زمان انتشار: ۱۳۹۷ شنبه ۳۰ تير ساعت 16:23 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۴/۳۰ ساعت 17:51    تعداد بازدید: 276    کد مطلب: 63066

کتابهای "انتشارات علمی و فرهنگی" برندۀ جایزۀ ادبی «پروین اعتصامی» شدند
آیین اختتامیۀ هشتمین دورۀ جایزۀ ادبی پروین اعتصامی با معرفی برگزیدگان نهایی این دوره برگزار شد ودو عنوان از کتاب های انتشارات علمی و فرهنگی از انتشارات وابسته به سازمان تأمین اجتماعی موفق به دریافت این جایزۀ ارزشمند شدند.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، در بخش پژوهش های ادبی کتاب «ادبیات بینا فرهنگی نویسندگان برون تبار در آلمان» نوشتۀ خانم نرجس خدایی به عنوان اثر برگزیده و در بخش ادبیات داستانی کتاب «بگذار تروا بسوزد» به قلم خانم آناهیتا آروان به عنوان اثر شایستۀ تقدیر معرفی شدند.
این مراسم در حسینیۀ جماران و با حضور افرادی چون محسن جوادی معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مهدی قزلی مدیر عامل بنیاد شعر و ادبیات داستانی، حجت الاسلام مهدوی راد،دبیر علمی جایزۀ پروین، فاطمه راکعی و راضیه تجار برگزار شد.
شایان ذکر  است  خانم آناهیتا آروان در مصاحبه با خبرگزاری ایبنا ابراز کرده که در سال‌های اخیر آثار خوبی به قلم نویسندگان زن خلق شده است، آثاری که نشان دادند مخاطب را با خودشان همراه می‌کنند و حتی در بازار هم موفق‌اند.
وی هم چنین معتقد است ادبیات زنان به شکل حیرت‌انگیزی رشد داشته است. حتی در زمینه‌هایی که قبلا نویسندگان زن به آن‌ها نزدیک نمی‌شدند نیز پیشرفت‌هایی صورت گرفته است. 
گفتنی است جایزه ادبی پروین اعتصامی با هدف بزرگداشت مقام و شخصیت شاعر نامدار ایران  پروین اعتصامی، رشد و اعتلای خلاقیت‌ها و آفرینش‌های ادبی بانوان، معرفی چهره‌های شاخص زنان ادیب و پژوهنده و تقدیر از زنان درعرصه زبان و ادب فارسی از سوی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود.


کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha