مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمان با بیان اینکه علاوه بر درمان در این سازمان ١٨ نوع خدمات دیگر انجام می شود، خاطرنشان کرد: خوشبختانه در سال های اخیر شرایط بیمه شدن در سازمان تامین اجتماعی آسان است و بسیاری از موانع و مشکلات در این مسیر برداشته شده است.

وی از وجود ٣هزار و ٤٠٠ بیمه بیکاری در استان کرمان خبرداد و گفت: خوشبختانه استان کرمان نسبت به میانگین کشوری در این زمینه پایین تر است و این نشان دهنده اشتغال پایدار در استان است.

حسینی با اشاره به اینکه تعداد مستمر بگیری سازمان تامین اجتماعی  هفت درصد افزایش داشته است تاکید کرد: ماهیانه ٦ هزار و ٧٠٠ میلیارد تومان در سطح کشور بدون اتکا به پول نفت و مالیات از طریق مشارکت کارفرمایان و بیمه شدگان به تامین اجتماعی پرداخت می شود.

مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمان با بیان اینکه این سازمان تنها سازمان درآمد هزینه ای در کشور است تصریح کرد: بسیاری از خدمات به شکل الکترونیکی برای مردم و کارفرمایان در تامین اجتماعی انجام می شود.

وی افزود: بازرسی ها از کارگارهای مشمول بیمه به شکل الکترونیکی انجام می شود و این امر باعث عدم تضییع حق حقوق بیمه شدگان می شود.

حسینی با اشاره به اینکه حدود ٦٥٠ میلیارد تومان معوقه کارفرمایان کرمان به تامین اجتماعی است، خاطرنشان کرد: ابلاغ ها به کارفرمایان به صورت الکترونیکی انجام می شود و این امر موجب می شود تا کارفرمایان از پرونده مطالباتی خود مطلع شوند.

مدیر درمان تامین اجتماعی کرمان نیز در این بازدیدگفت: افکار عمومی در نظام مردم سالاری یک بحث مهم و حاکمیت ساز است که شفافیت رسانه ای می تواند در اعتلای این نظام و ایجاد رفاه اجتماعی بستر نقش مهمی ایفا کند.

دکتر امین فخر با بیان اینکه خبرگزاری جمهوری به عنوان یک رسانه مرجع و رسمی کشور نقش بسیار مهمی در انتقال اقدامات برجسته دستگاههای اجرایی به مردم و نیز بیان برخی نارسایی های موجود دارد ،تصریح کرد: ایرنا می تواند در زمینه جهت دهی و الگو سازی برای سایر رسانه ها نقش مهم و اثرگذاری را داشته باشد.
وی با اشاره به اینکه سازمان تامین اجتماعی بزرگترین نهاد اجتماعی کشور بشمار می رود، گفت: بودجه تخصیص یافته سالجاری این سازمان یکصد هزار میلیارد تومان یعنی حدود یک سوم بودجه کشور است که نقش کلیدی این سازمان نسبت به جامعه هدف را آشکار می کند.
مدیر درمان تامین اجتماعی استان کرمان با بیان اینکه سالانه بطور میانگین حدود چهار میلیون و 700هزار بار مراجعه سرپایی و بیش از 60 هزار مورد بستری داریم، افزود: هر ماه 50 میلیارد تومان در حوزه درمان های مستقیم و غیرمستقیم به بیمه شدگان در مراکز تحت پوشش هزینه می کنیم .
دکترفخر ادامه داد: خدمت در حوزه درمان مستقیم از راه سه بیمارستان پیامبر اعظم(ص) کرمان، غرضی سیرجان و امام علی(ع) زرند و 13 درمانگاه در این استان عرضه می شود.
مدیردرمان تامین اجتماعی استان کرمان گفت: این اداره کل در حوزه درمان غیر مستقیم نیز طرف قرارداد با یکهزار و 400 مرکز دولتی، خصوصی و خیریه است و در این زمینه به هشت میلیون و 500 هزار نفر مراجعه سرپایی و 100 هزار بستری در یک سال گذشته خدمات ارائه کرده است.
به گفته دکتر فخر بمنظور توسعه مراکز و فضاهای فیزیکی در بیمارستان پیامبر اعظم(ص) شهر کرمان سال گذشته بخش آنژِیوگرافی و جراحی قلب باز به بهره برداری رسید که خدمتی ارزنده برای مردم این استان محسوب می شود و امسال نیز در این بیمارستان محوطه سازی، بهسازی کلینیک و احداث پارکینگ ها در حال احداث است.
وی عنوان داشت: ارتقای هتلینگ، نصب فلوروسکوپی، سی تی اسکن و فضای جایگزین بحران در سال گذشته در بیمارستان غرضی سیرجان اجرایی شد و امسال نیز توسعه فضای اورژانس و احداث پلی کلینیک در این بیمارستان در دستور کار تامین اجتماعی استان کرمان قرار دارد.
مدیردرمان تامین اجتماعی استان کرمان گفت: بخش سی تی اسکن و فضای بحران بیمارستان امام علی(ع) زرند در سال گذشته به بهره برداری رسید و امسال جایگاه بالگرد با توجه به زمین لرزه های متعدد این شهرستان احداث شده است.
دکترفخر تاکید کرد: درمانگاه شهرستان راور با اعتبار 6 میلیارد تومان احداث شده که در آینده نزدیک به بهره برداری می رسد.

وی افزود:همچنین در سالجاری برنامه کلنگ زنی و احداث بنای جدید پلی کلینیک در شهرستان رفسنجان در دستور کار قرار گرفته و طرح ساخت درمانگاه انار و همچنین ساختمانی برای جایگزینی درمانگاه شماره سه منطقه ابوذر کرمان در دست اقدام است.
وی با اشاره به اینکه در جنوب استان کرمان سعی شده متناسب با نیازهای مردم فعالیت انجام شود ادامه داد: توسعه امکانات متناسب با امکانات سازمان، نیازهای منطقه ای و کارشناسی سازمان انجام می گیرد.
دکترفخر با اشاره به اینکه نسخه الکترونیک زیرساخت مهم در این زمینه است، تصریح کرد: تامین اجتماعی در حوزه نرم افزار و IT نیز اقدامات ارزنده ای انجام داده است ازجمله نسخه الکترونیک و اجرای طرح نظام اجرای داخلی به سرانجام رسیده است.
وی خاطرنشان کرد: از طریق سیستم IT تمام تداخلات دارویی به پزشک هشدار داده می شود و در 6 استان کشور از جمله کرمان به شکل پایلوت در حوزه درمان مستقیم در حال اجرا است.
دکترفخر خاطرنشان کرد: این سازمان در استان کرمان با استفاده از سیستم USSD، نرم افزار تلفن همراه برای نوبت گیری الکترونیکی، اتوماسیون اداری و استقرار HIS در تمامی مراکز درمانی را انجام داده است.
مدیر درمان تامین اجتماعی استان کرمان گفت: مردم استقبال خوبی در حوزه درمان مستقیم دارند، لذا سامانه نوبت دهی الکترونیکی متعدد برای تسهیل فعالیت های مردم است و استفاده از این سامانه به تدریج موجب رضایتمندی بیشتر جامعه می شود.
 

ارتباط مستقیم در فضای مجازی با سرپرست سازمان تامین اجتماعی
به صفحه اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha