زمان انتشار: ۱۳۹۷ يکشنبه ۳۱ تير ساعت 12:59 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۴/۳۱ ساعت 12:58    تعداد بازدید: 248    کد مطلب: 63129

110 هزار کارگاه در استان مازندران تحت پوشش تامین اجتماعی هستند
نشست مطبوعاتی مدیران کل و درمان تامین اجتماعی مازندران به مناسبت هفته تامین اجتماعی برگزارشد.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، سید علی اصغر محمودی، مدیر کل تامین اجتماعی مازندران در این نشست با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی نهادی عمومی و غیر دولتی است، اظهار داشت: گسترش عدالت اجتماعی و کاهش فاصله میان فقیر و غنی از جمله اهداف این سازمان به شمار می‌آید.

 محمودی با بیان اینکه تامین اجتماعی بزرگترین سازمان بیمه ای در سطح کشور است، اظهار کرد: از مجموع 3 میلیون و ۲۵۰هزار نفر از جمعیت استان مازندران یک میلیون و ۵۹۰ هزار نفر تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند.

وی با بیان اینکه در استان مازندران از٦٣٠هزارنفربیمه شده  ۱۱۰هزار نفرازیارانه دولتی استفاده می کنند، گفت: یکی از مشکلات ما در حوزه تامین اجتماعی در سطح استان این است که مصارف به صورت غیرمعمول افزایش یافته است.
محمودی مقدار پرداخت حقوق ماهیانه به مستمری بگیران این استان را بالغ بر ۲۰۰ میلیاردتومان اعلام کرد و افزود: 600 میلیارد تومان کارفرمایان استان مازندران به سازمان تامین اجتماعی بدهکارند.
وی با اشاره به اجرای قانون بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان خوش حساب با بیان اینکه 5 هزار و ۶۸۶نفر کارفرما مشمول این طرح شدند،گفت: تاکنون2 هزار و ۵۱۳ نفر به شعب این اداره کل مراجعه کردند .
محمودی با بیان اینکه قبل از دولت تدبیر و امید ۱۵هزار نفر از کارگران ساختمان تحت پوشش بیمه بودند گفت: این مقدار امسال به ۵۲هزار نفر رسیده است.
وی با اشاره به اینکه در راستای سیاست دولت در بخش برون سپاری کارگزاری ها توانستیم کارگزاری ها را به ۱۶ عدد افزایش دهیم، خاطرنشان کرد: استان مازندران با داشتن ۱۱۰هزار کارگاه و کارفرما رتبه چهار کشور در این حوزه را دارا است.
محمودی اجرای طرح کرامت رضوی واعزام ٤ هزار نفر بازنشسته و مستمری بگیر به مشهدمقدس، اجرای طرح نسیم سلامت در حوزه بازنشستگان، اعزام افراد تحت پوشش به زیارت عتبات عالیات، ارائه تسهیلات کم بهره به مستمری بگیران وبازدیددانش آموزی و برگزاری المپیادهای ورزشی  را از دیگر برنامه های این سازمان برشمرد.


کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha