زمان انتشار: ۱۳۹۷ يکشنبه ۳۱ تير ساعت 16:30 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۴/۳۱ ساعت 16:30    تعداد بازدید: 516    کد مطلب: 63142

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی:
دبیرخانه شرکای اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی براساس ساختار جدید شروع به کار می کند
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی گفت: یکی از برنامه های اصولی سازمان تأمین اجتماعی تعامل با شرکای اجتماعی است و در همین راستا دبیرخانه شرکای اجتماعی را به صورت قانونمند ایجاد کرده ایم و نخستین جلسه این دبیرخانه براساس ساختار جدید به زودی برگزار و تصمیمات این دبیرخانه پیگیری می شود.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکتر محمدرضا جعفریان در جلسه ای با هیأت رئیسه کانون عالی انجمن‌های صنفی کارفرمایی ایران اظهار داشت: آیین نامه دبیرخانه شرکای اجتماعی تدوین شده و تشکل های کارگری و کارفرمایی و بازنشستگی در این دبیرخانه حضور خواهند داشت و مصوبات این دبیرخانه قابلیت اجرایی خواهد داشت.

دکتر جعفریان ادامه داد: دبیرخانه شرکای اجتماعی به گونه ای تشکیل می شود که دیدگاه های شرکای اجتماعی شنیده شود. مصوبات این دبیرخانه در سازمان تامین اجتماعی بسیار جدی گرفته می شود و قابلیت اجرا نیز دارد.

وی اظهار داشت: در سال گذشته ماهیانه۴۲۰۰ میلیارد حقوق بازنشستگان، ۱۵۰۰ میلیارد تومان برای درمان و ۲۰۰ میلیارد تومان بیمه بیکاری پرداخت شده است که بخش عمده این هزینه ها از محل حق بیمه ها تأمین اعتبار می شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی گفت: بودجه امسال سازمان تأمین اجتماعی نیز 97 هزار میلیارد تومان است که سهم عمده تأمین منابع آن از طریق حق بیمه ها است.

دکتر جعفریان با تأکید بر اینکه در سازمان باید حرف شرکای اجتماعی را بشنویم و مطالبات و خواسته ها را پیگیری کنیم، اظهار داشت: نیروی کار سرمایه اصلی کشور ما هستند و باید منافع نیروی کار را همواره مورد توجه قرار دهیم چرا که منافع کارگر و کارفرما همواره در کنار هم تامین می شود.

رضا معینی، مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی کارفرمایان و سازمان های سازمان تأمین اجتماعی نیز در این جلسه گفت: مواضع کانون عالی انجمن‌های صنفی کارفرمایی درقبال سازمان تأمین اجتماعی کارشناسی و علمی است و حمایت این عزیزان از سازمان تامین اجتماعی نیز ارزشمند است.

وی با تأکید بر اینکه سازمان تامین اجتماعی از همفکری با شرکای اجتماعی استقبال می کند، اظهار داشت: در شورای تنقیح قوانین نیز جا دارد که از تشکل های کارفرمایی و بازنشستگی و کارگری دعوت شود و متناسب با مباحث مطروحه از نظرات تشکل ها استفاده شود.

سعید حسینی، مشاور معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی در این جلسه گفت: دبیرخانه شرکای اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی مسائل مربوط به تشکل های کارفرمایی، کارگری و بازنشستگی را با جدیت دنبال می کند و راه اندازی این دبیرخانه در بستر قانونی اقدام ارزشمندی است.

وی ادامه داد: دریافت نظرات و دیدگاه های تشکل ها و شرکای اجتماعی از دغدغه های جدی سازمان تأمین اجتماعی محسوب می شود و نظرات این تشکل ها در تمامی امور سازمان مورد توجه خواهد بود.

سیدمجتبی موسوی، مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی بیمه شدگان سازمان تأمین اجتماعی در این جلسه گفت: سازمان تأمین اجتماعی با ارائه خدمات مناسب به نیروی کار، بهره وری را افزایش می دهد و امنیت و آسایش خاطر افراد تحت پوشش را تضمین می کند.

وی از برگزاری جلسات آموزشی برای بیمه شدگان و افراد تحت پوشش تأمین اجتماعی خبر داد و افزود: ایمنی محیط کار و آشنایی با حقوق شهروندی از مهمترین مباحثی است که در جلسات آموزشی طرح می شود.

محمد عطاردیان، نایب رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارفرمایی ایران  نیز در این جلسه گفت: احیای سه جانبه گرایی و حضور نمایندگان شرکای اجتماعی در ارکان تصمیم گیری و نظارتی سازمان تأمین اجتماعی از مهمترین اولویت ها و خواسته های تشکل های کارفرمایی است.

وی ارتقاء فعالیت سازمان تأمین اجتماعی و بهبود فرآیند خدمت رسانی شعب را از دیگر خواسته های تشکل های کارفرمایی برشمرد و گفت: کارگران و کارفرمایان کشور ولی نعمتان سازمان تامین اجتماعی هستند و باید با احترام بیشتری خدمات دریافت کنند.

عطاردیان مدیریت سازمان تأمین اجتماعی بر تمامی منابع این سازمان و از جمله منابع مربوط به حوزه درمان را مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: امسال در بودجه کشور تصویب شده است که یک سوم حق بیمه تامین اجتماعی را به خزانه بریزند که اقدام درستی نبود و این حق الناس است و نباید با بیت المال مخلوط شود.

ارتباط مستقیم در فضای مجازی با سرپرست سازمان تامین اجتماعی
به صفحه اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha