زمان انتشار: ۱۳۹۷ جمعه ۲۹ تير ساعت 12:10 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۴/۲۹ ساعت 12:10    تعداد بازدید: 348    کد مطلب: 62983

مدیر کل تامین اجتماعی هرمزگان:
اجرای طرح ساختار نوین و میز خدمت برای خدمت رسانی مطلوب به مردم
همزمان با هفته تامین اجتماعی، مدیرکل تامین اجتماعی استان هرمزگان با حضور در برنامه زنده رادیویی "مردم و مسئولین" صدای مرکز خلیج فارس، به تشریح عملکر یکسال اخیر این سازمان بیمه گر در استان پرداخت و به سوالات مخاطبین نیز پاسخ گفت.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی ، سید فاضل حیدری بلوکی در ابتدای این برنامه رادیویی به منظور شفاف سازی و معرفی خدمات و عملکرد اداره کل تامین اجتماعی استان و شعب تابعه، توضیحاتی را برای اطلاع عموم ارایه کرد.
حیدری بلوکی با بیان اینکه میزان رفاه اجتماعی از عوامل مهم رشد و توسعه یافتگی هر کشور محسوب می شود، اظهار داشت: یکی از مهم ترین شاخص های رفاه اجتماعی میزان بهره مندی شهروندان از خدمات بیمه های اجتماعی است.
وی افزود: تحقق این هدف مهم توسط سازمان تامین اجتماعی به عنوان نخستین و بزرگترین نهاد بیمه گر اجتماعی و دومین تولید کننده درمان در کشور انجام می شود.
مدیرکل تامین اجتماعی هرمزگان ماموریت مهم این سازمان را گسترش پوشش بیمه ای و تعمیم آن به آحاد مردم دانست و گفت: اصل ٢٩ قانون اساسی به این موضوع اشاره صریح دارد و این رسالت سازمانی در قالب بیمه های اجباری، توافقی و خاص مشاغل آزاد انجام می شود.
حیدری بلوکی بیان کرد: سازمان تامین اجتماعی در تلاش است تا با تصویب قوانین و مقررات در اجرای سیاست های کلان اقتصاد مقاومتی و بهبود فضای کسب و کار و حمایت از تولید ملی در مسیر حمایت از واحدهای تولیدی، صنایع و معادن گام های مهمی بردارد.
به گفته وی، توسعه، گسترش و ارتقای چتر حمایتی نظام تامین اجتماعی با تسهیل قوانین و مقررات از دیگر سیاست های کلان این سازمان است.
مدیرکل تامین اجتماعی هرمزگان گفت: توسعه و گسترش دولت الکترونیک و خدمات غیرحضوری در راستای استقرار تامین اجتماعی دیجیتال و الکترونیک به منظور دسترسی مخاطبین به خدمات سازمان تامین اجتماعی در چندسال اخیر به صورت جدی مدنظر بوده است.
حیدری بلوکی افزود: تاکنون اقدامات مختلفی همچون اجرای طرح ساختار نوین خدمات و میز خدمت با هدف حذف فرآیندهای ایجاد کننده پیچیدگی در بوروکراسی اداری، افزایش توان پاسخگویی، بهره گیری از بستر الکترونیک و خدمت رسانی مطلوب و تسریع و تسهیل امور مخاطبین عملیاتی شده است.
وی  از پوشش بیمه ای برای ٥٤ درصد از جمعیت استان هرمزگان سخن به میان آورد و افزود: در حال حاضر ٣٧ واحد اجرایی در اقصی نقاط استان هرمزگان ١٨ نوع خدمت را به جامعه تحت پوشش ارایه می دهند.
حیدری بلوکی خاطرنشان کرد: اجرای طرح های خاص بازنشستگی و نیز طرح های حمایت از تولید ملی از جمله برنامه هایی است که امسال در دستور کار قرار دارد.
 


کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha